Newsletter

IMPERIO ASI SA (9/2024) Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Imperio ASI S.A. na dzień 24 czerwca 2024 r.

28.05.2024, 12:35aktualizacja: 28.05.2024, 12:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 9/2024

Zarząd Spółki Imperio Alternatywna Spółka Inwestycyjna Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000020690, działając na podstawie § 19 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim, w związku z art. 399 par. 1, art. 4021 par. 1 i 2 ksh i art. 4022 ksh zwołuje na dzień 24 czerwca 2024 roku na godzinę 12.00 Zwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w siedzibie Spółki w Warszawie ul. Plac Europejski 1, piętro 40,

z następującym porządkiem obrad:

1) otwarcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia;

2) wybór Przewodniczącego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia;

3) sporządzenie listy obecności;

4) stwierdzenie prawidłowości zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał;

5) przyjęcie porządku obrad;

6) przedstawienie i rozpatrzenie sprawozdania zarządu z działalności Spółki w roku obrotowym 2023 oraz sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2023;

7) przedstawienie sprawozdania Rady Nadzorczej za rok 2023,

8) przeprowadzenie dyskusji nad sprawozdaniem Rady Nadzorczej o wynagrodzeniach Członków Zarządu i Rady Nadzorczej za rok 2023;

9) przedstawienie uzasadnienia Rady Nadzorczej dla dokonanego wyboru firmy audytorskiej do zbadania sprawozdań finansowych Imperio ASI S.A. za 2024 i 2025 rok;

10) podjęcie uchwał w przedmiocie:

a) zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2023;

b) zatwierdzenia jednostkowego sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2023;

c) przyjęcia sprawozdania Rady Nadzorczej za rok 2023,

d) pokrycia straty za rok 2023;

e) udzielenia Członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym 2023;

f) udzielenia Członkom Rady Nadzorczej Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym 2023;

g) zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki;

h) zmian w Statucie i upoważnienie Rady Nadzorczej do ustalenia tekstu jednolitego zmienionego Statutu;

11) zamknięcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

I. Prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu

1. Zgodnie z art. 4061 § 1 kodeksu spółek handlowych prawo uczestniczenia w walnym zgromadzeniu spółki mają tylko osoby będące akcjonariuszami spółki na szesnaście dni przed datą Walnego Zgromadzenia tj. 8 czerwca 2024 r. (dzień rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu).

2. Zastawnicy i użytkownicy, którym przysługuje prawo głosu, mają prawo uczestniczenia w walnym zgromadzeniu Spółki, jeżeli ustanowienie na ich rzecz ograniczonego prawa rzeczowego jest zarejestrowane na rachunku papierów wartościowych w dniu rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.

3. W celu zapewnienia udziału w walnym zgromadzeniu, akcjonariusz uprawniony ze zdematerializowanych akcji na okaziciela powinien zażądać, nie wcześniej niż po ogłoszeniu o zwołaniu walnego zgromadzenia tj. nie wcześniej niż w dniu 29 czerwca 2024 roku i nie później niż w pierwszym dniu powszednim po dniu rejestracji uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu tj. w dniu 10 czerwca 2024 roku od podmiotu prowadzącego rachunek papierów wartościowych wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Zaświadczenie powinno zawierać wszystkie informacje, o których mowa w art. 4063 § 3 Kodeksu spółek handlowych tj.:

1) firmę (nazwę), siedzibę, adres i pieczęć wystawiającego oraz numer zaświadczenia,

2) liczbę akcji,

3) rodzaj i kod akcji,

4) firmę (nazwę), siedzibę i adres spółki, która wyemitowała akcje,

5) wartość nominalną akcji,

6) imię i nazwisko albo firmę (nazwę) uprawnionego z akcji,

7) siedzibę (miejsce zamieszkania) i adres uprawnionego z akcji,

8) cel wystawienia zaświadczenia,

9) datę i miejsce wystawienia zaświadczenia,

10) podpis osoby upoważnionej do wystawienia zaświadczenia.

Zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu będą podstawą sporządzenia wykazów przekazywanych podmiotowi prowadzącemu depozyt papierów wartościowych zgodnie z przepisami o obrocie instrumentami finansowymi.

4. Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu, podpisana przez zarząd zostanie wyłożona do wglądu w siedzibie Spółki na trzy dni powszednie przed odbyciem walnego zgromadzenia. Akcjonariusz może żądać przesłania mu listy akcjonariuszy nieodpłatnie pocztą elektroniczną podając adres, na który lista powinna być wysłana.

II. Prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu przez pełnomocnika

1. Akcjonariusz może uczestniczyć w walnym zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Przedstawiciele osób prawnych winni okazać aktualne odpisy z odpowiednich rejestrów wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów. Pełnomocnik wykonuje wszystkie uprawnienia akcjonariusza na walnym zgromadzeniu, chyba, że co innego wynika z treści pełnomocnictwa. Akcjonariusz posiadający akcje zapisane na więcej niż jednym rachunku papierów wartościowych może ustanowić oddzielnych pełnomocników do wykonywania praw z akcji zapisanych na każdym z rachunków.

2. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu spółki i wykonywania prawa głosu wymaga udzielenia na piśmie lub w postaci elektronicznej. Formularz zawierający wzór pełnomocnictwa oraz formularz stosowany podczas głosowania przez pełnomocnika dostępny jest na stronie internetowej Spółki pod adresem: http://www.imperioasi.pl/relacje-inwestorskie/walne-zgromadzenia/ . Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej wymaga sporządzenia pełnomocnictwa na piśmie, podpisania i przesłania w formacie PDF na adres e-mail: ir@imperioasi.pl wraz z załącznikami. Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa powinna zawierać dokładne oznaczenie pełnomocnika i mocodawcy (ze wskazaniem imienia, nazwiska, numeru PESEL, adresu, telefonu i adresu poczty elektronicznej obu tych osób). Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa powinna również zawierać jego zakres, tj. wskazywać liczbę akcji, z których wykonywane będzie prawo głosu oraz datę i nazwę walnego zgromadzenia Spółki, na którym prawa te będą wykonywane. W wypadku udzielania pełnomocnictwa przez akcjonariusza niebędącego osobą fizyczną, konieczne jest dołączenie kopii w formacie pdf aktualnego odpisu z właściwego rejestru. Wybór sposobu ustanowienia pełnomocnika należy do akcjonariusza i Spółka nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy w wypełnieniu formularza tudzież działania osób posługujących się pełnomocnictwami.

3. Spółka podejmuje odpowiednie działania służące identyfikacji akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej. Weryfikacja może polegać na zwrotnym pytaniu w formie telefonicznej lub elektronicznej do akcjonariusza i pełnomocnika w celu potwierdzenia faktu udzielenia pełnomocnictwa.

4. Po przybyciu na walne zgromadzenie a przed podpisaniem listy obecności akcjonariusz osoba fizyczna, przedstawiciel akcjonariusza będącego osobą prawną lub pełnomocnik akcjonariusza powinien okazać dokument tożsamości celem potwierdzenia tożsamości.

III. Komunikacja elektroniczna

Spółka nie przewiduje możliwości uczestniczenia w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Spółka nie przewiduje możliwości wypowiadania się w trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Spółka nie przewiduje możliwości wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

IV. Prawa akcjonariuszy

1. Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujący, co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad najbliższego walnego zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone zarządowi nie później niż na dwadzieścia jeden dni przed wyznaczonym terminem zgromadzenia tj. do dnia 3 czerwca 2024 r. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie lub projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone w postaci elektronicznej na adres e-mail: ir@imperioasi.pl

2. Zarząd niezwłocznie, jednak nie później niż na 18 (osiemnaście) dni przed wyznaczonym terminem Zgromadzenia tj. do 6 czerwca 2024 roku ogłasza zmiany w porządku obrad, wprowadzone na żądanie akcjonariuszy. Ogłoszenie następuje w sposób właściwy dla zwołania Zgromadzenia.

3. Akcjonariusz lub akcjonariusze Spółki reprezentujący, co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą przed terminem walnego zgromadzenia zgłaszać spółce na piśmie lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej na adres e-mail: ir@imperioasi.pl projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad walnego zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad.

4. Akcjonariusz lub akcjonariusze powinni udokumentować swoje uprawnienie do wykonywania tego prawa, przedstawiając odpowiednie dokumenty w formie pisemnej lub elektronicznej (w formacie PDF). Spółka zastrzega sobie możliwość podjęcia proporcjonalnych do celu działania środków służących identyfikacji akcjonariusza lub akcjonariuszy i weryfikacji ważności przesłanych dokumentów.

5. Każdy z akcjonariuszy może podczas walnego zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad.

V. Dostęp do dokumentacji

Osoba uprawniona do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu może uzyskać pełny tekst dokumentacji, która ma być przedstawiona Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wraz z projektami uchwał w siedzibie Spółki w terminie nie wcześniej niż tydzień przed terminem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Jednocześnie dokumentacja, która ma być przedstawiona Zgromadzeniu wraz z projektami uchwał będzie zamieszczana na stronie internetowej Spółki od dnia zwołania Zgromadzenia.

Informacje dotyczące Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia dostępne są na stronie internetowej Spółki adres http://www.imperioasi.pl/relacje-inwestorskie/walne-zgromadzenia/ w zakładce Relacje Inwestorskie/Walne Zgromadzenia.

Korespondencja związana ze Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem powinna być kierowana na adres e-mail: ir@imperioasi.pl

Stosownie do art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych, w związku z zamierzonymi zmianami Statutu Spółki, Zarząd informuje o treści planowanych zmian Statutu Spółki.

Proponowane przez Zarząd Spółki zmiany Statutu polegają na zmianie całego Rozdziału IX Statutu Spółki i nadaniu mu nowego brzmienia.

Dotychczasowe brzmienie postanowień Rozdziału IX Statutu Spółki:

"IX. STRATEGIA INWESTYCYJNA

Art.39

Główne kategorie aktywów, w które Spółka może inwestować

39.1 Spółka może lokować środki w:

1) papiery wartościowe emitowane przez krajowe i zagraniczne spółki kapitałowe tj.:

a) akcje, prawa poboru, prawa do akcji, warranty subskrypcyjne, kwity depozytowe, obligacje, listy zastawne, certyfikaty inwestycyjne i inne zbywalne papiery wartościowe, w tym inkorporujące prawa majątkowe odpowiadające prawom wynikającym z akcji lub z zaciągnięcia długu,

b) inne zbywalne prawa majątkowe, które powstają w wyniku emisji, inkorporujące uprawnienie do nabycia lub objęcia papierów wartościowych określonych w lit. a, lub wykonywane poprzez dokonanie rozliczenia pieniężnego, odnoszące się do papierów wartościowych określonych w lit. a, walut, stóp procentowych, stóp zwrotu, towarów oraz innych wskaźników lub mierników (prawa pochodne),

2) udziały w spółkach krajowych i zagranicznych,

3) prawa i obowiązki wynikające ze statusu bycia wspólnikiem w krajowych i zagranicznych spółkach osobowych,

4) wierzytelności, w tym wierzytelności wobec osób fizycznych,

5) depozyty,

6) waluty,

7) prawa własności intelektualnej, w tym prawa do patentów, wzorów użytkowych oraz prace związane z wytworzeniem praw własności intelektualnej,

8) instrumenty finansowe niebędące papierami wartościowymi tj.:

a) instrumenty rynku pieniężnego,

b) tytuły uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania,

c) opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward na stopę procentową, inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest papier wartościowy, waluta, stopa procentowa, wskaźnik rentowności, uprawnienie do emisji lub inny instrument pochodny, indeks finansowy lub wskaźnik finansowy, które są wykonywane przez dostawę lub rozliczenie pieniężne,

d) opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward na stopę procentową oraz inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest towar i które są wykonywane przez rozliczenie pieniężne lub mogą być wykonane przez rozliczenie pieniężne według wyboru jednej ze stron,

e) opcje, kontrakty terminowe, swapy oraz inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest towar i które mogą być wykonane przez dostawę, pod warunkiem że są dopuszczone do obrotu w systemie obrotu instrumentami finansowymi, z wyłączeniem produktów energetycznych będących przedmiotem obrotu hurtowego na OTF, które muszą być wykonywane przez dostawę,

f) niedopuszczone do obrotu w systemie obrotu instrumentami finansowymi opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward oraz inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest towar i które mogą być wykonane przez dostawę, a które nie są przeznaczone do celów handlowych i wykazują właściwości innych pochodnych instrumentów finansowych,

g) instrumenty pochodne dotyczące przenoszenia ryzyka kredytowego,

h) kontrakty na różnicę,

i) opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward dotyczące stóp procentowych oraz inne instrumenty pochodne odnoszące się do zmian klimatycznych, stawek frachtowych oraz stawek inflacji lub innych oficjalnych danych statystycznych, które są wykonywane przez rozliczenie pieniężne albo mogą być wykonane przez rozliczenie pieniężne według wyboru jednej ze stron,

j) uprawnienia do emisji.

39.2 Spółka może udzielać pożyczek, poręczeń i gwarancji, z tym, że pożyczki, poręczenia i gwarancje mogą być udzielane podmiotom wchodzącym w skład portfela Spółka lub podmiotom trzecim. -

39.3 Zamiarem Spółki jest realizacja m.in. następującego typu inwestycji:

a) wykup lewarowany - inwestycje w dojrzałe i stabilne przedsiębiorstwa, głównie za pomocą finansowania dłużnego,

b) venture capital - inwestycje w firmy rozpoczynające działalność (start-up'y) oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, głównie za pomocą finansowania kapitałem własnym,

c) finansowanie wzrostu kapitału - inwestycje w dojrzałe firmy o sprawdzonych modelach biznesowych, poszukujące kapitału na rozwój bądź restrukturyzację działalności, ekspansję na nowe rynki lub przejęcia, najczęściej poprzez nabycie udziałów mniejszościowych,

d) finansowanie mezzanine - finansowanie długiem z możliwością konwersji na kapitał własny,

e) distressed assets - inwestycje w przedsiębiorstwa w złej kondycji finansowej, wymagające restrukturyzacji,

f) fundusze funduszy - inwestycje poprzez nowe dedykowane fundusze.

Sektory przemysłowe, geograficzne lub inne sektory rynkowe bądź szczególne klasy aktywów

39.4 Spółka może dokonywać inwestycji zarówno w przedsięwzięcia zlokalizowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak i poza jej granicami, w szczególności w Europie i w USA.

39.5 Spółka może dokonywać inwestycji, w następujących sektorach przemysłowych i usługowych:

a) górnictwo i wydobywanie;

b) przetwórstwo przemysłowe;

c) produkcja maszyn i urządzeń;

d) wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych;

e) dostawa wody, gospodarowanie ściekami i odpadami oraz działalność związana z rekultywacją;

f) budownictwo;

g) handel hurtowy i detaliczny;

h) transport i gospodarka magazynowa;

i) działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi;

j) informacja i telekomunikacja;

k) działalność finansowa i ubezpieczeniowa;

l) opieka zdrowotna;

m) działalność związana z obsługą rynku nieruchomości;

n) działalność profesjonalna, naukowa i techniczna;

o) działalność związana z rozrywką i rekreacją;

p) rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo;

q) przetwórstwo spożywcze,

r) działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca;

s) edukacja;

t) działalność związana z oprogramowaniem;

u) działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki;

v) pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych

w) działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych;

x) działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania;

y) działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych;

z) działalność post produkcyjna związana z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi;

aa) działalność związana z dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych;

bb) działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych;

cc) działalność w zakresie telekomunikacji przewodowej;

dd) działalność w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej, z wyłączeniem telekomunikacji satelitarnej;

ee) działalność w zakresie telekomunikacji satelitarnej;

ff) działalność w zakresie pozostałej telekomunikacji;

gg) przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność; -

hh) działalność portali internetowych;

ii) pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

39.6 Upoważnia się Zarząd Spółki do przyjęcia szczegółowych zasad strategii inwestycyjnej w regulaminie wewnętrznym działalności Spółki. Zmiany szczegółowych zasad strategii inwestycyjnej ujętych w regulaminie nie stanowią zamiany Statutu."

Proponowane brzmienie postanowień Rozdziału IX Statutu Spółki:

"IX STRATEGIA INWESTYCYJNA

"Art.39 Główne kategorie aktywów, w które Spółka może inwestować

39.1 Spółka może lokować środki w:

1) papiery wartościowe emitowane przez krajowe i zagraniczne spółki kapitałowe tj.:

a) akcje, prawa poboru, prawa do akcji, warranty subskrypcyjne, kwity depozytowe, obligacje, listy zastawne, certyfikaty inwestycyjne i inne zbywalne papiery wartościowe, w tym inkorporujące prawa majątkowe odpowiadające prawom wynikającym z akcji lub z zaciągnięcia długu,

b) inne zbywalne prawa majątkowe, które powstają w wyniku emisji, inkorporujące uprawnienie do nabycia lub objęcia papierów wartościowych określonych w lit. a, lub wykonywane poprzez dokonanie rozliczenia pieniężnego, odnoszące się do papierów wartościowych określonych w lit. a, walut, stóp procentowych, stóp zwrotu, towarów oraz innych wskaźników lub mierników (prawa pochodne),

2) udziały w spółkach krajowych i zagranicznych,

3) prawa i obowiązki wynikające ze statusu bycia wspólnikiem w krajowych i zagranicznych spółkach osobowych,

4) wierzytelności, w tym wierzytelności wobec osób fizycznych,

5) depozyty,

6) waluty,

7) prawa własności intelektualnej, w tym prawa do patentów, wzorów użytkowych oraz prace związane z wytworzeniem praw własności intelektualnej,

8) instrumenty finansowe niebędące papierami wartościowymi tj.:

a) instrumenty rynku pieniężnego,

b) tytuły uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania,

c) opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward na stopę procentową, inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest papier wartościowy, waluta, stopa procentowa, wskaźnik rentowności, uprawnienie do emisji lub inny instrument pochodny, indeks finansowy lub wskaźnik finansowy, które są wykonywane przez dostawę lub rozliczenie pieniężne,

d) opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward na stopę procentową oraz inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest towar i które są wykonywane przez rozliczenie pieniężne lub mogą być wykonane przez rozliczenie pieniężne według wyboru jednej ze stron,

e) opcje, kontrakty terminowe, swapy oraz inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest towar i które mogą być wykonane przez dostawę, pod warunkiem że są dopuszczone do obrotu w systemie obrotu instrumentami finansowymi, z wyłączeniem produktów energetycznych będących przedmiotem obrotu hurtowego na OTF, które muszą być wykonywane przez dostawę,

f) niedopuszczone do obrotu w systemie obrotu instrumentami finansowymi opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward oraz inne instrumenty pochodne, których instrumentem bazowym jest towar i które mogą być wykonane przez dostawę, a które nie są przeznaczone do celów handlowych i wykazują właściwości innych pochodnych instrumentów finansowych,

g) instrumenty pochodne dotyczące przenoszenia ryzyka kredytowego,

h) kontrakty na różnicę,

i) opcje, kontrakty terminowe, swapy, umowy forward dotyczące stóp procentowych oraz inne instrumenty pochodne odnoszące się do zmian klimatycznych, stawek frachtowych oraz stawek inflacji lub innych oficjalnych danych statystycznych, które są wykonywane przez rozliczenie pieniężne albo mogą być wykonane przez rozliczenie pieniężne według wyboru jednej ze stron,

j) uprawnienia do emisji.

39.2 Spółka może udzielać pożyczek, poręczeń i gwarancji, z tym, że pożyczki, poręczenia i gwarancje mogą być udzielane podmiotom wchodzącym w skład portfela Spółka lub podmiotom trzecim.

39.3 Zamiarem Spółki jest realizacja m.in. następującego typu inwestycji:

a) wykup lewarowany - inwestycje w dojrzałe i stabilne przedsiębiorstwa, głównie za pomocą finansowania dłużnego,

b) venture capital - inwestycje w firmy rozpoczynające działalność (start-up'y) oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, głównie za pomocą finansowania kapitałem własnym,

c) finansowanie wzrostu kapitału - inwestycje w dojrzałe firmy o sprawdzonych modelach biznesowych, poszukujące kapitału na rozwój bądź restrukturyzację działalności, ekspansję na nowe rynki lub przejęcia, najczęściej poprzez nabycie udziałów mniejszościowych,

d) finansowanie mezzanine - finansowanie długiem z możliwością konwersji na kapitał własny,

e) distressed assets - inwestycje w przedsiębiorstwa w złej kondycji finansowej, wymagające restrukturyzacji,

f) fundusze funduszy - inwestycje poprzez nowe dedykowane fundusze.

Zasady podejmowania decyzji inwestycyjnych dotyczących aktywów Spółki (dalej ASI lub Spółka)

39.4 Tryb podejmowania decyzji inwestycyjnych

a) Analiza lokaty lub wierzytelności:

i. ocena atrakcyjności projektu - typ lokaty, czas trwania, charakter;

ii. ocena sytuacji finansowej danej spółki;

iii. ocena możliwości osiągnięcia ponadprzeciętnego zwrotu z kapitału;

iv. ocenie bezpieczeństwa prawnego i finansowego danej spółki;

v. ocenie sytuacji makroekonomicznej, w tym aktualnego i oczekiwanego poziomu inflacji

vi. ocena ryzyka dla zrównoważonego rozwoju - zbadanie czy występuje sytuacja lub warunki środowiskowe, społeczne lub związane z zarządzaniem, które - jeżeli wystąpią - mogłyby mieć, rzeczywisty lub potencjalny, istotny negatywny wpływ na wartość inwestycji.

b) Wycena potencjalnej lokaty z uwzględnieniem ryzyka

c) Porównanie perspektywicznych inwestycji i ich klasyfikacja

d) Decyzja kierunkowa

e) Opracowanie szczegółowego due diligence o charakterze odpowiednim dla danego typu lokaty

f) Decyzja inwestycyjna

39.5 ASI podejmuje decyzje inwestycyjne indywidualnie dla każdej potencjalnej lokaty. ASI zakłada lokowanie aktywów w przedsięwzięcia zlokalizowane na różnych obszarach geograficznych.

39.6 Inwestycje dokonywane przez ASI charakteryzuje zmienny poziom ryzyka, co oznacza, iż wartość aktywów wchodzących w skład portfela inwestycyjnego przypadających na jedną akcję może podlegać istotnym wahaniom.

39.7 ASI nie przewiduje brania pod uwagę głównych niekorzystnych skutków decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju z perspektywy oddziaływania inwestycji na otoczenie, gdyż zwiększyłoby to w sposób znaczący koszty procesu inwestycyjnego, co z uwagi na charakter ASI, rodzaj udostępnianych produktów oraz skalę prowadzonej działalności - ograniczyłoby rentowność ASI, a w konsekwencji zwrot z tytułu udziału w ASI.

39.8 Przez główne niekorzystne skutki dla zrównoważonego rozwoju należy rozumieć te skutki decyzji inwestycyjnych, które mają niekorzystny wpływ na czynniki zrównoważonego rozwoju.

39.9 Przez "czynniki zrównoważonego rozwoju" rozumie się kwestie środowiskowe, społeczne i pracownicze, kwestie dotyczące poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji i przekupstwu.

39.10 ASI podejmując decyzje inwestycyjne między innymi bada ryzyka dla zrównoważonego rozwoju.

39.11 Zdaniem ASI, ryzyka dla zrównoważonego rozwoju mające wpływ na zwrot z tytułu udziału w ASI, biorąc pod uwagę całą działalność, są nieznaczące. ASI, z uwagi na swój charakter (przed wszystkim inwestycje typu venture capital), rodzaj udostępnianych produktów (akcje) oraz skalę prowadzonej działalności (na podstawie wpisu do rejestru KNF) nie przewiduje, aby ryzyka dla zrównoważonego rozwoju istotnie negatywnie wpływały na zwrot z tytułu udziału w ASI. Niewykluczone jest jednak, że takie ryzyka mogą negatywnie wpływać na niektóre z inwestycji ASI, co jednak nie powinno mieć istotnego wpływu na całościowy wynik ASI.

39.12 Zgodnie z art. 7 ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 (Dz.U.UE.L.2020.198.13 z dnia 2020.06.22) ASI oświadcza, że inwestycje w ramach tego produktu finansowego (ASI) nie uwzględniają unijnych kryteriów dotyczących zrównoważonej środowiskowo działalności gospodarczej.

Sektory przemysłowe, geograficzne lub inne sektory rynkowe bądź szczególne klasy aktywów

39.13 Spółka może dokonywać inwestycji zarówno w przedsięwzięcia zlokalizowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak i poza jej granicami, w szczególności w Europie i w USA.

39.14 Spółka może dokonywać inwestycji, w następujących sektorach przemysłowych i usługowych:

a) górnictwo i wydobywanie;

b) przetwórstwo przemysłowe;

c) produkcja maszyn i urządzeń;

d) wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych;

e) dostawa wody, gospodarowanie ściekami i odpadami oraz działalność związana z rekultywacją;

f) budownictwo;

g) handel hurtowy i detaliczny;

h) transport i gospodarka magazynowa;

i) działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi;

j) informacja i telekomunikacja;

k) działalność finansowa i ubezpieczeniowa;

l) opieka zdrowotna;

m) działalność związana z obsługą rynku nieruchomości;

n) działalność profesjonalna, naukowa i techniczna;

o) działalność związana z rozrywką i rekreacją;

p) rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo;

q) przetwórstwo spożywcze,

r) działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca;

s) edukacja;

t) działalność związana z oprogramowaniem;

u) działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki;

v) pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych

w) działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych;

x) działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania;

y) działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych;

z) działalność post produkcyjna związana z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi;

aa) działalność związana z dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych;

bb) działalność w zakresie nagrań dźwiękowych i muzycznych;

cc) działalność w zakresie telekomunikacji przewodowej;

dd) działalność w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej, z wyłączeniem telekomunikacji satelitarnej;

ee) działalność w zakresie telekomunikacji satelitarnej;

ff) działalność w zakresie pozostałej telekomunikacji;

gg) przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność; -

hh) działalność portali internetowych;

ii) pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

39.15 Upoważnia się Zarząd Spółki do przyjęcia szczegółowych zasad strategii inwestycyjnej w regulaminie wewnętrznym działalności Spółki. Zmiany szczegółowych zasad strategii inwestycyjnej ujętych w regulaminie nie stanowią zamiany Statutu."

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.05.2024, 12:35
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ