Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowa propozycja jest skierowania do firm – obecnych i przyszłych klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Ci, którzy zechcą z niej skorzystać, mogą liczyć na indywidualny dobór projektu i technologii, doradztwo dotyczące finasowania inwestycji oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych. Ponadto na każdym etapie realizacji projektu przedsiębiorstwo otrzyma ze strony PGNiG wsparcie opiekuna klienta.
Instalacje powierzono Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej, dystrybutorowi firmy Corab, która jest liderem polskiego rynku w produkcji urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej. „Naszym celem zawsze była produkcja, która daje produkt najwyższej jakości przy stosunkowo niskiej cenie” – powiedział Henryk Biały, prezes Zarządu Corab Sp. z o.o.
„Gaz ziemny jest najczystszym z paliw kopalnych, a elektryczność pozyskana z paneli fotowoltaicznych - najczystszą energią odnawialną. Te dwa produkty oferujemy teraz wspólnie jako pakiet rozwiązań energetycznych, które są coraz bardziej poszukiwane na rynku przez naszych odbiorców” – stwierdził Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu ds. handlowych PGNiG SA. „Celem PGNiG jest komfort i zadowolenie klientów - wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom” – podkreślił.
Prezes Henryk Mucha poinformował, że zainteresowanie fotowoltaiką wśród przedsiębiorców jest naprawdę duże. Podkreślił, że PGNiG zaczyna od oferty dla firm, gdyż właśnie z ich strony potrzeba poszerzenia portfolio była najsilniej artykułowana. „Fotowoltaika dla firm to konkretne korzyści dla klientów końcowych, jak również dla PGNiG oraz partnerów, z którymi zamierzamy ten produkt realizować” – powiedział Mucha. Dodał, że Spółka będzie aktywnie analizować rynek pod kątem wprowadzenia w przyszłości podobnej oferty dla klientów indywidualnych.
Jednocześnie zaznaczył, że gaz ziemny pozostaje podstawowym (corowym) produktem Grupy Kapitałowej PGNiG, a fotowoltaika stanowi rozwiązanie komplementarne do głównej działalności, związanej z wydobyciem i dystrybucją gazu.
Według Henryka Muchy obserwacja następującej obecnie transformacji miksu energetycznego, pozwala na stwierdzenie, że efektywność energetyczna fotowoltaiki i inwestycje z nią związane będą rosnąć. „To jest 20 mld EUR w Polsce przez najbliższe dwie dekady. W związku z tym my jako spółka chcemy być w tym segmencie obecni” – zaznaczył prezes PGNiG Obrót Detaliczny. Dodał, że według założeń rządowych do 2040 roku udział fotowoltaiki w miksie energetycznym Polski ma wynieść blisko 30 procent.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.10.2019, 18:46 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE