Newsletter

JR Holding ASI, spółka inwestująca w branże przyszłości, zadebiutowała na Głównym Rynku GPW

18.03.2024, 16:39aktualizacja: 18.03.2024, 17:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Biotechnologia, sztuczna inteligencja, misje kosmiczne - to tylko niektóre z branż, w które JR Holding ASI S.A. zainwestowała dotychczas ponad 300 mln złotych, zwiększając wartość niektórych projektów ze swojego portfela nawet o 1800 procent. Firma dołączyła właśnie do grona spółek notowanych na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W poniedziałkowy poranek JR Holding ASI stała się 410. spółką notowaną na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a jednocześnie 18. reprezentującą na nim segment firm inwestycyjnych. W momencie otwarcia kurs akcji debiutanta wzrósł wobec ceny odniesienia o 6,74 proc. i wyniósł 9,18 zł.

„JR Holding ASI S.A. nie jest nowicjuszem na warszawskiej giełdzie - już od 2012 roku spółka budowała swoją rozpoznawalność i zaufanie wśród inwestorów na rynku alternatywnym NewConnect” - podkreślała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przez ten okres wycena firmy urosła o niemal 900 proc. - do blisko 313 mln zł. Doskonałe wyniki finansowe spółka zawdzięcza przede wszystkim zaangażowaniu w rozwój innowacyjnych i cechujących się wysoką stopą zwrotu projektów z branż: odnawialne źródła energii, gry komputerowe, sektor kosmiczny, sztuczna inteligencja, nowoczesne media czy biotechnologia. Przejście na główny parkiet GPW to kolejny etap w rozwoju firmy, otwierający przed nią nowe możliwości biznesowe.

„Wierzymy, że dzięki temu debiutowi staniemy się niebawem jedną z wiodących, europejskich firm inwestycyjnych osiągających ponadprzeciętne zyski dla swych akcjonariuszy. Przez ostatnie lata każde zainwestowane w naszą spółkę 50 groszy pomnożyliśmy do kwoty 9 złotych, co stanowi doskonały prognostyk na przyszłość. W portfelu spółki znajduje się obecnie ponad 40 firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych” - powiedział January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding ASI S.A.

Znany menadżer i biznesmen przypomniał, że na rynku kapitałowym wartość nadrzędną stanowi zaufanie akcjonariuszy i inwestorów, znajdujące odzwierciedlenie w ostatecznej wycenie każdej spółki.

„Chcemy je zdobywać nie poprzez publikowanie entuzjastycznych raportów czy komunikatów, ale konsekwentną realizację globalnej strategii naszej firmy, uczciwy i otwarty dialog ze wszystkimi interesariuszami oraz >>dowożenie<< satysfakcjonujących wyników finansowych” - dodał January Ciszewski.

Jak zauważył Artur Jedynak, wiceprezes zarządu JR Holding ASI, dołączenie spółki do grona firm notowanych na głównym parkiecie GPW stanowi odpowiedź na potrzeby i oczekiwania rynku, stale poszukującego możliwości lokowania kapitału w przyszłościowych projektach związanych z najbardziej dynamicznymi sektorami gospodarki.

„Nasza spółka stanowi swoisty pomost pomiędzy inwestorami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi a najciekawszymi - choć często stawiającymi dopiero pierwsze kroki - firmami czy startupami” - tłumaczył Artur Jedynak.

W portfelu inwestycyjnym JR Holding ASI S.A. znajdują się m.in. SatRev (wrocławski startup uczestniczący w produkcji i wynoszeniu w przestrzeń kosmiczną satelitów), UNIQA (spółka rozwijająca technologię podejmowania decyzji ubezpieczeniowych w oparciu o AI) czy Flexee (mobilna aplikacja pełniąca funkcję nowoczesnego benefitu finansowego dla pracowników).

Na zakończenie wydarzenia Monika Gorgoń wręczyła przedstawicielom debiutującej spółki dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.03.2024, 16:39
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ