Newsletter

FourKites nawiązuje współpracę z RCS Logistics w celu zapewnienia kompleksowej widoczności transportu multimodalnego klientom na całym świecie

16.02.2023, 16:06aktualizacja: 16.02.2023, 16:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/FourKites
Business Wire/FourKites
Widoczność w czasie rzeczywistym pomaga czołowym dostawcom usług logistycznych w usprawnianiu wykonywanych operacji i stanowi siłę napędową znacznego wzrostu działalności w ramach transportu morskiego i drogowego, zapewniając jednocześnie światowej klasy doświadczenie na rzecz klientów.

AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- Wiodąca firma w obszarze widoczności łańcucha dostaw FourKites oraz RCS Logistics, jeden z czołowych niezależnych dostawców usług logistycznych na świecie, ogłosiły dzisiaj nawiązanie partnerstwa w celu dostarczenia klientom RCS punktu kompleksowej obsługi zapewniającego pełny wgląd w status przesyłek przewożonych drogą morską, powietrzną, za pomocą pojazdów ciężarowych, w ramach transportu intermodalnego oraz drogowego. Dzięki wykorzystaniu najlepszych w branży danych dotyczących łańcucha dostaw dostarczanych przez FourKites w czasie rzeczywistym zespoły RCS i klienci firmy w czasie rzeczywistym zyskują zautomatyzowany wgląd w status i lokalizację przesyłek w trakcie tranzytu oraz w czasie nieaktywności na całym świecie.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230216005080/pl/ 

„Platforma FourKites zapewniająca widoczność łańcucha dostaw zrewolucjonizowała działalność RCS Logistics - wskazuje Brian Heaney, prezes RCS Logistics. - Dzięki dostarczaniu kompleksowych danych dotyczących widoczności na każdym etapie przewozu, najdokładniejszych w branży danych prognozujących szacowany czas przybycia oraz danych przekazywanych w czasie rzeczywistym na temat statusu przesyłek, nasze zespoły wewnętrzne pracują znacznie sprawniej i mogą skoncentrować się na usługach o wyższej wartości, a nasi klienci i partnerzy zyskują kompleksowy widok swojego łańcucha dostaw i transportowanych przesyłek. Jest to doświadczenie nowoczesnej, światowej klasy obsługi, z którego teraz mogą skorzystać wszystkie zainteresowane podmioty, niezależnie od ich rozmiarów”.

Od wdrożenia platformy FourKites - w tym autorskiego rozwiązania firmy Dynamic Ocean® - w III kw. 2022 r. w celu śledzenia przesyłek przewożonych drogą morską, w transporcie ciężarowym i drogowym, firma RCS odnotowała siedmiokrotny wzrost krajowych usług transportowych oraz dwunastokrotny wzrost działalności w zakresie transportu morskiego.

„Jesteśmy znani w branży jako wiodący spedytor świadczący usługi z zakresu transportu lotniczego - zauważa Brian Aldridge, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w RCS. - Dzięki FourKites jesteśmy w stanie udoskonalić doświadczenie w zakresie transportu morskiego i połączyć go z innymi rodzajami przewozu, aby prawdziwie wyróżniać się na tle konkurencji na rynku. Nasi klienci i partnerzy cenią prosty, nowoczesny interfejs FourKites oraz przejrzystość, jaką zapewnia to rozwiązanie na wszystkich etapach ich łańcucha dostaw”.

Po wdrożeniu rozwiązania FourKites zespoły odpowiedzialne za śledzenie przesyłek, dostawcy usług przewozów ciężarowych i pracownicy magazynowi nie muszą już przechodzić czasochłonnych procesów ręcznego śledzenia transportu. Ponadto analizy danych RCS wykorzystują zaawansowane dane analityczne FourKites, które zapewniają informacje na temat terminowości przyjazdów, kosztów postojów i zatrzymanych przesyłek, monitorując jakość, wydajność sposobów i środków transportu itd., w celu stałego doskonalenia każdego aspektu działalności firmy.

„Ogromnie cieszymy się ze współpracy z wiodącym dostawcą, jakim jest RCS Logistics, który podziela naszą wizję dotyczącą zautomatyzowanych, wzajemnie połączonych cyfrowych światowych łańcuchów dostaw opartych na współpracy, obejmującą każde ogniwo łańcucha - wyjaśnia Brad Klaus, wiceprezes Grupy ds. rozwiązań międzynarodowych w FourKites. - Nasze wspólne wysiłki obrazują sposób integracji ekosystemu w całym łańcuchu dostaw w celu unowocześnienia prowadzonej działalności przy jednoczesnym zapewnieniu klientowi doświadczenia klasy premium”.

Wykorzystując dotychczasowy sukces współpracy na polu widoczności transportu morskiego, ciężarowego i drogowego, firmy pracują obecnie nad poprawą widoczności w ramach wiodących rozwiązań RCS Logistics w zakresie międzynarodowego transportu lotniczego „od drzwi do drzwi”.

Informacje o RCS Logistics

RCS Logistics jest jedną z czołowych światowych firm logistycznych, specjalizującą się w międzynarodowej spedycji drogą lotniczą, morską i lądową, zarządzaniu łańcuchem dostaw, zewnętrznych usługach logistycznych, transporcie ciężarowym, dystrybucji, obsłudze celnej i innych rozwiązaniach w dziedzinie logistyki. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://www.rcslogistics.com/.

Informacje o FourKites

Wiodąca platforma w obszarze widoczności łańcucha dostaw FourKites® oferuje dane na temat śledzenia nie tylko podczas transportu, ale także w magazynach, składach i innych miejscach przechowywania. Śledząc ponad 3 miliony przesyłek dziennie w transporcie drogowym, kolejowym, morskim, lotniczym, transporcie paczek oraz na ostatnim etapie dotarcia do odbiorcy, z zasięgiem obejmującym ponad 200 krajów i terytoriów, FourKites łączy dane w czasie rzeczywistym z solidnym uczeniem maszynowym, aby wspomagać firmy w digitalizacji swoich kompleksowych łańcuchów dostaw. Ponad 1200 najbardziej uznanych na całym świecie marek - w tym 9 z 10 czołowych firm zajmujących się dobrami szybko zbywalnymi i 18 z 20 czołowych firm z branży spożywczej - zaufało już FourKites i przekształciło swoją działalność, aby stworzyć bardziej elastyczne, wydajne i zrównoważone łańcuchy dostaw. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.fourkites.com/.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230216005080/pl/ 

Źródło: FourKites

KONTAKT:

Scott Johnston

dyrektor FourKites ds. PR na Europę

tel. +31 62 147 8442

e-mail: sscott.johnston@fourkites.com 

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.02.2023, 16:06
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ