Newsletter

FläktGroup: wyniki finansowe za 2023 r. i ogłoszenia zespołu kierowniczego

29.02.2024, 09:42aktualizacja: 29.02.2024, 09:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FläktGroup zamyka bardzo udany rok 2023 i mianuje Trevora Younga na stanowisko dyrektora generalnego oraz Dave'a Dorneya na stanowisko dyrektora ds. sprzedaży.

HERNE, Germany, 29 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- FläktGroup, lider w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań technologicznych obiegu powietrza, ma przyjemność ogłosić najważniejsze wydarzenia roku 2023:

  • +41,2% wzrost znormalizowanej EBITDA w porównaniu z rokiem ubiegłym
  • 82% konwersji gotówki* i znaczna redukcja dźwigni finansowej netto do jej 3-krotności*
  • Dział krytycznych, unikalnych zastosowań poczynił dalsze postępy ze wzrostem zamówień o 136% w porównaniu z ubiegłym rokiem i ustabilizował zmiany popytu w biznesie komercyjnym, co łącznie zaowocowało silnym portfelem zamówień, który zapewnia pomyślny początek 2024 roku.

*zdefiniowane jako wolne przepływy pieniężne/nEBITDA; dźwignia finansowa netto zdefiniowana jako dług netto/nEBITDA

Założona w październiku 2016 roku FläktGroup powstała w wyniku połączenia dwóch renomowanych firm z wielowiekową historią: DencoHappel i Fläkt Woods, należących do firmy Triton, europejskiego inwestora specjalizującego się w sektorze średniej wielkości przedsiębiorstw.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznych wyników FläktGroup. Wyniki mówią same za siebie i są wyraźnym świadectwem, że nasz program transformacji przebiega pomyślnie – komentuje Michael Gahleitner, współkierujący sektorem Industrial Tech w Triton. I dodaje - chcemy również podziękować Hubertusowi Mühlhäuserowi za objęcie funkcji tymczasowego prezesa wykonawczego w połowie ubiegłego roku i za skuteczne przywództwo w 2023 roku, a także całemu zespołowi kierowniczemu FläktGroup za wprowadzanie pozytywnych zmian i osiągnięcie tych znakomitych wyników”.

Dyrektor generalny (CEO) Trevor Young pokieruje FläktGroup

Po intensywnym procesie poszukiwań nowego dyrektora generalnego, który jest w stanie zapewnić dalsze przywództwo w transformacji FläktGroup i w oparciu o osiągnięte dobre wyniki za rok 2023, wyznaczyliśmy Trevora Younga, który przejmie stanowisko dyrektora generalnego FläktGroup od 1 marca 2024 r., kiedy to Hubertus Mühlhäuser powróci do swojej pierwotnie pełnionej funkcji nie wykonawczej jako przewodniczący komitetu akcjonariuszy.

Trevor pracuje we FläktGroup od 12 lat piastując różne stanowiska, ostatnio jako dyrektor ds. sprzedaży i dyrektor generalny na obie Ameryki, w tym SEMCO & Woods US, oddział FläktGroup w USA. Trevor ma gruntowną wiedzę na temat firmy, produktów i rynków, a od wielu lat z powodzeniem odnosi ciągłe sukcesy. Jest wspaniałym człowiekiem bardzo dobrze akceptowanym przez wszystkich interesariuszy, a także liderem żyjącym zgodnie z naszymi podstawowymi wartościami.

„Po dobrych wynikach w ostatnich kwartałach, które zostały osiągnięte również dzięki silnemu wkładowi Trevora jako dyrektora ds. sprzedaży, cieszymy się, że Trevor zaakceptował naszą ofertę awansu i objęcia tej roli w prowadzeniu firmy wraz z zespołem wykonawczym. Z niecierpliwością czekam na kontynuację naszej owocnej współpracy i wszyscy życzymy Trevorowi sukcesów i powodzenia w nowej roli" – komentuje Hubertus Mühlhäuser.

"Jestem zaszczycony i z pokorą przyjmuję możliwość kierowania FläktGroup i współpracowania z jej utalentowanym zespołem. FläktGroup ma solidne fundamenty i z entuzjazmem czekam na dalszy rentowny wzrost i budowanie naszej wspólnej przyszłości" – komentuje Trevor Young.

Dyrektor ds. sprzedaży David (Dave) Dorney wzmocni zespół wykonawczy

Wraz z nominacją Trevora na stanowisko dyrektora generalnego, nowym dyrektorem ds. sprzedaży (CSO) FläktGroup został Dave Dorney. Dave dołączył do FläktGroup 1 lutego 2024 r. i przejmie w pełni obowiązki przekazane przez Trevora do 1 marca 2024 r.

Dave dołączył do FläktGroup z Johnson Controls, gdzie rozpoczął pracę w październiku 2000 roku i zajmował różne stanowiska, w tym wiceprezesa i dyrektora generalnego działu ogrzewania i chłodzenia w regionie EMEA. Na swoim ostatnim stanowisku Dave był odpowiedzialny za kierowanie działalnością terenową zatrudniającą ponad 1500 pracowników w 14 krajach, napędzając wzrost na kluczowych rynkach wertykalnych, takich jak Life Science, Food & Beverage, Manufacturing & Industrial, a także był odpowiedzialny za rozwój regionalnego działu zrównoważonego rozwoju.

Profil Dave'a doskonale pasuje do kryteriów wyszukiwania, które podkreślały głębokie doświadczenie branżowe i relacje w branży HVAC, udokumentowane osiągnięcia w pracy w różnych międzynarodowych środowiskach, zrozumienie zarządzania kluczowymi klientami a także uznanie znaczenia silnych liderów rynku przedsiębiorczości.

"Cieszę się, że mogę powitać Dave'a w naszym zespole jako nowego dyrektora ds. sprzedaży i mojego bezpośredniego następcę na tym stanowisku. Wszyscy cieszymy się na możliwość skorzystania z jego bogatego doświadczenia w sprzedaży i wiedzy na temat branży" – komentuje Trevor Young.

Perspektywy na rok 2024

Kierownictwo FläktGroup widzi pozytywne perspektywy na rok 2024. Oczekuje dalszej poprawy wyników finansowych w związku z realizacją programu transformacji. Spodziewa się, że niepewność na niektórych rynkach klientów końcowych, na którą wpływ mają wysokie stopy procentowe, zostanie zrównoważona przez silny popyt w Data Center i innych krytycznych obszarach zastosowań, o czym świadczy bardzo silny portfel zamówień oraz ciągły wzrost w segmencie serwisowych usług posprzedażowych.

FläktGroup

FläktGroup, spółka z portfolio Triton i lider w dziedzinie technologii obiegu powietrza, dostarcza najlepsze w swojej klasie, innowacyjne i energooszczędne rozwiązania, aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo i wydajność, jednocześnie zmniejszając ślad węglowy klienta. Czołowe marki FläktGroup od ponad 100 lat wyznaczają standardy technologiczne i są w stanie sprostać najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

FläktGroup z główną siedzibą w Niemczech zatrudnia ponad 4 000 pracowników na całym świecie, a zakłady produkcyjne znajdują się w Europie, Azji i USA.

Źródło: FläktGroup

KONTAKT:
Tobias Ketterle
Dyrektor Finansowy
tel.: +49 2323 6236-144
e-mail: Tobias.Ketterle@flaktgroup.com 

Yvonne Comolli
Dyrektor ds. zasobów ludzkich
tel.: +49 2323 6236-103
e-mail: Yvonne.Comolli@flaktgroup.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.02.2024, 09:42
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ