Newsletter

Historyczny kontrakt NEWAG S.A. - 35 nowych hybrydowych zespołów trakcyjnych dla PKP Intercity

22.05.2024, 17:03aktualizacja: 22.05.2024, 17:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NEWAG
NEWAG
22.05.2024 spółka NEWAG otrzymała informację o wyborze jej oferty jako najkorzystniejszej w postępowaniu na dostawę 35 nowych hybrydowych zespołów trakcyjnych (HZT) dla PKP Intercity. Oferta opiewająca na kwotę 3,36 mld zł brutto nie przekroczyła zaplanowanego przez zamawiającego budżetu.

To zamówienie stanowi przełomowy moment, jako że hybrydowe zespoły trakcyjne pojawią się po raz pierwszy w taborze PKP Intercity. Nowoczesne pojazdy, zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie pasażerów oraz efektywności operacyjnej, oferują 178 miejsc siedzących, w tym 154 w drugiej klasie i 20 w pierwszej. Dodatkowo będą wyposażone w 4 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami, 8 stojaków na rowery oraz maszyny vendingowe z ofertą gastronomiczną.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że nasza oferta została wybrana. Historyczny kontrakt, jakim jest dostawa 35 hybrydowych zespołów trakcyjnych dla PKP Intercity, potwierdza naszą wiodącą pozycję w branży kolejowej. Razem z PKP Intercity dążymy do wprowadzenia nowoczesnych i efektywnych rozwiązań, które znacząco podniosą standard podróży kolejowych w Polsce” - powiedział Zbigniew Konieczek, prezes zarządu NEWAG S.A.

Wyprodukowane przez NEWAG hybrydowe zespoły trakcyjne, które będą kursować na trasach krajowych w kategorii InterCity, w tym również niezelektryfikowanych, pozwolą zdecydowanie skrócić czas podróży, umożliwiając zastąpienie aktualnie wykorzystywanego na tych liniach taboru. Pojazdy będą wyposażone w system bezpieczeństwa ETCS oraz silniki spalinowe spełniające najnowsze normy emisji spalin. Zgodnie z umową, pierwsze dwa pojazdy zostaną dostarczone zamawiającemu w terminie do 30 miesięcy od daty jej podpisania. NEWAG S.A. zobowiązuje się również do utrzymania pojazdów przez 10 lat.

Źródło informacji: NEWAG

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.05.2024, 17:03
Źródło informacji NEWAG
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ