Newsletter

Biznes i finanse

HTTP/2 w ISOF i innych systemach firmy HEUTHES

24.02.2015, 13:24aktualizacja: 24.02.2015, 13:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma HEUTHES po przeprowadzonych testach jest gotowa, aby wprowadzić w ISOF i innych systemach webowych obsługę nowego protokołu HTTP/2.

Protokół komunikacyjny HTTP/2 ma zastąpić stosowaną od 1999 r. wersję HTTP 1.1 zdefiniowaną w dokumencie RFC 2616. Obecne rozwiązanie określające, w jaki sposób przeglądarka komunikuje się z serwerem jest już przestarzałe i negatywnie wpływa na szybkość otwierania stron WWW. Prędkość pobierania danych limitowana przez HTTP 1.1 do 5 Mb/s, dzięki nowemu protokołowi, będzie mogła być większa. HTTP 1.1 nie korzysta z połączeń szerokopasmowych, uniemożliwiając osiągnięcie dużych szybkości ładowania. Z kolei dane wysyłane poprzez HTTP/2 docierają do celu szybciej, dodatkowo zmniejszając przy tym obciążenie serwera.

Minie jeszcze kilka lat zanim protokół HTTP/2 stanie się normą, jednak jego elementy są stale implementowane w przeglądarkach. Chrome jako pierwszy zaproponował protokół SPDY, który jest pierwowzorem obecnego HTTP/2. Obecnie wszystkie najnowsze wersje popularnych przeglądarek interpretują HTTP/2. Użytkownicy Chrome lub Firefox automatycznie korzystają z SPDY i włączając w ustawieniach specjalną opcję mogą uruchomić obsługę HTTP/2. Google zapowiedziało, że wraz z wersją 40. Chrome ostatecznie porzuci SPDY na rzecz technologii HTTP/2. Z kolei Internet Explorer 11 w wersji Preview Windows 10 posiada już wbudowaną obsługę HTTP/2, a Safari od wersji 8 obsługuje SPDY 3.1.

HTTP/2 jest obecnie włączane po stronie serwera przede wszystkim przez duże witryny. Przykładem są Google, Twitter i Facebook. Również popularne systemy serwerów Ngnix i Apache włączyły HTTP/2. Zapowiadane jest to także wraz z nową wersją Javy.

Firma HEUTHES przeprowadziła testy, dopasowała swoje systemy i jest gotowa do włączenia HTTP/2 w ISOF i swoich innych rozwiązaniach webowych. Od ponad roku wersja demo systemu ISOF pracuje z wykorzystaniem protokołu SPDY 3.1. Ponieważ SPDY został wchłonięty przez HTTP/2, który staje się powszechnym rozwiązaniem, HEUTHES włączy tę technologię w swoich systemach, gdy tylko ustabilizują się standardy związane z HTTP/2.

Więcej informacji na stronie www.isof.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.02.2015, 13:24
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ