Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wśród 100 mentees znaleźli się młodzi specjaliści od matematyki, uczenia maszynowego i nauk komputerowych, którzy w przyszłości chcą wdrażać rozwiązania sztucznej inteligencji. Przyszli data scientists już teraz rozwijają skrzydła w projektach naukowych i podczas staży. Każdy z nich przez blisko rok znajdował się pod opieką Mentora, którymi są wybitni przedsiębiorcy oraz prezesi czołowych firm.
Grzegorz Litaniuk, student metod ilościowych i systemów informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej, został mentee Łukasza Bolikowskiego, Lead Data Scientists w BCG GAMMA, który w przeszłości pracował m.in. w Polskiej Akademii Nauk i w centrum superkomputerowym Uniwersytetu Warszawskiego. Grzegorz przyznaje, że EmpowerPL i kontakt z mentorem był dla niego bardzo wartościowym doświadczeniem. „Świeżo po ukończeniu studiów miałem głowę pełną pomysłów. Rozmowa z Łukaszem pozwoliła mi zweryfikować pomysł na biznes. Przedyskutowaliśmy możliwość podjęcia przeze mnie studiów doktoranckich oraz to, jakie umiejętności w data science i technologii są obecnie najważniejsze” – podsumowuje swój udział w programie.
Piotr Kalinowski studiuje w matematykę na uniwersytecie w Oxfordzie, a poza studiami interesuje się informatyką i sztuczną inteligencją. W wolnym czasie działa w Oxford Polish Society, stowarzyszeniu zrzeszającym młodych Polaków, które organizuje spotkania w Wielkiej Brytanii oraz w kraju, zajmując się m.in. przybliżaniem studiów zagranicznych licealistom. W ramach programu mentoringowego trafił pod opiekę Mateusza Maciejewskiego, Principal Data Scientist w Pfizer w USA. „Najcenniejszą rzeczą były rady dotyczące odpowiednich przedmiotów i obszarów, w których powinienem się rozwijać, żeby osiągnąć sukces w branży data science. Ze spotkania wyniosłem dużo motywacji i dowiedziałem się o ciekawych możliwościach zastosowania mojej wiedzy poza uniwersytetem” – wspomina mentee.
Adam Małagowski studiuje inżynierię kosmiczną i lotniczą na Imperial College London, a w sierpniu rozpoczął staż w Boeing. Jako mentee trafił pod opiekę Pawła Zakrzewskiego, senior dyrektora w GE Aviation, który kieruje m.in. zespołem specjalistów od Data Science. W ramach wizyty w firmie, Adam miał szansę spotkać się z inżynierami z centrum projektowego. „Spotkania w biurze mojego mentora były ogromną wartością – mogłem porozmawiać z wieloma niezwykle ciekawymi osobami i otrzymałem wiele cennych rad odnośnie wyboru mojej ścieżki zawodowej” – mówi.
Przyciąganie specjalistów od analityki danych, którzy będą w stanie stymulować innowacyjność polskich firm, to jedno z wyzwań stojących przed polską gospodarką. Coraz więcej firm opiera swoje procesy biznesowe na analityce danych – poczynając od marketingu, poprzez optymalizację procesów, zarządzanie zapasami, kończąc na przewidywaniu co konsumenci będą kupować w kolejnym sezonie. Dzięki temu data scientists z wysoko opłacanych pracowników back office’u stają się kluczowymi specjalistami od strategii, a ich zawód jest uważany za jedną z najciekawszych profesji przyszłości. Dzisiaj liderami wykorzystania danych są amerykańskie i chińskie firmy technologiczne. Amazon, dzięki analizie danych, precyzyjnie określa preferencje zakupowe klientów i proponuje optymalną cenę danego towaru. Uber wykorzystuje dane do tego, żeby optymalizować cenę przejazdu i dopasowuje kursy do odpowiednich kierowców.
Data scientists to osoby o wyjątkowo szerokich kompetencjach, które łączą wiedzę matematyczną i analityczną ze świetnym rozumieniem biznesu oraz umiejętnościami programistycznymi.
EmpowerPL jest programem mentoringowym stworzonym przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Organizacjami partnerskim programu są Poland 2.0 Summit oraz APGEF, organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich. Kolejna edycja EmpowerPL ruszy pod koniec października. Polscy studenci z całej Europy będą mogli aplikować do programu do 20 grudnia przez stronę www.empowerpl.com.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.09.2019, 14:52 |
Źródło informacji | Program mentoringowy EmpowerPL |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ