Newsletter

#GPWInnovationDay - święto innowacji na warszawskiej giełdzie

30.10.2023, 09:08aktualizacja: 30.10.2023, 10:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ T. Klepczyński
PAP/ T. Klepczyński
12 firm działających w najszybciej rozwijających się sektorach nowoczesnej gospodarki zaprezentowało swoje aktualne strategie i plany na najbliższe kwartały podczas 16. edycji konferencji #GPWInnovationDay. Wydarzenie stanowiło idealną okazję dla potencjalnych inwestorów do poznania i zrozumienia działalności innowacyjnych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz tych planujących debiut na giełdzie.

#GPWInnovationDay odbywa się cyklicznie od 2018 r., ciesząc się dużym zainteresowaniem analityków rynkowych, funduszy inwestycyjnych i asset management, inwestorów prywatnych oraz domów maklerskich. Prezentujące się podczas kolejnych edycji tego wydarzenia spółki odpowiadają w ostatnich latach za większość debiutów na rynku NewConnect i na Głównym Rynku GPW. 

„Branże, takie jak biotech, high-tech, e-commerce czy gaming, to najbardziej dynamicznie rozwijające się gałęzie polskiej gospodarki, a nasze innowacyjne firmy mogą pochwalić się sukcesami na całym, globalnym rynku. Nie bez powodu Polska coraz częściej określana jest przez zagraniczne media jako >>nowa Dolina Krzemowa<< w Europie Środkowej” - przekonywał Adam Kalkusiński, prezes zarządu cc group, renomowanej firmy doradczej w obszarze relacji inwestorskich.

Hasłem przewodnim 16. konferencji #GPWInnovationDay było „INVESTORS’ CHOICE”, które podkreśla uwagę skupioną na preferencjach i wyborach inwestorów, którzy sami wytypowali najciekawsze spółki. 

„Wydarzenie, które dotychczas miało wyłącznie charakter online, tym razem zostało zorganizowane w formie hybrydowej, a część prelegentów występowała w Warszawie przed publicznością na Sali Notowań GPW. To, co pozostało niezmienne, to fakt, że #GPWInnovationDay stanowi unikalną okazję, by zdobyć cenne informacje rynkowe, jak również nawiązać dialog bezpośrednio z przedstawicielami spółek” - podkreślała Patrycja Gorczyca z Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Udział w 16. edycji konferencji #GPWInnovationDay wzięły następujące firmy: Cloud Technologies (dostarczająca dane do targetowania reklamy internetowej), Creotech Instruments (produkująca systemy i podzespoły satelitarne), Genomtec (działająca w obszarze diagnostyki molekularnej), HiProMine (skupiająca się na innowacyjnej technologii przemysłowej hodowli owadów), Sedivio (tworząca rozwiązania technologiczne w branży med-tech), XTPL (działająca w segmencie nanotechnologii), QNA Technology (rozwijająca produkcję niebieskich kropek kwantowych dla m.in. branży wyświetlaczy); SDS Optic (specjalizująca się w urządzeniach do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym), Bioceltix (rozwijająca nowoczesne produkty lecznicze dla zwierząt), Answear (pierwszy polski internetowy sklep multibrandowy), Scanway (działająca w branży technologii obserwacyjnej i kontroli jakości), oraz Lichthund (niezależne studio tworzące gry komputerowe).

Dla wielu spółek prezentujących swoje działania i pomysły podczas #GPWInnovationDay wehikułem rozwoju jest obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a ten wątek przewijał się w kolejnych przemówieniach prelegentów.

„Zarówno zeszłoroczny debiut na Głównym Rynku GPW, jak i wcześniejsze >>dojrzewanie<< na rynku NewConnect, stanowiły swoiste kamienie milowe w historii naszej spółki. Przecieraliśmy szlaki w gromadzeniu, analizowaniu i monetyzowaniu informacji o użytkownikach internetu - obecnie w naszej bazie znajdują się dane około pięciu miliardów z nich, a zysk EBITDA za tylko drugi kwartał tego roku przekroczył siedem milionów złotych” - mówił Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies S.A.

Podobnymi doświadczeniami dzielił się Paweł Wielgus z Bioceltix., wrocławskiej spółki o profilu weterynaryjnym, która we wrześniu zeszłego roku przeszła z NewConnect na Główny Rynek GPW. 

„Polska innowacyjna myśl techniczno-naukowa zdobywa coraz większe uznanie na całym świecie, a obecność na warszawskim parkiecie pozwala nam na realizację coraz ambitniejszych projektów. Aktualnie pracujemy nad trzema produktami medycznymi, przeznaczonymi do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów u psów w podaniu dostawowym, leczenia atopowego zapalenia skóry u psów w podaniu dożylnym oraz leczenia zapalenia stawów u koni w podaniu dostawowym” - tłumaczył członek zarządu Bioceltix.

Organizatorami konferencji #GPWInnovationDay była cc group, lider na polskim rynku kapitałowym w obszarze relacji inwestorskich, doradztwa transakcyjnego oraz realizacji kompleksowych projektów doradczych na rzecz spółek publicznych, oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źrodło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.10.2023, 09:08
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ