Newsletter

Gui'an, Guiyang to ważny węzeł szybkiej kolei w Chinach

21.09.2022, 08:41aktualizacja: 21.09.2022, 08:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Publicity Department of the CPC Guiyang Municipal Committee
Publicity Department of the CPC Guiyang Municipal Committee

GUIYANG, Chiny, 21 września 2022 r. /PRNewswire/ -- We wrześniu 2022 r. poczyniono znaczne postępy w budowie szybkiej kolei Guiyang-Nanning, która ma zostać ukończona i otwarta dla ruchu do 2023 r. Wstępne prace związane z układaniem torów na wszystkich odcinkach zostały niemal zakończone.

Szybka kolej Guiyang-Nanning jest znaczącą częścią głównego kanału chińskiej szybkiej kolei „osiem konstrukcji pionowych i osiem poziomych” z miasta Baotou (Region Autonomiczny Mongolii Wewnętrznej) do miasta Haikou (Prowincja Hainan), o prędkości projektowej 350 kilometrów na godzinę. Jak podaje Wydział Publicystyki Komitetu Miejskiego, CPC Guiyang, po ukończeniu i otwarciu całej linii dla ruchu, zostanie ona połączona z szybką koleją Shanghai-Kunming, Chengdu-Guiyang i stanie się wygodnym i szybkim głównym kanałem transportu pasażerskiego z Sichuan, Chongqing, Guizhou, a nawet z północno-zachodnich Chin do Nanning, Zatoki Beibu, zachodniej części Guangdong i Hainan.

Poczynając od 2012 roku, Guizhou kładzie szczególny nacisk na ruch kolejowy. Do końca 2021 roku w prowincji Guizhou oddano do użytku 1609 kilometrów linii kolejowych dużych prędkości. Z Gui’an do Guangzhou, Changsha, Kunming, Chongqing, Chengdu i innych miast uzyskano bezpośrednie połączenie koleją dużych prędkości, realizując podstawowe połączenie szybką koleją ze stolicami okolicznych prowincji. Guizhou stopniowo tworzy sieć transportu kolejowego z Gui’an jako centrum.

Dzięki przewadze położenia geograficznego jako ważnego węzła transportu lądowego w południowo-zachodnim Guizhou Gui,an stał się ważnym węzłem szybkiej kolei w Chinach.

Załączniki do zdjęć, linki:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=429767

Zdjęcie: Gui'an, miasto Guiyang, 2021 r.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1902780/Gui_an.jpg  

Źródło: Publicity Department of the CPC Guiyang Municipal Committee

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2022, 08:41
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ