Newsletter

Infinix podejmuje wyzwanie, wprowadzając przełomowe bezprzewodowe błyskawiczne ładowanie 260 W i 110 W

09.03.2023, 15:02aktualizacja: 09.03.2023, 15:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ INFINIX MOBILITY
PR Newswire/ INFINIX MOBILITY

SZANGHAJ, 9 marca 2023 r. /PRNewswire/ -- Firma Infinix zaprezentowała urządzenie wielofunkcyjne z funkcją szybkiego ładowania o mocy 260 W (260W All-Round FastCharge) oraz bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne z funkcją szybkiego ładowania o mocy 110 W (110W Wireless All-Round FastCharge), wraz z innowacyjnym rozwiązaniem „wszechstronnej technologii szybkiego ładowania”, które oferuje użytkownikom elastyczne, bezpieczne i inteligentne sposoby błyskawicznego ładowania we wszystkich okolicznościach. Ładowarka 260W umożliwia naładowanie telefonu do 25% w ciągu 1 minuty i zakończenie ładowania 1-100% w ciągu zaledwie 7,5 minuty [1]. Natomiast bezprzewodowe, wielofunkcyjne urządzenie ładujące o mocy 110 W umożliwia naładowanie sprzętu do 100% w ciągu 16 minut [2]. Nowatorska technologia All-Round FastCharge może sprostać zróżnicowanym potrzebom użytkowników we wszystkich warunkach pogodowych i zmniejszyć ich niepokój związany z ładowaniem w erze 5G, gdzie zużycie energii nigdy nie było wyższe.

„Firma Infinix zawsze przodowała w rozwoju technologii szybkiego ładowania, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby naszych klientów. Priorytetem jest dla nas ogólne zadowolenie z ładowania, przy jednoczesnym kierowaniu rozwojem technologii szybkiego ładowania, w tym poprzednich wiodących w branży urządzeń szybkiego ładowania 160W Fast Charge i 180W Thunder Charge. Na podstawie tych doświadczeń z przyjemnością przedstawiamy technologię wszechstronnego i bezprzewodowego szybkiego ładowania o mocy 260 W i 110 W oraz system All-Round FastCharge, który wyznacza nowy standard błyskawicznego ładowania. Dzięki tym innowacyjnym produktom chcemy zapewnić naszym użytkownikom najwyższą jakość ładowania” - Liang Zhang, zastępca dyrektora generalnego w firmie Infinix.

Urządzenie do szybkiego i kompleksowego ładowania o mocy 260 W

Infinix opracowała nowoczesną technologię 260 W All-Round FastCharge, która usprawnia przyspieszone ładowanie telefonów komórkowych dzięki przełomowym rozwiązaniom w zakresie infrastruktury ładowania, konstrukcji ładowarki i przewodu ładującego.

Architektura ładowania wykorzystuje technologię inteligentnego układu 4-pompowego, który precyzyjnie identyfikuje zapotrzebowanie na moc i przydziela liczbę pomp ładujących niezbędnych do pracy oraz zmodernizowany akumulator wysokoprądowy 12C o pojemności 4400 mAh o strukturze wieloelektrodowej zapewniający najwyższą sprawność konwersji ładowania do 98,5% [3], a także zwiększający trwałość akumulatora. Po wykonaniu 1 000 cykli bateria zachowuje ponad 90% swojej energii [4].

Ładowarka wykorzystuje potrójny materiał GaN PFC oraz nowatorską architekturę obwodów, która charakteryzuje się wysoką gęstością mocy, małymi rozmiarami, bardziej inteligentną i bezpieczną kontrolą ładowania oraz szerszym zakresem produktów, które można ładować. Przewód ładujący wykorzystuje procesor identyfikacyjny Emarker, z nową konstrukcją struktury interfejsu. Kabel ten może przewodzić prąd o natężeniu do 13A [5], a w połączeniu z opracowanym przez Infinix protokołem szybkiego ładowania zapewnia możliwość ekstremalnie przyspieszonego ładowania o mocy 260 W.

Urządzenie do bezprzewodowego, wszechstronnego ładowania 110 W

Nowa bezprzewodowa technologia szybkiego i wszechstronnego ładowania 110 W firmy Infinix pozwala na pełne naładowanie telefonu w ciągu zaledwie 16 minut [6]. Dzięki zastosowaniu wykonanych na zamówienie cewek o niewielkiej czułości, które charakteryzują się mniejszą liczbą zwojów niż tradycyjne konstrukcje i szerszymi cewkami na tej samej przestrzeni, producent pokonuje tradycyjne ograniczenia architektoniczne, zmniejsza opór wewnętrzny cewki, a w konsekwencji obniża wzrost temperatury telefonu, wydłuża czas ładowania mocy szczytowej i zwiększa wydajność ładowania bezprzewodowego.

Specjalnie skonstruowana ładowarka bezprzewodowa o mocy 110 W wyposażona jest w podwójną cewkę umożliwiającą ładowanie w pionie i w poziomie. W stacji ładowania zastosowano również wentylator u podstawy do cichego chłodzenia powietrzem, co poprawia efektywność odprowadzania ciepła w typowych miejscach o wysokiej temperaturze.

Uniwersalne rozwiązanie dla szybkiego ładowania firmy Infinix

Firma Infinix opracowała innowacyjne narzędzie do ładowania o nazwie All-Round FastCharge wprowadzające technologię ładowania na nowy poziom. Długoterminowy plan spółki skupia się nie tylko na szybkości, ale również na stworzeniu wszechstronnego sposobu ładowania, który jest szybki, elastyczny, inteligentny i bezpieczny. Dzięki temu rozwiązaniu konsumenci mają możliwość ładowania swoich urządzeń na różne sposoby, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, bez konieczności podłączania ich do źródła zasilania. Celem jest zapewnienie użytkownikom płynnego i wygodnego ładowania, które spełni wszystkie ich potrzeby.

Z myślą o zapewnieniu konsumentom wszechstronnego sposobu ładowania, który jest szybki, elastyczny, inteligentny i bezpieczny, urządzenie All-Round FastCharge pierwszej generacji firmy Infinix zostało wyposażone w różnorodne funkcje. System ten oferuje zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe szybkie ładowanie, a także ładowanie wsteczne, z obejściem oraz wieloprotokołowe. Dzięki przewodowemu i bezprzewodowemu podwójnemu szybkiemu ładowaniu, użytkownicy mogą cieszyć się najwyższym poziomem naładowania w podróży. Funkcja odwrotnego ładowania pozwala również przekształcić telefon w przenośną ładowarkę. Urządzenie Infinix jest kompatybilne z szeregiem protokołów szybkiego ładowania, w tym PD 3.0, i oferuje inteligentne funkcje ładowania i monitorowania, takie jak ładowanie nocne i z obejściem, aby przedłużyć żywotność baterii i zmniejszyć wydzielanie ciepła. Pod względem bezpieczeństwa produkt ten posiada ponad 140 mechanizmów ochronnych i dodatkowo 20 czujników temperatury, co gwarantuje bezpieczną pracę, nawet w ekstremalnych warunkach.

Na przykładzie najnowszej serii NOTE użytkownicy będą mogli przekonać się o zaletach funkcji wszechstronnego szybkiego ładowania Infinix. Dzięki innowacjom i koncentracji na dostarczaniu konsumentom najwyższej jakości, firma nieprzerwanie przesuwa granice ładowania telefonów komórkowych, oferując odbiorcom na całym świecie jeszcze szybsze i bezpieczniejsze rozwiązania w zakresie przyspieszonego ładowania.

Więcej informacji na stronie: http://www.infinixmobility.com/.

Infinix

Infinix Mobility jest dynamicznie rozwijającą się spółką technologiczną, która projektuje, produkuje i wprowadza na globalny rynek coraz bardziej rozbudowaną ofertę urządzeń marki Infinix, założonej w 2013 roku. Kierując swoją ofertę do młodych ludzi, Infinix koncentruje się na opracowywaniu najlepszych w swojej klasie technologii, tworząc modne, wydajne i przystępne cenowo inteligentne urządzenia oferujące użytkownikom z całego świata najnowocześniejsze technologie na rynku wtedy, kiedy ich potrzebują i za taką cenę, jaką są skłonni zapłacić.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.infinixmobility.com/.

[1][2][3][4][5][6] Wszystkie dane to wartości teoretyczne uzyskane w laboratoriach wewnętrznych Infinix w ramach testów prowadzonych w określonych warunkach. Dane rzeczywiste mogą się od nich różnić z uwagi na różnice między poszczególnymi produktami, wersje oprogramowania, warunki działania aplikacji i czynniki środowiskowe.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2016486/260W_110W_Wireless_All_Round_FastCharge.jpg 

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2016487/All_Round_FastCharge.jpg 

Źródło: INFINIX MOBILITY

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.03.2023, 15:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ