Newsletter

Biznes i finanse

Jak wybrać zakres ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny?

27.10.2017, 17:01aktualizacja: 27.10.2017, 17:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PREVOIR
PREVOIR
Na finiszu procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny wiele osób staje wobec konieczności zakupu ubezpieczenia na życie. To bank proponuje klientowi zabezpieczenie spłaty zadłużenia właśnie w postaci polisy. W razie utraty zdrowia, zdolności do pracy, czy nawet śmierci kredytobiorcy, kredyt hipoteczny zostanie spłacony dzięki polisie ubezpieczeniowej, odciążając w ten sposób jego rodzinę.

Wiele osób, chcąc jak najszybciej zakończyć długi proces kredytowy, bez dodatkowych pytań zgadza się na propozycję banku. A tymczasem, zgodnie z obowiązującym prawem, można porównać oferty rynkowe i zdecydować się na innego ubezpieczyciela.

„Banki zazwyczaj wymagają podstawowych gwarancji: śmierć, inwalidztwo i czasowa niezdolność do pracy - mówi Iwona Zemła, dyrektor sieci handlowej w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Prévoir. - Z naszej praktyki wynika, że kredytobiorcy najczęściej wybierają ochronę na wypadek śmierci. Około 60 proc. klientów dokupuje trwałe i całkowite inwalidztwo. Jest również możliwość poszerzenia ubezpieczenia o czasową niezdolność do pracy”.

Składka przy wyborze ochrony ubezpieczeniowej tylko na wypadek śmierci kosztuje najmniej. Warto jednak dopłacić i uzyskać kompleksową ochronę. Każdemu przecież może przytrafić się choroba uniemożliwiająca dalszą pracę zarobkową, chociaż na co dzień o tym nie myślimy. A różnica w składce między ochroną jedynie na wypadek śmierci, a ochroną na wypadek śmierci oraz całkowitego i trwałego inwalidztwa może wynosić w niektórych przypadkach tylko 7 zł!

Miesięczny koszt oferowanej przez Prévoir polisy ProDomus, jednej z najtańszych na rynku ubezpieczeń indywidualnych pod kredyt hipoteczny, to od 20 do kilkudziesięciu złotych. Zależy od wieku kredytobiorcy, wysokości kredytu hipotecznego, okresu jego trwania oraz pokrycia ryzyk.

Ubezpieczenie ProDomus nie musi być zawarte wraz z umową kredytową, dzięki czemu chętnie korzystają z niego również osoby, które spłaciły już część kredytu hipotecznego. Może się bowiem okazać, że polisa zakupiona wcześniej w banku opiewała na stałą sumę ubezpieczenia (np. 500 000 zł), a tymczasem do spłaty zostało już tylko 100 000 zł i składka mogłaby być znacznie niższa.

KONTAKT:

Magdalena Szymańska

Futurama Communication Intelligence

e-mail: Magadalena.szymanska@futurama.ci

tel. kom. +48 510 491 298

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.10.2017, 17:01
Źródło informacji Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prévoir
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ