Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Narodziny WeNet
W 2021 roku stanęliśmy przed wyzwaniem wprowadzenia na rynek nowej marki, będącej sumą naszych trzydziestoletnich doświadczeń w promocji małych i średnich firm. Chcieliśmy zacząć mocnym akcentem, dlatego postawiliśmy na kampanię z Ambasadorami, którzy oddawaliby wartości WeNet.
Po długiej analizie wybór padł na Roberta Korzeniowskiego, czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym. Jego sportowe osiągnięcia i niebywała determinacja idealnie wpasowały się w filozofię naszej marki. Ponadto Robert aktywnie działał w przestrzeni online, promując swoje inicjatywy, co również wzmacniało jego związek z naszą branżą.
W ramach współpracy stworzyliśmy stronę internetową i sklep online, zadbaliśmy o SEO, a także nakręciliśmy reklamy telewizyjne, które miały zainspirować przedsiębiorców do inwestycji w e-marketing.
Debiut w TV - kampania z Robertem Korzeniowskim
Pierwsza kampania telewizyjna wystartowała we wrześniu 2022 roku. Koncepcja kreatywna, produkcja spotów oraz wsparcie mediów były realizowane przez agencje: Change Serviceplan i Spot&Dot. Dom mediowy Value Media odpowiadał za zakup mediów telewizyjnych.
Kampania składała się z dwóch spotów reklamowych.
Pierwszy, z udziałem Korzeniowskiego, promował tworzenie stron internetowych dla firm. Drugi, zrealizowany bez udziału znanej osobowości, koncentrował się na promocji sklepów internetowych. Oba spoty były emitowane w największych stacjach telewizyjnych w Polsce.
Kampania telewizyjna miała na celu dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jednak mimo dużego rozmachu i emisji w popularnych stacjach, okazało się, że koszty kampanii telewizyjnej były wyższe w stosunku do uzyskanych wyników, co skłoniło nas do zastanowienia się nad efektywnością inwestycji.
Druga odsłona - Internet i Maja Włoszczowska
Po roku postanowiliśmy zaktualizować naszą strategię. Do Roberta Korzeniowskiego dołączyła Maja Włoszczowska – mistrzyni świata i olimpijka w kolarstwie górskim. Tym razem skupiliśmy się na Internecie. Promowaliśmy nasze rozwiązania wyłącznie w cyfrowych kanałach, w tym na YouTube i w mediach społecznościowych.
Cztery spoty, opublikowane na YouTube, wspierały naszą kampanię online. Wyniki były zaskakujące. Spot Korzeniowskiego „Pokaż się klientom” osiągnął najlepsze wyniki w kontekście zaangażowania widzów, natomiast reklama z Mają „Nie kręci się?” najlepiej pozyskiwała ruch. Warto zauważyć, że aż 81% wszystkich reklam internetowych było wyświetlanych na urządzeniach mobilnych.
Wyniki kampanii internetowej:
- Realizacja budżetu: 99,8%
- Widoczność reklam: 73,4%
- Realizacja kliknięć: 146,8%
- CTR kampanii: 138,9%
- Zasięg kampanii: 152,5%
TV vs Internet - co działa lepiej?
Główna różnica między kampanią telewizyjną a internetową polegała na zasięgu i precyzji targetowania. Telewizja zapewniła nam masowy zasięg, ale wysokie koszty oraz brak dokładnych danych utrudniały ocenę. W rezultacie, choć telewizja generowała szeroką rozpoznawalność marki, zwrot z inwestycji był zaledwie o 30% wyższy od kosztów.
Z kolei kampanie internetowe, dzięki precyzyjnemu targetowaniu, oferowały większą elastyczność i możliwość interakcji z użytkownikami. Nasze działania online były bardziej efektywne pod kątem kosztów i pozwoliły na bieżąco optymalizować kampanię. W efekcie wideo na YouTube wygenerowało ponad siedmiokrotnie wyższy zwrot niż reklamy telewizyjne.
Jak przeprowadzić skuteczną kampanię reklamową - wnioski
Najlepszym podejściem okazała się zintegrowana strategia, która łączyła telewizję i Internet. Dzięki temu mogliśmy maksymalizować zasięg, docierać do masowego odbiorcy, a jednocześnie precyzyjnie targetować małe i średnie firmy w sieci.
Jednak z punktu widzenia efektywności finansowej i możliwości śledzenia wyników, kampanie internetowe okazały się bardziej opłacalne. Internet oferuje znacznie większą elastyczność, precyzyjniejsze narzędzia oraz niższe koszty niż telewizja. Mimo to integracja z telewizją pozwala na budowanie wizerunku marki w sposób, który Internet może nie zawsze zapewnić.
W przyszłości najpewniej skupimy się na działaniach w Internecie, choć nie wykluczamy powrotu do TV, jeśli zmieni się strategia rynkowa lub cele biznesowe. Jak to często bywa w marketingu - wszystko zależy od kontekstu, a rynek zmienia się dynamicznie.
Źródło informacji: WeNet
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.10.2024, 12:31 |
Źródło informacji | WeNet |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Lisner inwestuje w przyszłość polskiej branży spożywczej. Transakcja z Graalem stała się faktem
Lisner, firma o ponad trzydziestoletniej historii w Polsce, ogłosiła zakończenie procesu przejęcia większości biznesu należącego wcześniej do Grupy Graal. Transakcja stanowi kluczowy krok w długofalowej strategii umocnienia pozycji rynkowej Lisnera. Producent, którego wyroby od lat goszczą na polskich stołach, podkreśla, że włączenie Graala w swoje struktury ma na celu poszerzenie działalności poprzez integrację dwóch podmiotów o komplementarnym portfolio produktowym.- 02.12.2024, 14:06
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Lisner
-
Image
PLL LOT połączyły Warszawę z Innsbruckiem. Poczuj alpejską magię prosto z serca Tyrolu
• Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa-Innsbruck. Stolica Tyrolu jest drugim, po Wiedniu, austriackim kierunkiem w siatce połączeń narodowego przewoźnika.
• Loty do Innsbrucka będą realizowane do końca sezonu zimowego, raz w tygodniu - w każdą niedzielę.
• Innsbruck zimą to prawdziwy klejnot w sercu Alp, przyciągający zarówno miłośników sportów zimowych, jak i tych, którzy szukają klimatycznego wypoczynku w górskiej scenerii.- 02.12.2024, 13:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT