Newsletter

Biznes i finanse

Jamf prezentuje Jamf Fundamentals: zaawansowane zarządzanie urządzeniami Apple dla małych i średnich przedsiębiorstw, które wspiera rozwój i bezpieczeństwo firm

16.05.2022, 10:00aktualizacja: 16.05.2022, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jamf (NASDAQ: JAMF), standard w zakresie zarządzania urządzeniami Apple w przedsiębiorstwie, wprowadza Jamf Fundamentals, nowy plan stworzony po to, by spełnić wyjątkowe potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Rozwiązanie łączy najlepszą na rynku potężną technologię zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) firmy JAMF z nowymi możliwościami w zakresie ochrony, łączności i zwiększania możliwości użytkowników końcowych przedsiębiorstwa - a wszystko to zaprojektowane w możliwie najprostszy sposób, aby nie wymagać dodatkowych szkoleń.

Jamf Fundamentals: odpowiedź na specyficzne potrzeby MŚP

Jamf powstał po to, by pomagać przedsiębiorstwom w zlikwidowaniu luki pomiędzy tym, co oferuje Apple, a tym, czego potrzebują firmy. Jamf Fundamentals to najprostsze, a przy tym najbardziej kompleksowe rozwiązanie dla rozwijających się MŚP, które mają potrzebę zarządzania całym ekosystemem urządzeń marki Apple, przy jednoczesnym rozwiązywaniu problemów związanych ze zbiorowym wdrażaniem, dostępem użytkowników i bezpieczeństwem. Rozwiązanie łączy kluczowe możliwości systemu MDM Jamf Now z innymi potężnymi funkcjami, takimi jak zapobieganie infekcjom złośliwym oprogramowaniem, synchronizacja haseł, samoobsługa w obrębie komputerów Mac oraz możliwość wdrożenia dowolnej aplikacji na iPada lub iPhone’a, spersonalizowane profile i pakiety macOS.

Kluczowe funkcje Jamf Fundamentals obejmują:

· Funkcje zarządzania: Jamf Fundamentals zawiera kluczowe możliwości systemu MDM, których potrzebują MŚP, w tym szablony branżowe (Blueprints), prekonfigurowane szablony zarządzania, które pozwalają administratorom dostosowywać grupy urządzeń i wprowadzać według potrzeb konkretne aplikacje, ograniczenia i ustawienia.

· Profile użytkownika: profile użytkownika umożliwiają wdrażanie nieograniczonych konfiguracji (w tym konfiguracji VPN) z zachowaniem prostoty funkcji Jamf Now Blueprints.

· Pakiety macOS: zespoły mogą jeszcze bardziej udoskonalić zarządzanie komputerami Mac dzięki wdrażaniu pakietów macOS. Możliwość wdrażania pakietów macOS, w tym aplikacji, które nie są obecnie dostępne w sklepie Mac App Store.

· Samoobsługa: katalog aplikacji na Maca na życzenie zapewnia listę wszystkich zatwierdzonych w przedsiębiorstwie aplikacji, zarówno ze sklepu Mac App Store, jak i spoza niego. Daje to użytkownikom błyskawiczny dostęp do zasobów i narzędzi, z których chcą korzystać - bez potrzeby dzwonienia do działu IT.

· Spersonalizowane aplikacje: dzięki spersonalizowanemu wdrażaniu aplikacji firmy mogą z łatwością wdrożyć dowolną aplikację na iPada lub iPhone’a, której potrzebuje zespół, niezależnie od tego, czy powstała w firmie, czy jej producentem jest podmiot zewnętrzny.

· Wsparcie: szczególnie mniejsze firmy potrzebują elastycznego wsparcia bezpośrednio ze strony dostawcy, ponieważ nie posiadają własnych dużych działów IT. Jamf oferuje pomoc poprzez chat, e-mail i telefon, co pozwala na szybkie uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i rozwiązywanie problemów.

· Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem: MŚP mierzą się z dużymi wyzwaniami wynikającymi z rosnącego zagrożenia złośliwym oprogramowaniem atakującym urządzenia Mac. Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w oparciu o Jamf Protect zabezpiecza urządzenia Mac przed uruchamianiem się na nich znanych programów typu malware, wirusów, trojanów, adware, ransomware i innych.

· Synchronizacja haseł: synchronizacja haseł w ramach Jamf Connect pomaga synchronizować hasła z komputerów Mac z pomocą autoryzacji w chmurze. W ramach jednego logowania użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich aplikacji potrzebnych do pracy.

Jamf Fundamentals jest dostępne w cenie 4 USD za urządzenie i pozwala użytkownikom na zarządzanie nawet trzema urządzeniami za darmo. Poza rozwiązaniem Jamf Fundamentals dla MŚP, Jamf oferuje także dwa inne plany - Jamf Business i Jamf Enterprise. Za pośrednictwem trzech kompleksowych planów Jamf oferuje funkcje zarządzania, zabezpieczeń i ustawień prywatności, które pomagają różnej wielkości organizacjom mającym różne wymagania osiągać sukcesy z Apple. Więcej informacji na temat wszystkich planów Jamf można znaleźć tutaj.

Jamf

Jamf, standard w zakresie zarządzania urządzeniami Apple w przedsiębiorstwie, sprawia, że uwielbiana, legendarna jakość Apple może trafić do firm, szkół i organizacji rządowych. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu i największej na świecie społeczności internetowej administratorów skupionej wyłącznie wokół produktów marki Apple, Jamf Nation. Więcej informacji na stronie internetowej: www.jamf.com.

KONTAKT:

Francesca Bramy

specjalista ds. marketingu DACH

e-mail: francesca.bramy@jamf.com

Źródło informacji: APA-OTS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.05.2022, 10:00
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ