Newsletter

Już ponad 180 europejskich miast z 29 krajów przystąpiło do konkursu Mayors Challenge 2013 - 2014 organizowanego przez Bloomberg Philanthropies od momentu jego ogłoszenia

04.12.2013, 11:00aktualizacja: 04.12.2013, 11:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Wskaźnik uczestnictwa dorównał poziomowi w konkursie, który pierwotnie odbył się w Stanach Zjednoczonych;

- Miasta konkurują o nagrody warte 9 milionów euro;

- Wciąż istnieje możliwość zapisania się do udziału w konkursie; koncepcje i wnioski można składać do 31 stycznia 2014 roku.

NOWY JORK, 4 grudnia, 2013 r. - Organizacja Bloomberg Philanthropies ogłosiła dziś, że już ponad 182 miast z całej Europy przystąpiło do konkursu Mayors Challenge 2013 - 2014 (Wyzwanie dla burmistrzów) (bloomberg.org/mayorschallenge) (http://mayorschallenge.bloomberg.org/). Jego ideą jest zainspirowanie europejskich miast do opracowania innowacyjnych koncepcji, które rozwiążą większość problemów i podniosą komfort życia w miastach i którymi będzie się można podzielić z innymi miastami. W ramach wydarzenia Mayors Challenge, wzorowanego na popularnym konkursie pierwotnie przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych, przyznana zostanie nagroda główna w wysokości 5 milionów euro. Dodatkowo czterem miastom, które zgłoszą najbardziej śmiałe pomysły z największą szansą na realizację, przyznana zostanie nagroda w wysokości 1 miliona euro.

(Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20131204/NY27412-INFO)

"Konkurs Mayors Challenge został przyjęty z wielkim entuzjazmem w całej Europie - przyznał Michael R. Bloomberg, filantrop i burmistrz Nowego Yorku. - Nigdy dotąd potrzeba wprowadzenia innowacji w sektorze publicznym nie była tak duża. Niezmiernie cieszy nas fakt przyłączenia do tego współzawodnictwa tak wielu europejskich liderów".

Uczestniczące miasta pochodzą z 29 krajów i reprezentują ponad 82 milionów Europejczyków. W konkursie Mayors Challenge reprezentowane są zarówno duże, jak i małe miasta. Udział wzięły w nim 22 stolice europejskie. Wskaźnik uczestnictwa sięgnął już poziomu wydarzenia Mayors Challenge pierwotnie przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs zachęca czołówkę europejskich miast liczących co najmniej 100 000 mieszkańców do zgłaszania najodważniejszych pomysłów. Koncepcje muszą dotyczyć poważnego problemu, podnosić poziom obsługi dla mieszkańców, znacząco wzmacniać skuteczność działań administracyjnych i/lub wpływać na wzrost zaangażowania w sprawy publiczne. Możliwość składania prac konkursowych ma około 600 miast w Europie. Burmistrzowie, który przystąpili do konkursu, muszą przedłożyć swoje koncepcje do 31 stycznia 2014 roku. Do tego czasu uprawnione miasta wciąż mają możliwość zapisania się do konkursu (http://mayorschallenge.bloomberg.org/index.cfm?objectid=2A595A10-1EF0-11E3-B1AA000C29C7CA2F)

Miasta muszą znajdować się w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub w dowolnych krajach w Europie, które jako kraje stowarzyszone uczestniczą w 7. Projekcie Ramowym (7PR), chodzi więc o takie kraje, jak: Albania, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Dania, Estonia, Wyspy Owcze, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania.

Na wiosnę ogłoszonych zostanie 20 finalistów. W maju zespoły z każdego z tych miast wezmą udział w Bloomberg Ideas Camp, dwudniowym spotkaniu, na którym najważniejsi eksperci w zakresie strategii, programu oraz innowacji pomogą miastom wzmocnić i rozwinąć ich koncepcje tak, by odniosły największy skutek. Następnie finaliści przejdą dostosowane do ich indywidualnych potrzeb szkolenie mające na celu przygotowanie ich do decydującej prezentacji koncepcji. Finaliści złożą poprawione wnioski do połowy lata, a jesienią 2014 roku ogłoszonych zostanie pięciu zwycięzców.

Na początku tego miesiąca komisja selekcyjna komisja selekcyjna (http://mayorschallenge.bloomberg.org/index.cfm?objectid=69C78380-465E-11E3-9F33000C29C7CA2F) zadeklarowała pomoc organizacji Bloomberg Philanthropies w wyborze 20 finalistów i pięciu ostatecznych zwycięzców. W skład komitetu wchodzą eksperci ds. innowacji i strategii miejskich pochodzący z wielu europejskich miast oraz środowisk. Prace konkursowe zostaną ocenione według czterech kryteriów: wizji i nowatorstwa przedstawionych koncepcji, ich potencjalnego wpływu, możliwości przeniesienia rozwiązania na grunt innych miast oraz jakości planów wdrożenia.

Listę miast uczestniczących w projekcie można zobaczyć, odwiedzając stronę mayorschallenge.bloomberg.org/participatingcities (http://mayorschallenge.bloomberg.org/webtop/login.cfm?returnUrl=%2Findex.cfm%3Fobjectid%3D06A8F370-5C33-11E3-91A40050569A3ED0&showdraft=1&error=draft). Aby udostępnić infografikę, należy użyć mayorschallenge.bloomberg.org/infographic (http://mayorschallenge.bloomberg.org/webtop/login.cfm?returnUrl=%2Findex.cfm%3Fobjectid%3DE6D03D10-5B8D-11E3-91A40050569A3ED0&showdraft=1&error=draft).

Więcej informacji na temat konkursu Mayors Challenge można znaleźć na stronie bloomberg.org/mayorschallenge (http://mayorschallenge.bloomberg.org/) oraz w serwisie społecznościowym Twitter @BloombergCities.

Informacje na temat organizacji Bloomberg Philanthropies

Bloomberg Philanthropies przyświeca misja zapewnienia dłuższego życia na lepszym poziomie jak największej liczbie osób. Organizacja skupia się na pięciu kluczowych obszarach, w których dąży do wprowadzenia trwałych zmian. Są nimi: służba zdrowia, ochrona środowiska, edukacja, innowacje administracyjne, z uwzględnieniem Mayors Challenge, oraz sztuka. Bloomberg Philanthropies obejmuje wszystkie akcje charytatywne Michaela R. Bloomberga, w tym działania założonej przez niego fundacji i indywidualne datki. W roku 2013 rozdanych zostało 370 milionów dolarów. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.bloomberg.org.

Media zainteresowane dalszymi informacjami na temat Bloomberg Philanthropies zachęcamy do skontaktowania się z Meghan Womack, meghan@bloomberg.org.

Źródło: Bloomberg Philanthropies

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.12.2013, 11:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii