Newsletter

Innowacyjne środki kryptonatywne: Bybit wprowadzi na swojej platformie stablecoin USDe firmy Ethena

11.12.2023, 09:15aktualizacja: 11.12.2023, 09:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

DUBAJ, ZEA, 11 grudnia 2023 /PRNewswire/ -- Bybit, trzecia co do wielkości na świecie giełda kryptowalutowa pod względem wolumenu obrotów, z dumą ogłasza zawarcie współpracy jego zespołu instytucjonalnego z Ethena Labs. Oznacza to, że już wkrótce na jej platformie pojawi się nowy stablecoin USDe.

USDe, stworzony przez Ethena syntetyczny protokół dolara, to przełomowe rozwiązanie w zakresie decentralizacji środków pieniężnych, które działa niezależnie od tradycyjnej infrastruktury bankowej. Charakteryzuje się odpornością na cenzurowanie transakcji, skalowalnością i stabilnością. Dzięki zastosowaniu hedgingu delta na stakowanym zabezpieczeniu ETH na platformie Bybit stablecoin USDe zapewnia pełne pokrycie zabezpieczenia bez uszczerbku dla yieldu ETH.

Bybit odegra kluczową rolę w strategii Ethena, obsługując znaczną część pierwotnego przepływu transakcji hedgingowych dla USDe. Współpraca ta stanowi strategiczny krok w kierunku stworzenia krypto-natywnego rozwiązania dla cyfrowych środków pieniężnych.

Wprowadzenie USDe na platformie Bybit stanowi również okazję dla użytkowników do dywersyfikacji portfela stablecoinów o produkt krypto-natywny. W porównaniu do scentralizowanych stablecoinów aktualnie dominujących na giełdach rozwiązanie to wiążę się z nieskorelowanym profilem ryzyka.

Ethena przechowuje swoje aktywa u akredytowanych podmiotów powierniczych, co świadczy o nacisku kładzionym przez Bybit na zapewnianie infrastruktury tradingowej, która spełnia wymogi dużych graczy instytucjonalnych. Oddzielenie funkcji powierniczej i wykonawczej na wzór tradycyjnych rynków oraz konsekwentne korzystanie z płynności zapewnianej przez pozagiełdowe podmioty powiernicze to właśnie elementy, które czynią z Ethena motor zmian w branży.

„Współpraca z Ethena Labs pokazuje, że niezmiennie zależy nam na tworzeniu rozwiązań dla największych wyzwań, z jakimi współcześnie mierzy się branża kryptowalut, a jednym z nich jest właśnie stworzenie zdecentralizowanego stablecoinu. - Wprowadzając USDe na platformę Bybit, poszerzamy naszą ofertę stablecoinów i dajemy użytkownikom dostęp do szeregu nieskorelowanych rozwiązań z poziomu ujednoliconego konta tradingowego”.

#Bybit / #TheCryptoArk

Bybit

Bybit, trzecia co do wielkości giełda kryptowalutowa skupiająca 20 milionów użytkowników, powstała w 2018 r. i stanowi profesjonalną platformę, na której inwestorzy i traderzy kryptowalutowi mogą korzystać z ultraszybkiego silnika dopasowującego, całodobowej obsługi klienta oraz wielojęzycznego wsparcia. Bybit jest dumnym partnerem mistrzów świata konstruktorów i kierowców Formuły 1 - zespołu Oracle Red Bull Racing.

Więcej informacji na temat Bybit: Bybit Press.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.bybit.com 

Aktualności publikowane są w grupach i na profilach Bybit w mediach społecznościowych:

Discord | Facebook | Instagram | LinkedIn | Reddit | Telegram | TikTok | X (Twitter) | Youtube

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2295525/Image.jpg 
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2267288/Logo.jpg 

Źródło: Bybit

KONTAKT:
e-mail: media@bybit.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.12.2023, 09:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ