Newsletter

IWD 2024: Umocniona pozycja kobiet w zdominowanej przez mężczyzn branży produkcji urządzeń przemysłowych i energetycznych

11.03.2024, 08:40aktualizacja: 11.03.2024, 08:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Shanghai Electric
PR Newswire/ Shanghai Electric

SZANGHAJ, 8 marca 2024 r. /PRNewswire/ -- Nawiązując do obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w 2024 r., przedsiębiorstwo Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) uhonorowało dokonania kobiet w sektorze produkcji urządzeń przemysłowych i energetycznych w ciągu ostatniego roku, podkreślając podejmowane inicjatywy w zakresie ochrony praw, opieki nad życiem i rozwoju umiejętności w celu stworzenia sprzyjającego włączeniu społecznemu miejsca pracy dla swoich 15 tys. pracownic, które stanowią 20% personelu.

Kreatywność i innowacyjność odgrywają kluczową rolę w sektorze produkcyjnym. W świetle badań przeprowadzonych przez HR World, kobiety stanowią około jedną trzecią zatrudnionych w branży produkcyjnej, począwszy od pracowników linii produkcyjnych, a skończywszy na kadrze zarządzającej. Dysponując doskonałymi zdolnościami w zakresie badań mechanicznych, imponującymi umiejętnościami interakcji człowiek-maszyna oraz chęcią do intensywnej pracy i nauki, kobiety udowodniły, że są znakomitymi pracownikami w branży produkcji sprzętu. Zatrudnione w Shanghai Electric kobiety stanowią 20% wszystkich pracowników, przy czym inżynierki reprezentują 20,39% wszystkich osób na stanowiskach inżynierskich, a kobiety na stanowiskach kierowniczych to 27% kadry kierowniczej.

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy firma dokonała weryfikacji umów zbiorowych z korzyścią dla pracowniczek, przybliżyła personelowi historie pokonywania wyzwań przez osoby pracujące zdalnie lub za granicą, zorganizowała warsztaty dotyczące równości i upodmiotowienia oraz stworzyła 14 pracowni innowacji zachęcających kobiety do wprowadzania nowatorskich rozwiązań technicznych, torując drogę do wyjątkowego rozwoju około 1200 inżynierek w branży.

Dążąc do stworzenia równego, zróżnicowanego i integracyjnego miejsca pracy dla zatrudnionych kobiet, Shanghai Electric promuje swoją praktykę inspirowania integracji poprzez działania takie jak:

- Ochrona praw: optymalizacja warunków umów zbiorowych w celu poprawy praw i świadczeń, takich jak odprawy macierzyńskie, odpoczynek i urlop oraz rekonwalescencja; zapobieganie i przeciwdziałanie szykanowaniu pracowniczek w miejscu pracy; zapewnienie ochrony przed promieniowaniem pracowniczkom w ciąży oraz zapewnienie sprawiedliwych perspektyw pracy przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego. W 2023 r. związki zawodowe Shanghai Electric zorganizowały dziesięć paneli dyskusyjnych i sesji badawczych na temat specjalnych umów o ochronie praw pracowniczych dla kobiet.

- Ochrona życia: zapewnienie miejsc odpoczynku dla kobiet w okresie przed ciążą, w trakcie ciąży i karmienia piersią; organizowanie wykładów na temat zachowania praw i działań mających na celu złagodzenie stresu; wzbogacanie zainteresowań o zajęcia czytelnicze oraz organizowanie wizyt rodzinnych i letnich obozów dla dzieci, które pomagają złagodzić obciążenie dla rodziny.

- Podnoszenie umiejętności i zdolności zawodowych: utworzenie 14 pracowni technicznych, w tym sześciu dla pracowniczek, w celu angażowania się w innowacje techniczne, rozwiązywanie problemów i wymianę techniczną w zakresie kluczowych, wymagających i trudnych projektów związanych z produkcją i działalnością spółki. Liu Xia, będąca krajowym wzorem pracownika, przewodziła swojej pracowni, uczestnicząc w szeregu krajowych i miejskich kluczowych projektów naukowych i technologicznych, osiągając przełomowe wyniki w technologii spawania wirników turbin parowych i rozwiązując wyzwania techniczne, które zaskoczyły międzynarodowych gigantów. Pracownie innowacyjności dla kobiet służą za centra talentów, skutecznie zwiększając podstawową konkurencyjność uzdolnionych kobiet, ustanawiając punkt odniesienia dla umiejętności technicznych i kreatywności oraz wspierając wszechstronne zmiany z korzyścią dla poziomu technicznego i entuzjazmu pracowniczek, optymalizując w ten sposób strukturę wykwalifikowanych specjalistek i nieustannie podnosząc jakość kobiecej siły roboczej.

Filmy - https://mma.prnewswire.com/media/2357925/2024_03_03_14_40_59.mp4 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.03.2024, 08:40
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ