Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wydarzenie odbędzie się w ramach „18. Polsko-Amerykańskiej Konferencji Nauki i Technologii - 100 lat współpracy nauki z przemysłem” mającej na celu określenie kondycji i kierunków rozwoju polsko-amerykańskich relacji w zakresie nauki i technologii, a także wyzwań i problemów związanych z ich realizacją.
Oficjalna część spotkania obejmuje przedstawienie ogólnych założeń projektu ILX-34, podpisanie listu intencyjnego przez zaproszonych sygnatariuszy oraz wręczenie pamiątkowych medali Instytutu Lotnictwa z okazji 100-lecia Lotnictwa Polskiego.
Goście konferencji wezmą również udział w sesjach tematycznych poświęconych technologiom lotniczym oraz kosmicznym. Podsumowaniem pierwszego dnia konferencji będzie panel ekspercki z udziałem przedstawicieli ministerstw oraz polskiej i amerykańskiej kadry akademickiej na temat wyzwań w komercjalizacji projektów naukowo-badawczych.
Drugi dzień wydarzenia będzie poświęcony tematyce obronności, bezpieczeństwa, nowych technologii oraz technologii wytwarzania i materiałów kompozytowych.
Konferencja organizowana jest wspólnie przez Instytut Lotnictwa oraz Ohio State University.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.
Program konferencji: www.ilot.edu.pl/pac.
Akredytacje dla mediów do 23 maja 2018 pod adresem: joanna.pieniazek@ilot.edu.pl.
„18. Polsko-Amerykańska Konferencji Nauki i Technologii - 100 lat współpracy nauki z przemysłem”
24-25 maja 2018
Al. Krakowska 110/114
Warszawa
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.05.2018, 14:55 |
Źródło informacji | Instytut Lotnictwa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Katarína Brydone appointed Managing Director of Colliers in Czech Republic
Leading industry expert to accelerate growth.- 23.04.2025, 14:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GlobeNewswire
-
Image
Efektywność energetyczna zaczyna się od okien - czyli jak automatyczne osłony mogą pomóc w redukcji emisji CO2 PAP
Gdy mowa o zmianach klimatycznych, najczęściej jako głównego winowajcę palcem wskazujemy transport. Tymczasem to budynki - nasze domy, biura, szkoły - odpowiadają za większy udział w emisji CO2. Zużywają najwięcej energii i generują około jednej trzeciej całkowitej emisji w Europie. To wyraźny sygnał, że jeśli myślimy poważnie o przyszłości, powinniśmy zacząć od modernizacji budynków i to nie tylko poprzez izolację czy źródła ciepła. Inteligentne technologie, takie jak automatyczne osłony zewnętrzne, powinny stać się nowym standardem w projektowaniu. To realny sposób na ograniczenie emisji, poprawę komfortu i odzyskanie kontroli nad zużyciem energii.- 23.04.2025, 13:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ