Newsletter

Biznes i finanse

Huobi i organizacja pozarządowa popierana przez ONZ rozpoczynają wspólną kampanię charytatywną na rzecz walki z COVID-19

19.05.2020, 13:13aktualizacja: 19.05.2020, 13:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Huobi Charity i Finance Center for South-South Cooperation (Centrum Finansowania Współpracy Południe-Południe) zamierza zebrać 143000 USD w postaci darowizn w kryptowalutach na rzecz zaopatrzenia Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej w środki ochrony indywidualnej.

SINGAPUR, 19 maja 2020 r. /PRNewswire/ -- Huobi Charity, charytatywny oddział i filantropijna platforma działająca w oparciu o blockchain Huobi Group, ogłosiła dzisiaj wspólną inicjatywę realizowaną wraz z Finance Center for South-South Cooperation (FCSSC), międzynarodową organizacją non-profit o specjalnym statusie doradczym przy ECOSOC ONZ. Aby wesprzeć działania na rzecz walki z koronawirusem w krajach Południa, firma Huobi rozpoczęła 15-dniową kampanię charytatywną we współpracy z FCSSC w celu zebrania 143000 USD w kryptokursach, takich jak Bitcoin (BTC), Huobi Token (HT), Tether (USDT) i HUSD.

Nowa kampania powstała, ponieważ potwierdzone na całym świecie przypadki koronawirusa przekraczają 4 miliony. Populacje wielu krajów Południa, tzn. krajów rozwijających się położonych głównie na półkuli południowej: w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej, są szczególnie zagrożone. Stosunkowo słaba infrastruktura opieki zdrowotnej w regionie stanowi poważne zagrożenie w miarę rozprzestrzeniania się pandemii, a systemy opieki zdrowotnej obszarów wiejskich są przeciążone i nieodpowiednio wyposażone, aby poradzić sobie z napływem przypadków COVID-19.

„Nowa epidemia koronawirusa stała się problemem globalnym i wszystkie kraje muszą się z nim zmierzyć - powiedział Wu Zhong, dyrektor generalny FCSSC. - Jest to dobra inicjatywa, która polega na poszukiwaniu możliwości zastosowania technologii blockchain w międzynarodowej współpracy i nadzorze z myślą o dobru publicznym".

Współpracując z FCSSC, Huobi ma na celu zapewnienie niezbędnego sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej (PPP) dla pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej i mieszkańców tych krajów, które nie posiadają wystarczających środków medycznych do walki z pandemią. Kampania charytatywna ma na celu zebranie wystarczających funduszy na dostarczenie od 300000 do 500000 masek na twarz do regionów dotkniętych pandemią.

Huobi przewodzi globalnym działaniom charytatywnym w ramach transgranicznej platformy charytatywnej Bithelp. Aby rozpocząć kampanię charytatywną, firma Huobi przekazała 17711 HT o szacunkowej wartości 69000 USD - co stanowi prawie połowę docelowej zbiórki. W ciągu najbliższego tygodnia Huobi wykorzysta swoją sieć i społeczność blockchain, aby pomóc zebrać pozostałą część. FCSSC zorganizuje wsparcie operacyjne i logistyczne, aby zapewnić wysyłkę materiałów medycznych do najbardziej potrzebujących obszarów i regionów.

„COVID-19 to bezprecedensowy kryzys zdrowotny, który wymaga globalnej współpracy między sektorem prywatnym i publicznym - powiedziała Ciara Sun, dyrektor ds. działalności globalnej w Huobi Group. - Jako czołowa globalna instytucja zajmująca się aktywami cyfrowymi i technologią blockchain, chcemy sprostać zadaniu zjednoczenia społeczności kryptowalut i blockchain wokół globalnej sprawy, która może pomóc ocalić tysiące istnień ludzkich".

Bieżąca kampania jest trzecią inicjatywą Huobi Charity od jej powstania na początku tego roku. Podczas wybuchu epidemii koronawirusa w Wuhan pod koniec stycznia Huobi przeznaczyła 1,4 miliona USD na zaopatrzenie i przekazanie setek tysięcy masek medycznych, kombinezonów ochronnych, pulsoksymetrów i innego rodzaju wyposażenia medycznego dla ponad 135 szpitali i lokalnych ośrodków zdrowia w obszarach dotkniętych pandemią. W zeszłym miesiącu firma Huobi przekazała 50000 USD w HT dla Indonezyjsko-Chińskiego Stowarzyszenia Współpracy Gospodarczej, Społecznej i Kulturowej na zakup i dystrybucję zaopatrzenia medycznego dla indonezyjskich szpitali.

Huobi Group

Obejmująca liczne przedsiębiorstwa typu upstream i downstream Huobi Group to czołowa globalna spółka zajmująca się technologią blockchain. Huobi Group założona w 2013 r. przez Leona Li osiągnęła łączny obrót przekraczający 3 biliony USD. Huobi Group z dumą zapewnia bezpieczne i wygodne opcje obrotu kryptowalutami i usługi zarządzania majątkiem na rzecz milionów użytkowników w ponad 170 krajach.

Finance Center for South-South Cooperation

Finance Center for South-South Cooperation (FCSSC) jest międzynarodową organizacją non-profit zarejestrowaną i założoną w Hongkongu w kwietniu 2014 r. Od 2017 r. FCSSC posiada specjalny status konsultacyjny przy ECOSOC Organizacji Narodów Zjednoczonych. FCSSC jest kompleksowym międzynarodowym centrum skupiającym rządy, organizacje międzynarodowe i sektor prywatny, którego celem jest udzielanie wsparcia i pomoc w osiągnięciu zrównoważonego rozwoju w krajach z regionu Globalnego Południa.

Źródło: Huobi Charity

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.05.2020, 13:13
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ