Newsletter

Firmy CATL i Stellantis podpisują strategiczne porozumienie w sprawie lokalnych dostaw akumulatorów LFP na rynek europejski

21.11.2023, 16:28aktualizacja: 21.11.2023, 16:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Contemporary Amperex Technology Co., Limited
PR Newswire/Contemporary Amperex Technology Co., Limited
  • Porozumienie dotyczy wspólnego opracowania najnowocześniejszej mapy drogowej technologii i przyszłych możliwości związanych z łańcuchem wartości akumulatorów.
  • CATL i Stellantis rozważają możliwość zrealizowania wspólnej inwestycji w formie spółki joint venture w oparciu o równorzędny wkład.
  • Stellantis zamierza wykorzystać akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) na potrzeby produkcji pojazdów elektrycznych w Europie, co przyczyni się do realizacji ambitnych celów firmy w zakresie elektryfikacji, przyjętych w planie strategicznym Dare Forward 2030.

NINGDE, Chiny, 21 listopada 2023 /PRNewswire/ -- Firmy CATL I Stellantis N.V. ogłosiły dziś podpisanie niewiążącego porozumienia w sprawie lokalnych dostaw ogniw i modułów akumulatorowych LFP na potrzeby produkcji pojazdów elektrycznych Stellantis w Europie. Aby dalej wspierać agresywną strategię elektryfikacji Stellantis, obie firmy rozważają możliwość utworzenia spółki joint venture w oparciu o równorzędny wkład.

Porozumienie zakłada długofalową współpracę między CATL i Stellantis na dwóch strategicznych frontach, tj. opracowywanie śmiałej mapy drogowej technologii w celu wspierania produkcji najnowocześniejszych pojazdów elektrycznych Stellantis oraz identyfikowanie możliwości dalszego wzmacniania łańcucha wartości akumulatorów.

„Porozumienie z CATL w sprawie ogniw chemicznych w akumulatorach LFP jest kolejnym elementem naszej długoterminowej strategii mającej na celu zapewnienie swobody mobilności dla europejskiej klasy średniej - powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. - CATL jest liderem w tym sektorze, a wraz z naszymi kultowymi markami pojazdów dostarczymy klientom innowacyjną i przystępną technologię akumulatorów, co jednocześnie pomoże nam osiągnąć cel, jakim jest zerowa emisja dwutlenku węgla netto do 2038 roku”.

„Niezmiernie cieszy nas to, że mogliśmy wynieść naszą współpracę ze Stellantis na wyższy poziom. Wierzymy, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu Stellantis w produkcji samochodów i zaawansowanej technologii akumulatorów CATL partnerstwo będzie decydującym krokiem na drodze obu stron do osiągnięcia celów neutralności węglowej - powiedział Robin Zeng, prezes i dyrektor generalny CATL. - Będziemy w dalszym ciągu podejmować działania na rzecz dostarczania naszym partnerom bardziej konkurencyjnych i zrównoważonych rozwiązań, aby promować globalną transformację energetyczną”.

Charakteryzująca się długą żywotnością i wysoką stabilnością termiczną technologia LFP ma umożliwić Stellantis oferowanie wysokiej jakości, trwałych i przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych w segmentach samochodów osobowych, crossoverów i SUV-ów klasy B i C.

W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030 firma Stellantis przewiduje uzyskanie 100% udziału w sprzedaży samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV) w Europie oraz 50% udziału w sprzedaży samochodów osobowych i lekkich ciężarówek BEV w Stanach Zjednoczonych do roku 2030. Stellantis jest na dobrej drodze, aby do roku 2038 stać się korporacją o zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Firma nawiązuje liczne partnerstwa, aby zapewnić stabilne, niskoemisyjne dostawy kluczowych materiałów z myślą o zelektryfikowanej przyszłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.catl.com/en/ 

X: https://twitter.com/catl_official 

Meta: https://www.facebook.com/CATLOfficial/ 

YouTube: https://www.youtube.com/c/CATLOfficial 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2282442/CATLandStellantis.jpg 

Źródło: Contemporary Amperex Technology Co., Limited

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.11.2023, 16:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.