Pobierz materiał i Publikuj za darmo
“Inwestor, który nabył pokój w Arche Hotelu Poloneza II o metrażu 30 m² w cenie około 10 000 zł/m², zyskał na samej tylko wartości nieruchomości przynajmniej 30%, a ponadto uzyskał dochód netto w wysokości 3200 zł w marcu i 4300 w kwietniu” – wskazuje Rafał Warda, dyrektor hotelu Poloneza w Warszawie.
„Prognozujemy, że w kolejnych miesiącach tego roku wyniki będą na podobnym poziomie” - zapowiada Rafał Warda.
Kolejny warszawski hotel – Arche Hotel Krakowska – odnotował stopę zwrotu w kwietniu prawie 16%.
„Odnotowaliśmy przede wszystkim wyższy przychód w segmencie MICE. Zaczęły się także podróże służbowe, zatem segment korporacyjny również zajmuje wyższe miejsce w naszych statystykach niż chociażby w pierwszych miesiącach bieżącego roku” – mówi Małgorzata Gipsiak, dyrektor hotelu Krakowska.
Według niej wzrost przychodów to efekt m.in. zniesienia obostrzeń związanych z pandemią, a co za tym idzie odmrożenie wszelkich konferencji, spotkań biznesowych i eventów.
Arche zaufały już setki inwestorów
Firma uzyskuje ponadprzeciętne wyniki, które dają gwarancję zysku inwestorom. Na uwagę zasługuje również sam autorski System Arche®, gdzie obowiązują transparentne zasady rozliczeń. Co miesiąc, każdy inwestor otrzymuje dokładne rozliczenie kosztów, dochodów i zysku.
Celem Arche jest utrzymanie realnych zysków, które warunkują dotrzymanie gwarancji na poziomie minimum 5% rocznie od ceny zakupu lokalu. Dzięki temu inwestorzy mają pewnego rodzaju wentyl bezpieczeństwa. A jak pokazują wyniki, potencjał hoteli jest bardzo duży i zyski mogą być osiągalne nawet na poziomie 17% i więcej.
Co ważne, podwyżki cen lokali są niewielkie, na poziomie do 10%. Warto dodać, że na rynku obserwowane są podwyżki nawet o 60% w porównaniu z cenami sprzed pół roku.
“Nie windujemy cen, mamy świadomość składowych kosztów wytworzenia lokalu. Dodać trzeba, że są to lokale wykończone i wyposażone, a więc kilka tys. zł/m² jest już w cenie sprzedaży lokalu” – mówi Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży Arche SA.
„Chcemy dostarczyć ciekawy i rentowny produkt inwestycyjny, na którym wszyscy docelowo będziemy zarabiać” – dodaje Magdalena Sidorowicz.
Według niej, każdy inwestor Arche może sprawdzić jak „pracują jego pieniądze” zaangażowane w zakup pokoju.
„To również służy biznesowi, bo inwestor staje się czynnym uczestnikiem komercyjnej działalności hotelu. Zdaje sobie sprawę, że nie tylko formalnie jest jego współwłaścicielem. We własnym interesie więc dba o to, żeby wyniki były jak najlepsze” – mówi szefowa sprzedaży sieci Arche.
Nabywcy pokoi tworzą Klub Inwestora. Są nie tylko klientami, ale także partnerami i mogą uczestniczyć we wszystkich działaniach, które firma podejmuje.
Zabytki - bezpieczne inwestowanie
W Arche w większości hoteli można nabyć pokoje w inwestycyjnym Systemie Arche®. Grupa stawia na przede wszystkim na obiekty zabytkowe. Warto wspomnieć chociażby Cukrownię Żnin, Zamek w Janowie Podlaskim czy Pałac i Folwark w Łochowie. W grudniu zeszłego roku oddano do użytku odrestaurowany Dwór Uphagena w Gdańsku, w którym wcześniej mieścił się szpital. Obiekt jest już w 90% wykupiony przez inwestorów.
Zdaniem firmy, inwestowanie w zabytki jest podwójnie bezpieczne, ponieważ wartość obiektów zabytkowych w czasie rośnie szybciej niż innych nieruchomości.
„Stawiamy teraz na rewitalizację, ale podchodzimy do niej inaczej niż inni deweloperzy, którzy myślą tylko o tym, jak opłacalnie dla siebie nieruchomość sprzedać. My inwestujemy w obiekty. Nie niszczmy tego, co zostawił upływ czasu, więc w naszych rewitalizacjach widać ducha tego miejsca” – przekonuje Władysław Grochowski, twórca i właściciel Grupy Arche.
Według niego, oszczędności trzeba lokować szybko i mądrze, a przede wszystkim bezpiecznie, czyli z wiarygodnym partnerem. „Przestrzegam natomiast przed różnymi cudownymi pomysłami. Często zapewniają zyski, a w rzeczywistości gwarantują jedynie utratę pieniędzy” – dodaje Władysław Grochowski.
Firma Władysława Grochowskiego ma już w sieci łącznie 17 hoteli (https://hotelearche.pl/) z ponad 3500 pokojami. I na tym nie koniec, ponieważ Arche wciąż inwestuje.
W sprzedaży są już takie inwestycje jak rewitalizowany Klasztor we Wrocławiu, Fabryka Samolotów w Mielnie, gdzie można zostać właścicielem pokoju z widokiem na morze lub jezioro, czy Arche Hotel Sanatorium Milicyjne w Nałęczowie. A w przygotowaniu jest hotel w uzdrowisku Muszyna Złockie.
Pomimo obecnie dość trudnej sytuacji na rynku, Grupa Arche pokazuje też, że w sytuacji kryzysowej można nie tylko pomagać innym, ale przy tym osiągać bardzo wysokie wyniki finansowe.
Arche zapewniła dotychczas ponad 20 tys. bezpłatnych noclegów dla ukraińskich uchodźców wraz z wyżywieniem. Obecnie, pod okiem Fundacji Leny Grochowskiej, oddaje do użytku obiekty, w których kobiety z Ukrainy i dzieci mogą znaleźć bezpieczne schronienie na dłużej.
Władysław Grochowski otrzymał nagrodę Przedsiębiorca Roku 2022 przyznawaną przez portal Money.pl za pokazanie jak biznes deweloperski może prowadzić działania odpowiedzialne społecznie i przy tym utrzymywać rentowność
Więcej informacji: https://www.arche.pl/
KONTAKT:
tel. kom.: 500-068-069
e-mail: system@arche.pl
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.06.2022, 15:41 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |