Newsletter

Firma Bartek Ingredients ogłasza budowę największego na świecie zakładu produkującego kwas jabłkowy i fumarowy

05.04.2022, 11:24aktualizacja: 05.04.2022, 11:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Inwestycja ma zostać ukończona w IV kw. 2023 r. i dwukrotnie zwiększyć moc produkcyjną firmy.

STONEY CREEK, Ontario--(BUSINESS WIRE)-- firma Bartek Ingredients rozpoczęła budowę najnowocześniejszego, zintegrowanego pionowo zakładu, który ma być największym na świecie producentem kwasu jabłkowego i kwasu fumarowego przeznaczonego do zastosowania w żywności. Warta 160 mln dolarów amerykańskich inwestycja ma dwukrotnie zwiększyć moc produkcyjną Bartek Ingredients, umacniając pozycję firmy jako globalnego lidera w branży produkcji kwasu jabłkowego i fumarowego.

Firma ma w planach dalszą ekspansję na rynku, a nowy potencjał uzyskany dzięki inwestycji przyczyni się do wieloletniego rozwoju branży kwasu jabłkowego i fumarowego. Nowy zakład będzie mógł również zostać rozbudowany w celu rozpoczęcia produkcji nowych wyrobów, takich jak sól buforowana czy wzmocniona, czy też zwiększenia produkcji kwasu jabłkowego i fumarowego.

Zaprojektowanie i wykonanie obiektu powierzono WSP Global, znanej na całym świecie firma udzielającej doradztwa inżynieryjnego.

Bartek Ingredients

Założona w 1969 r. spółka Bartek Ingredients jest czołowym producentem kwasu jabłkowego i fumarowego oraz bezwodnika maleinowego. Siedziba firmy mieści się w Stoney Creek w kanadyjskiej prowincji Ontario, a jej dwa zakłady produkcyjne w południowym Ontario zatrudniają 150 osób. Fabryki Bartek Ingredients posiadają certyfikat ISO 9001:2015 oraz certyfikat BRC Global Standard for Food Safety. Produkty firmy trafiają do ponad 40 państw na całym świecie. Więcej informacji na temat Bartek Ingredients można znaleźć na stronie https://bartek.ca/.

TorQuest Partners

Mieszcząca się w Kanadzie firma TorQuest Partners powstała w 2002 r. i zajmuje się zarządzaniem funduszami private equity. Firma zarządza kapitałem private equity o łącznej wartości ponad 2 mld dolarów kanadyjskich, inwestując w średniej wielkości spółki i blisko współpracując z kierownictwem klientów w celu budowania wartości ich przedsiębiorstw. Więcej informacji na temat TorQuest Partners można znaleźć na stronie https://torquest.com/.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220404005874/en/ 

Źródło: Bartek Ingredients Inc.

KONTAKT:
Erin Robbins
MarketPlace
e-mail: erin.robbins@market-pl.com 
tel: +1-314-366-3562

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.04.2022, 11:24
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.