Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wśród 100 mentees znaleźli się młodzi specjaliści od matematyki, uczenia maszynowego i nauk komputerowych, którzy w przyszłości chcą wdrażać rozwiązania sztucznej inteligencji. Przyszli data scientists już teraz rozwijają skrzydła w projektach naukowych i podczas staży. Każdy z nich przez blisko rok znajdował się pod opieką Mentora, którymi są wybitni przedsiębiorcy oraz prezesi czołowych firm.
Grzegorz Litaniuk, student metod ilościowych i systemów informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej, został mentee Łukasza Bolikowskiego, Lead Data Scientists w BCG GAMMA, który w przeszłości pracował m.in. w Polskiej Akademii Nauk i w centrum superkomputerowym Uniwersytetu Warszawskiego. Grzegorz przyznaje, że EmpowerPL i kontakt z mentorem był dla niego bardzo wartościowym doświadczeniem. „Świeżo po ukończeniu studiów miałem głowę pełną pomysłów. Rozmowa z Łukaszem pozwoliła mi zweryfikować pomysł na biznes. Przedyskutowaliśmy możliwość podjęcia przeze mnie studiów doktoranckich oraz to, jakie umiejętności w data science i technologii są obecnie najważniejsze” – podsumowuje swój udział w programie.
Piotr Kalinowski studiuje w matematykę na uniwersytecie w Oxfordzie, a poza studiami interesuje się informatyką i sztuczną inteligencją. W wolnym czasie działa w Oxford Polish Society, stowarzyszeniu zrzeszającym młodych Polaków, które organizuje spotkania w Wielkiej Brytanii oraz w kraju, zajmując się m.in. przybliżaniem studiów zagranicznych licealistom. W ramach programu mentoringowego trafił pod opiekę Mateusza Maciejewskiego, Principal Data Scientist w Pfizer w USA. „Najcenniejszą rzeczą były rady dotyczące odpowiednich przedmiotów i obszarów, w których powinienem się rozwijać, żeby osiągnąć sukces w branży data science. Ze spotkania wyniosłem dużo motywacji i dowiedziałem się o ciekawych możliwościach zastosowania mojej wiedzy poza uniwersytetem” – wspomina mentee.
Adam Małagowski studiuje inżynierię kosmiczną i lotniczą na Imperial College London, a w sierpniu rozpoczął staż w Boeing. Jako mentee trafił pod opiekę Pawła Zakrzewskiego, senior dyrektora w GE Aviation, który kieruje m.in. zespołem specjalistów od Data Science. W ramach wizyty w firmie, Adam miał szansę spotkać się z inżynierami z centrum projektowego. „Spotkania w biurze mojego mentora były ogromną wartością – mogłem porozmawiać z wieloma niezwykle ciekawymi osobami i otrzymałem wiele cennych rad odnośnie wyboru mojej ścieżki zawodowej” – mówi.
Przyciąganie specjalistów od analityki danych, którzy będą w stanie stymulować innowacyjność polskich firm, to jedno z wyzwań stojących przed polską gospodarką. Coraz więcej firm opiera swoje procesy biznesowe na analityce danych – poczynając od marketingu, poprzez optymalizację procesów, zarządzanie zapasami, kończąc na przewidywaniu co konsumenci będą kupować w kolejnym sezonie. Dzięki temu data scientists z wysoko opłacanych pracowników back office’u stają się kluczowymi specjalistami od strategii, a ich zawód jest uważany za jedną z najciekawszych profesji przyszłości. Dzisiaj liderami wykorzystania danych są amerykańskie i chińskie firmy technologiczne. Amazon, dzięki analizie danych, precyzyjnie określa preferencje zakupowe klientów i proponuje optymalną cenę danego towaru. Uber wykorzystuje dane do tego, żeby optymalizować cenę przejazdu i dopasowuje kursy do odpowiednich kierowców.
Data scientists to osoby o wyjątkowo szerokich kompetencjach, które łączą wiedzę matematyczną i analityczną ze świetnym rozumieniem biznesu oraz umiejętnościami programistycznymi.
EmpowerPL jest programem mentoringowym stworzonym przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Organizacjami partnerskim programu są Poland 2.0 Summit oraz APGEF, organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich. Kolejna edycja EmpowerPL ruszy pod koniec października. Polscy studenci z całej Europy będą mogli aplikować do programu do 20 grudnia przez stronę www.empowerpl.com.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.09.2019, 14:52 |
Źródło informacji | Program mentoringowy EmpowerPL |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ