Newsletter

Biznes i finanse

Intelsat ogłasza planowane odejście Stephena Spenglera ze stanowiska dyrektora generalnego

22.10.2021, 08:12aktualizacja: 22.10.2021, 08:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MCLEAN, Wirginia --(BUSINESS WIRE)-- Intelsat S.A. (OTC: INTEQ), operator największej na świecie i najbardziej zaawansowanej, zintegrowanej sieci satelitarnej i naziemnej, ogłosiła dziś, że dyrektor generalny Stephen Spengler podjął decyzję o odejściu ze stanowiska po zakończeniu procesu restrukturyzacji finansowej spółki i mianowaniu swojego następcy. Do tego momentu Spengler pozostanie na zajmowanym stanowisku i przeprowadzi spółkę przez poszczególne etapy restrukturyzacji finansowej dbając o to, aby przebiegł on jak najbardziej sprawnie.

„Zbliżamy się do zakończenia restrukturyzacji naszej spółki, z której mamy nadzieję wyjść silniejsi pod względem finansowym i gotowi do wdrożenia nowej strategii biznesowej dotyczącej kolejnej generacji sieci 5G – powiedział Spengler. - To właściwy moment, aby ogłosić moje plany odejścia na emeryturę i umożliwić przejęcie pałeczki nowemu liderowi, który pozostanie na tym stanowisku przez długie lata”.

Dave McGlade, prezes zarządu powiedział: „Steve przepracował w Intelsat ponad 18 lat zajmując różne stanowiska kierownicze, a na stanowisku dyrektora generalnego pozostawał przez ostatnie sześć i pół roku. Jego dogłębne zrozumienie potrzeb naszych klientów zaowocowało wieloma latami sukcesu komercyjnego. Twardą ręką przeprowadził spółkę przez restrukturyzację finansową, co również zasługuje na uznanie. Pomógł zbudować podwaliny pod bezpieczną przyszłość, za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni”.

Do poszukiwania nowego dyrektora generalnego zatrudniono renomowaną firmę rekrutacyjną Egon Zehnder.

Intelsat

Intelsat, pionier w technologii satelitarnej, jest operatorem satelitarnej sieci telekomunikacyjnej cieszącej się na świecie największym zaufaniem. W łączenie ludzi, przedsiębiorstw i społeczności wkładamy unikalne doświadczenie i globalny zasięg, nie bacząc na złożoność stawianego przed nami wyzwania. Intelsat kształtuje przyszłość komunikacji globalnej dzięki stworzeniu pierwszej na świecie, hybrydowej, orbitalnej, wspomaganej oprogramowaniem sieci 5G oferującej łatwy, niezawodny i bezpieczny dostęp dokładnie w tym miejscu i czasie, których nasi klienci potrzebują. Więcej informacji o liderze łączności globalnej i „Imagine Here” dostępnych jest na stronie https://www.intelsat.com.

Wersja źródłowa tej informacji prasowej dostępna jest w serwisie businesswire.com na stronie https://www.businesswire.com/news/home/20211021005609/en.

Źródło: Intelsat

KONTAKT:

Melissa Longo

e-mail: melissa.longo@intelsat.com

tel. +1 240-308-1881

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.10.2021, 08:12
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ