Newsletter

Hisense trzeci rok z rzędu znalazł się w rankingu wpływowych chińskich przedsiębiorstw magazynu „Fortune”

20.05.2024, 14:16aktualizacja: 20.05.2024, 14:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Hisense
PR Newswire/Hisense

QINGDAO, Chiny, 20 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- Hisense, globalna firma zajmująca się produkcją elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, trzeci rok z rzędu znalazła się na liście wpływowych chińskich przedsiębiorstw magazynu „Fortune” za wybitne działania na rzecz poprawy stanu środowiska, ochrony pracowników i zaangażowania społeczności.

Magazyn „Fortune” podkreślił, że firma Hisense utworzyła 13 krajowych zielonych fabryk w Chinach, a jej projekty wytwarzania energii fotowoltaicznej stopniowo generują „niskoemisyjną dywidendę” przy rocznej zdolności wytwarzania energii wynoszącej około 70 milionów kWh, z czego 12,85 MW powstało w obiektach wybudowanych w 2023 roku. Obecnie wytwarzanie energii fotowoltaicznej stanowi ponad 11% całkowitego zużycia energii elektrycznej przez Hisense.

Hisense dąży do stworzenia kompleksowego ekologicznego i niskoemisyjnego systemu produkcji, który obejmuje cały proces wykorzystania energii, w tym badania i rozwój, projektowanie, łańcuch dostaw, produkcję, sprzedaż i obsługę posprzedażną, a także recykling i kompleksowe ponowne wykorzystanie produktu. Biorąc za przykład produkty telewizyjne, całkowity wskaźnik recyklingu surowców do telewizorów laserowych Hisense osiągnął obecnie 92%, a 100-calowy telewizor laserowy może zaoszczędzić ponad połowę energii w porównaniu z telewizorami LCD o tym samym rozmiarze. Ponadto dzięki bardziej zaawansowanemu i przyjaznemu dla środowiska designowi telewizory Hisense ULED mają obudowy lżejsze o 8%, co pozwoliło zaoszczędzić 1133,07 ton plastiku i 100 ton stali w 2023 roku w porównaniu z 2022 rokiem, jednocześnie poprawiając wykorzystanie zasobów.

Hisense ma obecnie 26 centrów badawczo-rozwojowych, 34 parki przemysłowe oraz 64 zagraniczne spółki i biura na całym świecie. Hisense aktywnie buduje globalne centrum zarządzania łańcuchem dostaw i wykorzystuje zagraniczne firmy i platformy marketingowe, aby uzyskać synergiczne korzyści z zagranicznego układu i łańcucha dostaw, obniżonych kosztów logistyki i zużycia energii. Hisense zatrudnia również lokalnych pracowników, przyczynia się do przychodów podatkowych, promuje lokalny rozwój gospodarczy i społeczny oraz osiąga sprzyjające i korzystne dla wszystkich wyniki dzięki globalnej koordynacji.

Jako oficjalny partner UEFA EURO 2024™, Hisense dąży do zapewnienia fanom piłki nożnej niezapomnianych wrażeń podczas oglądania meczów dzięki ekologicznym telewizorom. Firma będzie nadal stosować w swojej strategii praktyki neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Hisense

Hisense to czołowa globalna marka sprzętu AGD i elektroniki użytkowej. Działalność Hisense obejmuje produkty multimedialne (z naciskiem na Smart TV), sprzęt AGD oraz inteligentne informacje IT. W 2023 r. spółka Hisense utrzymała drugie miejsce na świecie pod względem dostaw telewizorów. W ostatnim czasie firma Hisense notuje gwałtowny rozwój i obecnie działa w ponad 160 krajach.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2414696/Hisense.jpg

Źródło: Hisense

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2024, 14:16
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ