Newsletter

Biznes i finanse

Grasshopper Energy i książę Stefan Dimitri Ferdinand Sturdza z rodziny Sturdzów podpisali umowę partnerską w celu zapewnienia infrastruktury dla czystej energii w Rumunii

25.11.2021, 15:34aktualizacja: 25.11.2021, 15:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

TORONTO, 25 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Grasshopper Energy, światowy lider w branży infrastruktury zrównoważonej energii i Jego Wysokość Książę Sturdza, wybitny przedstawiciel rumuńskiej i mołdawskiej arystokratycznej rodziny Sturdzów, zawarli umowę partnerską w sprawie projektu, budowy i eksploatacji inwestycji obejmujących elektrownie słoneczne w Rumunii o mocy do 1GW, o wartości ok. 1 mld USD, do 2030 roku.

Rumunia jest bardzo ważnym rynkiem w Unii Europejskiej, a umowa ta odzwierciedla postępy w inwestycjach w czystą energię, zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi i aspiracje do przyciągnięcia i wspierania inwestycji w czystą energię w całym kraju.

Rząd Rumunii postawił sobie za cel zwiększenia mocy energii ze źródeł odnawialnych o 7 GW do 2030 roku, dążąc do realizacji nowego ambitnego celu kraju dotyczącego zaspokajania 30,7% jego łącznych potrzeb energetycznych ze źródeł odnawialnych. To ekscytujące partnerstwo stanowi pierwszy etap realizacji celu spółki Grasshopper dotyczącego wsparcia Rumunii w osiągnięciu zamierzonego pułapu mocy.

„Jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się na partnerstwo z księciem Stefanem Dimitrim Ferdinandem i na działania na rzecz realizacji celu zwiększenia mocy czystej energii w Rumunii - powiedział Azeem M. Qureshi, dyrektor generalny Grasshopper Energy. - Firma Grasshopper jest zaszczycona faktem odegrania roli w zaopatrzeniu Rumunii w najnowsze innowacyjne rozwiązania w zakresie infrastruktury czystej energii i wsparcie Rumunii i Europy w walce ze zmianami klimatycznymi, stanowiącymi największe wyzwanie, przed którym stoi obecnie świat”.

„Moja rodzina i ja zawsze angażowaliśmy się w poprawę dobrobytu w Ruminii - powiedział książę Stefan Sturdza. - To wspaniałe partnerstwo z Grasshopper Energy przetrze szlaki wiodące do czystszej i bardziej zrównoważonej infrastruktury energetycznej w Rumunii i lepszej pozycji naszego narodu w ramach europejskiego rynku czystej energii. Rząd wyznaczył istotne i ambitne etapy zwiększenia mocy energii ze źródeł odnawialnych i naszym obowiązkiem jest wsparcie władz w osiągnięciu tych ważnych celów i zapewnienie lepszej i bardziej ekologicznej przyszłości dla Rumunii”.

Grasshopper Energy

Grasshopper Energy jest kanadyjką spółką obecną na rynku międzynarodowym, której działalność skoncentrowana jest na projektowaniu, nabywaniu i pozyskiwaniu na własność aktywów służących produkcji czystej energii w perspektywie długofalowej. Od rozpoczęcia działalności w 2007 roku, firma Grasshopper Energy zdobyła czołową pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku czystej energii. Spółka obecnie posiada aktywa służące produkcji czystej energii o wartości ponad 1,8 mld USD i realizuje na całym świecie inwestycje o wartości 6,5 mld USD. Firma Grasshopper Energy została wyróżniona wieloma krajowymi nagrodami branżowymi, w tym Solar Innovator of the Year, Project Finance Innovator of the Year oraz Solar Developer of the Year.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.grasshopperenergy.com

Źródło: Grasshopper Energy

KONTAKT:

Tudor Ulianovschi

starszy wiceprezes ds. relacji z organami rządowymi

e-mail: tudor.ulianovschi@grasshopperenergy.com

tel. 1-437-230-0709

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.11.2021, 15:34
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ