Newsletter

Firma Milliken & Company uznana za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie w 2023 r.

13.03.2023, 15:51aktualizacja: 13.03.2023, 15:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Milliken & Company
Business Wire/Milliken & Company

SPARTANBURG, Karolina Południowa--(BUSINESS WIRE)-- Po raz siedemnasty z rzędu spółka Milliken & Company, globalny producent zróżnicowanej gamy wyrobów, została uznana przez Ethisphere, lidera w definiowaniu i rozwijaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie w 2023 r. Firma Milliken jest jednym ze 135 zdobywców tego tytułu wywodzących się z 19 krajów i 46 branż oraz jedną z zaledwie sześciu firm, które plasują się w rankingu najbardziej etycznych firm na świecie co roku, od momentu ufundowania nagrody w 2007 r.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230313005082/pl/.

„W Milliken kierujemy się zasadą właściwego postępowania - powiedział Halsey Cook, prezes i dyrektor generalny Milliken & Company. - Czujemy się zaszczyceni ponownym uhonorowaniem naszej firmy i jesteśmy dumni z silnego poczucia uczciwości, które przyświeca działaniom naszego globalnego zespołu”.

Właściwe postępowanie zapewnia firmie Milliken impuls do podejmowania śmiałych działań w zakresie całej swojej zróżnicowanej oferty. W oparciu o pięć podstawowych wartości - uczciwość, doskonałość, innowacyjność, zrównoważony rozwój i ukierunkowanie na człowieka - firma Milliken pragnie być liderem w obszarze odpowiedzialnej i zrównoważonej produkcji. Jej cele zrównoważonego rozwoju na 2025 r. definiują działalność firmy w odniesieniu do produktów, pracowników oraz planety. Ponadto firma Milliken zaprezentowała niedawno ścieżkę w kierunku neutralności emisyjnej do 2050 r. zgodnie z zatwierdzonymi celami krótko- i długoterminowymi w zakresie neutralności emisyjnej w ramach inicjatywy Science Based Targets (SBTi).

„Firma Milliken od 17 lat cieszy się mianem jednej z najbardziej etycznych firm na świecie i jest to jedyna firma produkcyjna, która uzyskała ten tytuł 17 razy - powiedziała Erica Salmon Byrne, dyrektor generalna Ethisphere. - Pragniemy wyrazić uznanie dla zaangażowania całego zespołu na rzecz wywierania prawdziwego wpływu na swoich interesariuszy oraz zobowiązania do wzorowego przywództwa opartego na wartościach”.

Ethics Index instytutu Ethisphere z 2023 r. obejmujący spółki notowane w obrocie publicznym uznane w tym roku za jedne z najbardziej etycznych firm na świecie uzyskał o 13,6 punktów procentowych lepsze wyniki niż porównywalny wykaz spółek o dużej kapitalizacji na przestrzeni pięciu lat.

Metodyka i punktacja

Oparty na należącym do Ethisphere narzędziu Ethics Quotient® proces oceny najbardziej etycznych firm na świecie obejmuje ponad 200 pytań na temat kultury, praktyk środowiskowych i społecznych, etyki i zgodności z przepisami, zarządzania, różnorodności oraz inicjatyw wspierających solidny łańcuch wartości. Proces zapewnia ramy operacyjne mające na celu zebranie i skodyfikowanie wiodących praktyk organizacji z różnych branż z całego świata.

Zdobywcy tytułu

Pełną listę zdobywców tytułu można znaleźć na stronie internetowej najbardziej etycznych firm świata.

Informacje o Milliken

Spółka Milliken & Company to międzynarodowy lider w branży produkcyjnej, który dzięki posiadanej wiedzy z materiałoznawstwa już dziś tworzy rozwiązania przyszłości. Od najlepszych w branży cząsteczek po zrównoważone innowacje - Milliken tworzy produkty, które podnoszą jakość życia ludzi, dostarczając rozwiązań dla klientów indywidualnych i całych społeczności. W swojej działalności spółka bazuje na tysiącach posiadanych patentów i portfelu rozwiązań znajdujących zastosowanie w branży tekstylnej, chemicznej i podłogowej oraz sektorze opieki zdrowotnej, kładąc nacisk na aspekt etyczny i dążenie do doskonałości z myślą o wywarciu pozytywnego wpływu na przyszłe pokolenia na całym świecie. Więcej informacji na temat naukowych poszukiwań i pełnych inspiracji rozwiązań Milliken można znaleźć na stronie milliken.com oraz na profilach w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie i LinkedIn.

Informacje o Ethisphere

Ethisphere jest światowym liderem w zakresie definiowania i rozwijania standardów etycznych praktyk biznesowych, które kształtują charakter przedsiębiorstwa, zaufanie rynku i sukces biznesowy. Ethisphere dysponuje rozległą wiedzą w zakresie mierzenia i definiowania podstawowych standardów etycznych, wykorzystując dane, które pomagają firmom wzmacniać charakter korporacyjny. Ethisphere honoruje wybitne osiągnięcia poprzez swój program wyróżniania najbardziej etycznych firm na świecie, World’s Most Ethical Companies®, zapewnia społeczność ekspertów branżowych w ramach inicjatywy Business Ethics Leadership Alliance (BELA) oraz prezentuje trendy i najlepsze praktyki w etyce w swojej publikacji Ethisphere Magazine. Ethisphere pomaga również w osiąganiu lepszych wyników biznesowych dzięki stosowaniu ocen opartych na danych, doradztwa i porównań z dostarczanymi danymi, które nie mają sobie równych - zbiorem danych Culture Quotient skupiającym się na kulturze etycznej i zawierającym odpowiedzi od ponad 2 milionów pracowników na całym świecie, a także zbiorem danych Ethics Quotient zawierającym ponad 200 punktów danych zwracających uwagę na praktyki najbardziej etycznych firm na świecie w zakresie etycznego postępowania, zgodności z przepisami, praktyk społecznych i zarządzania. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://ethisphere.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230313005082/pl/.

Źródło: Milliken & Company

KONTAKT:

Betsy Sikma

e-mail: betsy.sikma@milliken.com

tel. 864.909.7908

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.03.2023, 15:51
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ