Newsletter

Impact’23: Fundusz ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy umożliwia startupom z polskim pierwiastkiem globalny zasięg

12.05.2023, 14:59aktualizacja: 12.05.2023, 15:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/kadr z filmu
PAP/kadr z filmu
„Dzięki wsparciu z Funduszu ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy, start-upy i firmy technologiczne mają możliwość pokazania światu swoich innowacyjnych pomysłów, z których chętnie również my korzystamy” - wskazał Mateusz Stasiak, zastępca dyrektora Departamentu Strategii, Innowacji i Współpracy Międzynarodowej Totalizatora Sportowego, który uczestniczył w kongresie Impact’23 w Poznaniu.

Jak podkreślił Mateusz Stasiak, Totalizator oprócz bycia mecenasem sportu i sztuki, stał się patronem biznesu i innowacyjności. Wyjaśnił, że Fundusz ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy powstał z potrzeby poszukiwania przewagi konkurencyjnej i potrzeby dostarczania rozwiązań do uprawiania bezpiecznej rozrywki na najwyższym poziomie, jakiego klienci oczekują.

„Inwestowanie w młode spółki z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej umożliwia tym startupom pokazanie się choćby w Stanach Zjednoczonych, które są światowym centrum gamingowym, i rozwinięcia skrzydeł na globalną skalę” - powiedział Mateusz Stasiak.

Juliusz Kopczewski, założyciel startupu Ready Code dodał, że dzięki wsparciu funduszu, jego firma mogła wziąć udział w największej na świecie konferencji gamingowej, czyli Targach GDC w San Francisco.

„Tam mieliśmy kontakt z deweloperami z całego świata i teraz jesteśmy na etapie rozmów o wdrożeniu naszej technologii do ich produktów. Ułatwia ona graczom wprowadzenie do gier nowych własnych treści, a nawet nowej mechaniki” - wyjaśnił Kopczewski.

Kopczewskiemu wtórował Przemysław Siemaszko ze startupu GGPredict, który stworzył e-sportowy system treningowy, oparty o sztuczną inteligencję (AI) i przeznaczony do szkolenia osób grających w Counter-Strike’a.

„Umowa z Funduszem ffVC Tech & Gaming poza kapitałem dała nam kontakty na całym świecie i wsparcie we współpracy z najlepszymi światowymi ekspertami” - zaznaczył przedsiębiorca. Pawel Osterreicher z firmy ReSpo.Vision, która zajmuje się analityką danych w sporcie podkreślił, że w dzisiejszych czasach warto myśleć globalnie, i to od samego początku działalności.

W opinii Mateusza Stasiaka startup, który zaczyna w Polsce, Rumunii czy na innym rynku w regionie, musi mieć wystarczająco dużo czasu, żeby zdobyć duży rynek, więc od razu musi nastawić się na globalną działalność.

„Przez pół roku startup może działać z kilkoma klientami lokalnymi, a potem, żeby nie utknąć w miejscu, musi wyjść co najmniej na większe rynki, takie jak amerykański, chiński, indyjski czy południowoamerykański. W takim właśnie celu powstał nasz fundusz, który daje spółkom na wczesnym etapie rozwoju taką możliwość” - wyjaśnił ekspert.

Dodał, że choć Fundusz współpracuje już z 17 startupami, to cały czas poszukuje różnorodnych rozwiązań.

„Poszukujemy choćby innowacji fintechowych w obszarze płatności czy rejestracji klienta, bez których rozrywka na pieniądze nie może bezpiecznie funkcjonować. Również ciesząca się ostatnio wielką popularnością sztuczna inteligencja (AI), jest w obszarze naszych zainteresowań, bo podnosi jakość dostarczanych przez nas usług gamingowych i nie tylko naszych, bo nie tylko Totalizator Sportowy korzysta z tych rozwiązań” - wyjaśnił Stasiak.

Fundusz ffVC Tech & Gaming powered by Totalizator Sportowy powstał w 2020 r. z inicjatywy Totalizatora Sportowego oraz partnerów zarządzających ffVC przy wsparciu PFR Ventures oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (program PFR NCBR CVC). Funduszem zarządza międzynarodowy zespół ffVC posiadający bogate doświadczenie w inwestowaniu i wspieraniu spółek technologicznych na etapach early stage i growth na całym świecie. Siedziba ffVC znajduje się w Nowym Jorku.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.05.2023, 14:59
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii