Newsletter

Hoymiles uruchamia S-Miles Cloud - nową, wydajną platformę monitorowania elektrowni słonecznej w czasie rzeczywistym, obsługiwaną przez aplikację mobilną i przeglądarkę

31.12.2020, 15:05aktualizacja: 31.12.2020, 15:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Hoymiles Power Electronics Inc.
PR Newswire/Hoymiles Power Electronics Inc.

HANGZHOU, Chiny, 31 grudnia 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka Hoymiles Power Electronics Inc. („Hoymiles”), wiodący producent mikroinwerterów, przedstawiła w ostatnim czasie nowatorską platformę S-Miles Cloud umożliwiającą wizualne i odbywające się w czasie rzeczywistym monitorowanie urządzeń wytwarzających energię. Z platformą S-Miles Cloud można połączyć kluczowe urządzenia terenowe. Dzięki wspomaganym internetem rzeczy (IoT) narzędziom gromadzącym dane platforma pozwala monitorować wydajność układów, dostarcza aktualizacji statusu w obrębie indywidualnych modułów i informuje o wszelkich usterkach.

„Nowa, ulepszona wersja platformy monitorującej wpisuje się w misję Hoymiles, którą jest zapewnianie >>inteligentniejszej<< energii elektrycznej, poprawa zdolności przetwarzania danych w chmurze i wydłużanie czasu odpowiedzi danych z bram sieciowych stanowiących część architektury przetwarzania brzegowego (edge computing). Szereg różnorodnych opcji inteligentnego monitorowania oraz funkcji operacyjnych i utrzymania sprawia, że możemy dostarczyć klientom wyższą wartość, na czym skupiamy się najbardziej” - powiedział Zhao Yi, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor Ośrodka Badań i Rozwoju Hoymiles.

Obsługiwana przez aplikację mobilną i przeglądarkę platforma S-Miles Cloud stanowi wydajny i łatwy w użyciu portal monitorowania elektrowni słonecznych. Przyjazny dla użytkownika proces instalacji pozwala na szybkie i proste zintegrowanie platformy z istniejącym układem. W zaktualizowanej wersji platformy przewidziano jasny i prosty interfejs deski rozdzielczej, który zaprojektowano z myślą o użytkownikach końcowych i zapewnieniu im czytelniejszych danych wizualnych i dodatkowych opcji dogłębnej analizy. Nowa wersja platformy obejmuje również funkcję monitorowania w czasie rzeczywistym postępów w instalacji aktualizacji sprzętowych - wyświetlany jest pasek postępu oraz szczegółowe objaśnienia zaistniałych błędów.

Dzięki zastosowaniu ulepszonego wyświetlacza użytkownika końcowego uzyskano zoptymalizowaną strukturę techniczną służącą gromadzeniu, analizie i dystrybucji danych. Ulepszona platforma S-Miles Cloud umożliwia zsynchronizowaną analizę danych, a dzięki aplikacji opartej na chmurze obliczeniowej przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu równoległej architektury obliczeniowej, która zapewnia optymalną pracę wszystkich procesorów w obrębie klastra i współpracuje z otwartym interfejsem programowania aplikacji, co z kolei umożliwia komunikację pomiędzy różnymi platformami, wymianę danych i zdalną obsługę za pomocą gniazda TCP. Platforma jest również kompatybilna z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi urządzeniami w ofercie Hoymiles, takimi jak DTU-Pro, DTU-Lite i najnowsze mikroinwertery w wersji Sub-1G.

Dzięki standaryzacji danych w obrębie całej elektrowni operatorzy mogą podejmować trafniejsze i poparte danymi decyzje dotyczące działań realizowanych na miejscu, co pozwala optymalizować wydajność energetyczną. Nowa platforma S-Miles Cloud nie tylko dostarcza dokładne i terminowe raporty na temat statusu, ale także zawiera nowe wskaźniki poboru i wydajności wytworzonej energii na potrzeby instalacji solarnej, co z kolei umożliwia dokładniejsze przedstawienie danych dot. statusu wytworzonej energii.

O Hoymiles

Założona w 2012 r. spółka Hoymiles jest wiodącym producentem mikroinwerterów, tworzącym rozwiązania z zakresu MLPE (modułowej energoelektroniki) dla inwestorów i użytkowników instalacji solarnych. Mikroinwertery Hoymiles (modele: 4 w 1 i 2 w 1) wyróżnia technologia zapewniająca najwyższą na świecie wydajność szczytową CEC, dzięki czemu od trzech lat znajdują się one na szczycie ogólnoświatowego rankingu najbardziej wydajnych mikroinwerterów. Obecnie mikroinwertery Hoymiles montuje się w komercyjnych i domowych instalacjach dachowych w różnych krajach i regionach świata, w tym w Ameryce, Europie i Azji.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1393467/S_miles_Cloud.jpg

Źródło: Hoymiles Power Electronics Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.12.2020, 15:05
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ