Newsletter

Jak to się stało, że ViaBTC, pula założona 6 lat temu, nadal znajduje się w światowej czołówce w zakresie wartości hashrate?

09.06.2022, 17:12aktualizacja: 09.06.2022, 17:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire
PR Newswire

HONGKONG, 9 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ -- W ostatnim czasie łączna moc obliczeniowa do wydobywania i przetwarzania transakcji sieci Bitcoin (hashrate BTC) osiągnęła nowy szczyt. Poprzedni rekord wynosił 248,11 EH/s i został pobity, gdy w tym miesiącu wartość hashrate dobiła do 254,77 EH/s.

Pomimo spowolnienia na rynku w 2022 r. zainteresowanie kopaniem kryptowalut nie słabnie. Ponadto, w miarę jak do społeczności zaczęło dołączać coraz więcej osób, wartość hashrate BTC wciąż rosła, co szło w parze ze zwiększającym się poziomem trudności. Ograniczeni do niskich wartości hashrate indywidualni kopacze stawali się coraz mniej konkurencyjni, ale pojawienie się wspólnych pul wydobywczych przyniosło im promyk nadziei i zrewolucjonizowało konwencjonalne modele wydobycia.

Spośród wielu tworzonych puli szczególne wrażenie na osobach zajmujących się kopaniem kryptowalut zrobiła ViaBTC Pool. W 2021 r. niektóre kraje zaczęły zwalczać kopanie BTC i w efekcie wiele puli zakończyło działalność. Restrykcyjne przepisy nie pogorszyły jednak wartości hashrate BTC w puli ViaBTC. Przez jakiś czas zajmowała ona nawet 1. miejsce dzięki globalnie rozproszonemu modelowi biznesowemu i uznaniu, jakim cieszyła się wśród kopaczy.

Jako pula założona w 2016 r. ViaBTC zdołała przetrwać, odnotowując czołowe na świecie wartości hashrate dzięki następującym czynnikom:

I. Silny zespół

Aby stworzyć stabilne środowisko do kopania kryptowalut, zespół ViaBTC rozmieścił swoje węzły na całym świecie, aby użytkownicy zawsze łączyli się z najbliższym z nich, co minimalizuje opóźnienia i zwiększa stabilność sieci wydobywczej. ViaBTC nadal pozostaje pulą z najniższym poziomem wartości orphan rate w całej branży, co pokazuje siłę tego zespołu.

W ViaBTC ponad 60% personelu należy do zespołów produktowych i B+R, których najważniejsi członkowie są doświadczonymi programistami z renomowanych spółek internetowych. Zespół, na którego czele stoi założyciel ViaBTC Haipo Yang, nieustannie aktualizuje i usprawnia pulę. Utrzymując bezpieczeństwo i stabilność puli, zespół B+R wprowadził bardziej wszechstronne produkty i funkcje i opracował pełny zestaw narzędzi dopasowujących.

II. Innowacyjność

Aby rozprawić się z dotychczasowymi problemami branży wydobywczej, pula ViaBTC wprowadziła wiele innowacyjnych produktów. Przykładowo, ViaBTC wynalazła PPS+, która była pierwszą tego rodzaju metodą płatności w branży i stworzyła kolejny unikalny produkt - Transaction Accelerator. Co więcej, jest to także pierwsza pula, która wsparła „Convert Now”. Produkty te nie tylko poprawiły zyski z wydobycia, ale również rozwiązały problem zatłoczonych transakcji w ekstremalnych warunkach rynkowych. Jednocześnie godzinowa wypłata zysków z wydobycia pozwala skutecznie uniknąć ryzyka wynikającego ze zmian cen.

III. Ugruntowany ekosystem blockchain

ViaBTC działa w kierunku stworzenia wszechstronnego ekosystemu blockchain, który łączy w sobie produkty, narzędzia i inwestycje. Poza pulą ViaBTC grupa obejmuje teraz także cztery inne segmenty biznesowe, w tym CoinEx Exchange, ViaWallet, CoinEx Smart Chain (CSC) i ViaBTC Capital, dzięki czemu jest to jedna z najlepiej ugruntowanych firm z branży blockchain.

Opierając się na silnym ekosystemie, ViaBTC uprościła nużący proces przejścia od wydobycia kryptowaluty po realizację transakcji i wejście do obiegu. Podczas wypłacania kryptowalut z puli ViaBTC do CoinEx Exchange, kopacze nie muszą regulować opłat, a wypłaty przychodzą w czasie rzeczywistym. Ponadto Staking, wbudowana usługa w portfelu ViaWallet, zapewnia kopaczom różnego rodzaju sposoby na utrzymanie wartości swoich aktywów na rynku długotrwałych spadków cen.

Dzięki tym zaletom pula ViaBTC wzniosła się ponad swoich rywali i wygrała tę trudną rywalizację, stając się jedną z najpopularniejszych puli wydobywczych wśród użytkowników.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1835326/image_1.jpg 

Źródło: ViaBTC

KONTAKT:
Xingna Fiona
tel. +86-18698426202
e-mail: pr@coinex.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.06.2022, 17:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ