Newsletter

GETIN HOLDING SA (3/2023) Wydanie decyzji przez Narodowy Bank Ukrainy

28.03.2023, 17:18aktualizacja: 28.03.2023, 17:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 3/2023

Getin Holding S.A. ("Emitent", "Getin Holding") informuje, że w dniu 28 marca 2023 r. otrzymał wydaną w dniu 27 marca 2023 r. przez Komitet do spraw nadzoru i regulacji działalności banków, nadzoru (oversite) nad systemami płatniczymi Narodowego Bank Ukrainy ("NBU") w sprawie uznania reputacji biznesowej właścicieli znacznego pakietu akcji Spółki Akcyjnej "Idea Bank" zs. we Lwowie ("IBU", "Idea Bank Ukraina") Pana Leszka Czarneckiego oraz Emitenta za naruszoną i zastosowania wobec nich środków wywierania wpływu w postaci czasowego zakazu wykonywania prawa głosu do czasu usunięcia naruszenia ("Decyzja").

NBU wyznaczył termin na usuniecie przez Pana Leszka Czarneckiego i Emitenta naruszenia ustawodawstwa bankowego - 1 rok od daty decyzji, w sposób, określony przez przepisy ukraińskiego prawa. NBU wskazał również, że decyzja nabiera mocy prawnej w dniu jej podjęcia.

W czasie obowiązywania zakazu wykonywanie prawa głosu przechodzi na powiernika powołanego przez Narodowy Bank Ukrainy. Emitent powziął informację, że Idea Bank Ukraina został wezwany, stosownie do przepisów bankowego prawa Ukrainy, do wskazania niezależnych kandydatów na powiernika do dnia 14 kwietnia 2023 r.

Zarząd Emitenta jest w trakcie analizy, co do podjęcia kroków prawnych dotyczących ochrony prawnej przysługującej Emitentowi w związku z wydaną Decyzją. Przedmiotem analiz Zarządu jest kwestia wpływu na sytuację Emitenta, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku - informacje poufne.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.03.2023, 17:18
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.