Newsletter

GWM winduje sprzedaż dzięki strategii w obszarze technologii pojazdów elektrycznych i wodorowych

11.05.2023, 19:03aktualizacja: 11.05.2023, 19:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/GWM
PR Newswire/GWM

BAODING, Chiny, 11 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Dnia 8 maja spółka GWM opublikowała najświeższe dane sprzedażowe. W kwietniu tego roku firma sprzedała łącznie 93 107 pojazdów, co stanowi wzrost o 73,14% r/r. Sprzedaż pojazdów elektrycznych i wodorowych wzrosła o 284,06% r/r, kształtując się na poziomie 14 863 sztuk.

W ramach szerszej tendencji do przyspieszania transformacji energetycznej w światowej branży motoryzacyjnej działania GWM – międzynarodowego producenta inteligentnych rozwiązań technologicznych – szybko wpisały się w trend rozwojowy nowych inteligentnych pojazdów elektrycznych i wodorowych. Dzięki temu wolumen sprzedaży produktów spółki cały czas rośnie.

GWM wprowadziła do międzynarodowej sprzedaży szereg nowych linii produktowych, w tym takie modele jak HAVAL H6 PHEV, H6 HEV, JOLION HEV, GWM TANK300 HEV, GWM TANK500 HEV czy WEY Coffee 01, które przyciągają klientów doskonałymi parametrami i inteligentnymi funkcjami.

Duże bogactwo oferty firmy GWM w połączeniu z zaletami nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych przyczynia się do wzrostu jej sprzedaży na rynkach zagranicznych. W kwietniu zagraniczna sprzedaż samochodów GWM ukształtowała się na poziomie 21 814 pojazdów, a więc wzrosła o 182,09% r/r. Udział sprzedaży na rynkach zagranicznych w łącznym wolumenie wyniósł 23,43%.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Krajowy Związek Producentów Samochodów w RPA (National Association of Automobile Manufacturers of South Africa – NAAMSA) produkowane przez GWM samochody HAVAL sprzedawały się lepiej niż pojazdy BMW czy Mazdy. HAVAL zajął miejsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych marek samochodowych w RPA.

Z kolei na rynku australijskim modele HAVAL H6 HEV i JOLION HEV stanowią powiew świeżości w dziedzinie inteligentnych technologii nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych. Według raportu Federalnej Izby Branży Motoryzacyjnej (Federal Chamber of Automotive Industries – VFACTS) dotyczącego sprzedaży nowych samochodów GWM odnotowała w kwietniu wzrost sprzedaży aż o 63,8%.

W odpowiedzi na rosnący w różnych regionach popyt na ekologiczne i inteligentne rozwiązania w mobilności GWM cały czas rozszerza ofertę nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych. Podczas targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2023 GWM po raz pierwszy zaprezentowała 15 nowych pojazdów elektrycznych i wodorowych. Światową premierę miał GWM TANK400 (na rynku chińskim znany jako „Fierce Dragon MAX”), średniej wielkości SUV elektryczny marki GWM HAVAL. W międzyczasie odbyła się również Międzynarodowa Konferencja GWM 2023, podczas której firma przedstawiła swoją strategię globalnej ekspansji, stworzony przez nią ekosystem i strategiczne plany związane z nowymi technologiami w pojazdach elektrycznych i wodorowych.

GWM cały czas udoskonala swoje produkty, inwestując w badania i rozwój w obszarze nowych technologii pojazdów elektrycznych i wodorowych. W zeszłym roku firma zainwestowała 12,181 mld CNY w działalność badawczo-rozwojową, o 34,34% więcej niż w roku 2021. Do 2025 r. GWM planuje zainwestować łącznie 100 mld CNY w badania i rozwój w obszarze inteligentnych technologii w nowych pojazdach elektrycznych i wodorowych.

Wśród nowych rozwiązań wdrożonych przez GWM wymienić można technologie elektryczne, wodorowe i hybrydowe. W celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb konsumentów GWM w ostatnim czasie wprowadziła wiele nowoczesnych technologii, takich jak Hi4 (inteligentne pojazdy hybrydowe z napędem 4x4) czy Hi4-T – hybrydowa architektura stworzona do jazdy w terenie. Częste wprowadzanie nowości produktowo-technologicznych umocniło wizerunek GWM jako renomowanej marki inteligentnych pojazdów elektrycznych i wodorowych.

W przyszłości firma zamierza konsekwentnie realizować strategię transformacji energetycznej i doskonalić swój ekosystem. Na międzynarodowe rynki trafiać będą kolejne inteligentne modele elektryczne i wodorowe bazujące na nowoczesnych technologiach odznaczających się jeszcze wyższym poziomem ekologiczności, komfortu i bezpieczeństwa.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2074878/GWM.jpg

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.05.2023, 19:03
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ