Newsletter

Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future – najważniejsze wydarzenie towarzyszące tegorocznym Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA

22.01.2019, 15:36aktualizacja: 22.01.2019, 15:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future odbędzie się w dniach 11-12 lutego, w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas dwudniowej imprezy organizowanej przez Grupę MTP eksperci rynku budowlanego, nieruchomości oraz administracji będą dyskutowali m.in. o roli inwestycji publicznych dla polskiego rynku oraz o wyzwaniach dla sektora budowlanego i deweloperskiego.

Build4Future to najważniejsza z imprez towarzyszących tegorocznym Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. Forum Build4Future stanie się areną, na której przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji publicznej i rynku będą analizowali trendy oraz perspektywy rozwoju sektora budowlanego w Polsce.

„Skala wyzwań stojących przed stale rozwijającą się branżą jest ogromna, a dynamika rozwoju sektora budowlanego w ostatnich latach doprowadziła do transformacji polskiego sektora budowlanego, ujawniając nowe wyzwania, z którymi sektor musi się zmierzyć. Konkurencyjność, energooszczędność, cyfryzacja i rozwój eksportu kształtują nowe oblicze polskiego budownictwa, podążając za oczekiwaniami inwestorów publicznych oraz deweloperów. Postępującym zmianom towarzyszą dokuczliwe dla całej branży bariery, wymagające szerokiej współpracy przedstawicieli sektora z władzami, zarówno centralnymi, jak i samorządami” – powiedziała Martyna Dera, reprezentująca organizatora Build4Future, Grupę MTP.

Jednym z kluczowych tematów Build4Future będą rządowe programy mieszkaniowe „Dostępność plus”, „Mieszkanie plus” i „Mieszkanie na start”, których realizacja ma stać się impulsem do rozwoju mieszkalnictwa i doprowadzić do przeobrażenia polskiego rynku mieszkaniowego. Reprezentanci wszystkich uczestników podczas Build4Future poddadzą analizie warunki dalszego rozwoju polskich firm budowlanych, a także rolę sektora budowlanego dla całej gospodarki. W 2018 roku rynek budowlany w Polsce po raz pierwszy sięgnął wartości 200 mld zł, przekraczają 10% udziału w wartości PKB.

„Polityka wsparcia przedsiębiorczości należy do priorytetów polskiego rządu. Dlatego podczas Build4Future będziemy dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach dla branży, takich jak strategie rozwoju polskiego sektora budowlanego, sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce czy pozycja polskiej branży budowlanej na rynkach zagranicznych i możliwości eksportu polskich usług i wyrobów budowlanych” – zapowiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Artur Soboń.

Szczegółowe informacje nt. Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future dostępne są na www.build4future.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.01.2019, 15:36
Źródło informacji Grupa MTP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii