Newsletter

Focused Sun prezentuje dwie przełomowe technologie z zakresu energii słonecznej

06.12.2023, 12:37aktualizacja: 06.12.2023, 12:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Focused Sun
PR Newswire/ Focused Sun

LAS CRUCES, stan Nowy Meksyk, 6 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółka Focused Sun zaprezentowała dwa rewolucyjne rozwiązania w zakresie energii słonecznej, pozyskujące trzykrotnie (3X) więcej energii ze słońca niż konwencjonalne systemy. W odróżnieniu od tradycyjnych paneli słonecznych, które wychwytują jedynie światło słoneczne, produkty te pochłaniają zarówno światło słoneczne, jak i jego ciepło. Oferują one niezrównaną wydajność i zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju.

System Microgrid wykorzystuje kolektory słoneczne o powierzchni 26 mkw. (280 stóp kwadratowych) zamontowane na dachu kontenera transportowego. Umieszczony wewnątrz betonowy cylinder magazynujący ciepło zasila turbinę parową, przekształcając zgromadzone ciepło w energię elektryczną. Urządzenie pracuje nawet po zachodzie słońca. Akumulatory nie są już konieczne. https://vimeo.com/100742438 

Urządzenie Hectare to system składający się z wielu zestawów kolektorów rozmieszczonych na powierzchni hektara (2,5 akra), czyli 240 razy większej niż Microgrid. To obszar wielkości boiska do piłki nożnej lub futbolu amerykańskiego.

Oba produkty magazynują i przekształcają ciepło słoneczne w energię elektryczną. Wydajność elektryczna Microgrid wynosi 2 kW, natomiast Hectare 400 kW. Obie jednostki przechwytują i magazynują ciepło wykorzystywane przez użytkowników energii cieplnej: Microgrid (15 kW) i Hectare (3 mW).

Energią cieplną można zasilać klimatyzację, oczyszczać wodę lub dostarczać ją na potrzeby przemysłowe. Zasilane ciepłem agregaty chłodnicze wytwarzają lód i schładzają budynki. Grupa Focused Sun nawiązała współpracę z Uniwersytetem Purdue w celu opracowania udoskonalonego odsalania wody. Energia cieplna ogrzewa budynki i jest wykorzystywana do obróbki żywności i tekstyliów. Umożliwia również zwiększoną produkcję ropy naftowej, wydobycie roztworów, a także produkcję ekologicznego wodoru i grafenu.

Produkcja odbywa się w niewielkich przedsiębiorstwach zatrudniających od 5 do 50 pracowników, dzięki czemu oba produkty mogą być wytwarzane w dowolnym miejscu na świecie. Focus Sun licencjonuje technologię dla zakładów produkujących zarówno systemy Microgrid, jak i Hectare. Fabryki działają jak sieci franczyzowe, zapewniając dostępność na całym świecie. Technicy franczyzobiorców przechodzą szkolenia w naszym Centrum Szkoleniowym w Nowym Meksyku w USA.

Zapraszamy do przyłączenia się do Focused Sun i zrewolucjonizowania produkcji czystej energii, która zapewnia zrównoważone rozwiązania dostępne dla każdego w dowolnym miejscu.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2293263/Focused_Sun.jpg 

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2293264/Focused_Sun_2.jpg 

Źródło: Focused Sun

KONTAKT:

Focused Sun

2030 W. Hadley Ave., Las Cruces, NM USA 88007

tel. +1 (575) 525-5667

e-mail: bshawnbuckley@gmail.com 

www.focused-sun.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.12.2023, 12:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii