Newsletter

Biznes i finanse

GROCLIN SA (40/2021) Zmiany w składzie Zarządu Emitenta

20.12.2021, 18:39aktualizacja: 20.12.2021, 18:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 40/2021

Zarząd Groclin Spółka Akcyjna z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim ("Spółka/Emitent") informuje, że z dniem 27 grudnia 2021 r. Rada Nadzorcza Groclin S.A. powoła do składu Zarządu Groclin S.A. Pana Mateusza Oleksiuka na stanowisko Członka Zarządu oraz Pana Wojciecha Paczkę na stanowisko Członka Zarządu.

Informacje dotyczące Pana Mateusza Oleksiuka:

Prezes Zarządu, pomysłodawca i współzałożyciel marki LESS_ - marketplace peer-to-peer do zakupu i sprzedaży przedmiotów używanych, której potencjał dostrzegli m.in. Dawid Urban (e-Smoking World, Take_Go), Robert Lewandowski, Krzysztof Pawiński (MASPEX) oraz założyciele Allegro i Siepomaga.pl

Mateusz Oleksiuk swój pierwszy start-up założył w 2017 roku, pracując jeszcze jako Audit Manager w Deloitte. W tym samym czasie rozwijał już kolejny projekt - aplikację mobilną CountMe, która była pierwowzorem LESS_. W styczniu 2018 postawił wszystko na jedną kartę - odszedł z korporacji i zaczął rozwijać swoje przedsięwzięcia.

Doświadczenie zarządcze i finansowe zdobywał w Komisji Nadzoru Finansowego, w BDO oraz w Deloitte. Jako Manager Audytu zarządzał międzynarodowymi projektami w ponad 150 podmiotach gospodarczych m.in. w Polsce, Szwajcarii i USA. Był również odpowiedzialny za budowę, sprzedaż i rozwój usług Advisory we wrocławskim oddziale Deloitte. W tym samym czasie rozpoczął również egzaminację na Biegłego Rewidenta w Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów.

Specjalizuje się w nadzorze korporacyjnym, zarządzaniu przedsiębiorstwami, finansami i projektami.

Ukończył Politechnikę Wrocławską na kierunku Zarządzanie Systemami Finansowymi. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na kierunku Audyt Wewnętrzny, Nadzór i Kontrola Zarządcza.

Pan Mateusz Oleksiuk poza przedsiębiorstwem Emitenta pełni funkcję Prezesa Zarządu CountMe Sp. z o.o., przy czym nie jest to działalność konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Emitenta.

Ponadto Pan Mateusz Oleksiuk nie uczestniczy jako wspólnik lub członek organów w podmiocie (spółka kapitałowa, osobowa lub cywilna), którego działalność byłaby konkurencyjna w stosunku do Emitenta.

Pan Mateusz Oleksiuk nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Informacje dotyczące Pana Wojciecha Paczki:

Pan Wojciech Paczka ukończył Erasmus School of Economics w Rotterdamie na kierunku Financial Economics (Master of Science). Studiował również (licencjat) w Warszawie (Szkoła Główna Handlowa). W trakcie studiów aktywnie uczestniczył w organizacjach studenckich (CEMS) oraz odbył kursy zarządzania w Belgii (Solvay Brussels School) oraz Norwegii (BI Norwegian School of Management).

Przebieg pracy zawodowej:

Od 2016 roku współpracuje z aniołem biznesu - Dawidem Urbanem; gdzie odpowiada za budowę wartości projektów z portfela inwestycyjnego Dawida.

W latach 2016 - 2019 był członkiem zarządu polskiego producenta mebli - firmy Dobra Forma, gdzie odpowiadał m.in za stworzenie oraz egzekucję strategii, w tym rozwój kategorii produktowych oraz ekspansję sprzedaży w Europie.

W latach 2013-2016 pracował w EY Polska w dziale M_A gdzie był zaangażowany w wiele projektów transakcyjnych w tym: (i) sprzedaż wiodącego gracza na rynku e-papierosów do British American Tobacco; (ii) sprzedaż centrum diagnostyki histopatologicznej Olympus Consilio; (iii) sprzedaż medycznych aktywów (non-core) należących do PKN ORLEN na rzecz PZU; (iv) sprzedaż Emerson sp. z o.o., największego i całkowicie niezależnego lettershopu w Europie Środkowo-Wschodniej na rzecz funduszu private equity.

W latach 2012-2013 pracował w Roland Berger Strategy Consultants.

Specjalizuje się w tworzeniu oraz wdrażaniu strategii i rozwoju wartości firm. Uczestniczy w szeregu procesów inwestycyjnych oraz koordynuje prace zespołów finansowych, prawnych oraz podatkowych.

Założyciel i pomysłodawca start-upu - marki OVO.DESIGN, która produkuje innowacyjne modułowe dekoracje ścienne.

Pan Wojciech Paczka poza przedsiębiorstwem Emitenta pełni funkcję Prezesa Zarządu w spółce Mate Innovations sp. z o.o. oraz funkcję Prezesa Zarządu w spółce Drevvno sp. z o.o., przy czym nie jest to działalność konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Emitenta.

Ponadto Pan Wojciech Paczka nie uczestniczy jako wspólnik lub członek organów w podmiocie (spółka kapitałowa, osobowa lub cywilna), którego działalność byłaby konkurencyjna w stosunku do Emitenta.

Pan Wojciech Paczka nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Ponadto Zarząd Spółki informuje, że w dniu 16 grudnia 2021 roku Rada Nadzorcza Groclin S.A. przyjęła rezygnację Pana Michała Seidel z pełnienia funkcji Członka Zarządu Groclin S.A.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.12.2021, 18:39
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ