Newsletter

Kennametal poszerza ofertę i udoskonala parametry produktów Harvi, wprowadzając na rynek pierwszy ośmioostrzowy frez walcowo-czołowy

03.10.2023, 08:59aktualizacja: 03.10.2023, 09:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Kennametal
PR Newswire/Kennametal
Dzięki HARVI IV nie trzeba przerywać pracy w celu zmiany narzędzia, co zwiększa produktywność z perspektywy klienta.

PITTSBURGH, 3 października 2023 r. /PRNewswire/ - Spółka Kennametal Inc. (NYSE: KMT) ogłosiła dzisiaj poszerzenie najlepiej sprzedającej się linii o najwyższych parametrach pełnowęglikowych frezów walcowo-czołowych HARVI™ o nowy produkt ośmioostrzowy, który nie wymaga zatrzymywania pracy w celu zmiany narzędzia. Nowy ośmioostrzowy frez walcowo-czołowy HARVI™ IV jest wszechstronnym rozwiązaniem o wysokich parametrach stworzonym dla operatorów urządzeń do obróbki skrawaniem w branży lotniczej i kosmicznej, obronnej, medycznej, energetyce i inżynierii ogólnej, które wymagają maksymalnej mocy przy cięciu wielu materiałów sprawiających trudności przy skrawaniu.

„Nasz pierwszy ośmioostrzowy frez walcowo-czołowy pozwoli klientom na przejście z jednego wymagającego cięcia do kolejnego bez konieczności zatrzymywania pracy w celu zmiany narzędzia - powiedział Scott Etling, wiceprezes ds. marketingu w dziale zarządzania produktami na świecie. - Operatorzy urządzeń do obróbki skrawaniem muszą osiągać wysoką produktywność przy pracy z trudniejszymi materiałami oraz zachować efektywność kosztową. Nasze nowe ośmioostrzowe frezy walcowo-czołowe HARVI IV to zapewniają - zaprojektowano je specjalnie do zastosowań w obróbce zgrubnej i wykończeniowej, która wymaga połączenia elastyczności i bezpieczeństwa”.

Podobne produkty często działają na jednego rodzaju materiale, zaś innowacyjna konstrukcja ośmioostrzowych frezów walcowo-czołowych HARVI IV zapewnia wszechstronność, która pozwala na cięcie szerokiego zakresu materiałów, m.in. stopów żarowytrzymałych, stali nierdzewnej, stali i materiałów utwardzanych. Konstrukcja zapewnia również wyższe wskaźniki usuwania metalu i stabilność procesów dzięki wewnętrznemu systemowi doprowadzania substancji chłodzącej, który usuwa wióry nawet z głębokich szczelin.

Wprowadzenie na rynek ośmioostrzowych frezów walcowo-czołowych HARVI IV zbiega się w czasie z nowo ogłoszoną klasą frezów walcowo-czołowych KCSM15A do obróbki stali nierdzewnej, tytanu i stopów żarowytrzymałych. Ta innowacyjna technologia powlekania zapewnia wydłużoną trwałość narzędzia oraz najwyższą odporność na zużycie w historii pełnowęglikowych frezów walcowo-czołowych firmy Kennametal.

Kennametal

Jako lider technologii przemysłowej Kennametal Inc. od ponad 80 lat zapewnia klientom zwiększoną produktywność dzięki wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, tłoczenia i rozwiązań odpornych na ścieranie. Klienci z branży lotniczej i kosmicznej oraz z sektora obronności, robót ziemnych, energetyki, inżynierii ogólnej i transportu zwracają się do Kennametal o pomoc w osiągnięciu odpowiedniej precyzji i wydajności produkcji. Każdego dnia około 8700 pracowników pomaga klientom w niemal 100 krajach zachować konkurencyjność. W roku finansowym 2023 r. Kennametal wygenerował około 2,1 mld USD przychodów. Więcej informacji na stronie www.kennametal.com. Obserwuj @Kennametal na Twitterze, Instagramie, Facebooku, LinkedIn i YouTube.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2235590/Kennametal_HARVI_IV.jpg 

Źródło: Kennametal

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.10.2023, 08:59
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii