Newsletter

KOMPUTRONIK SA W RESTRUKTURYZACJI (9/2022) Zawarcie z Bankiem Pekao S.A. porozumienia restrukturyzacyjnego

10.03.2022, 19:14aktualizacja: 10.03.2022, 19:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 9/2022

W nawiązaniu do informacji zamieszczonych m.in. w ostatnim raporcie okresowym za I półrocze roku obrotowego 2021/2022 w zakresie prowadzonych prac nad przygotowaniem propozycji układowych, związanych ze zobowiązaniami powstałymi przed wejściem w sanację, oraz do treści raportu bieżącego nr 3/2022, opublikowanego w dniu 2 lutego 2022 roku [Raport 3/2022], a także do treści raportu bieżącego nr 4/2022, opublikowanego w dniu 11 lutego 2022 roku [Raport 4/2022], do raportu bieżącego nr 5/2022, opublikowanego w dniu 11 lutego 2022 roku, jak również do raportu bieżącego nr 7/2022, opublikowanego w dniu 21 lutego 2022 roku i do raportu bieżącego nr 8/2022, opublikowanego w dniu 28 lutego 2022 roku, Zarząd Komputronik S.A. w restrukturyzacji [Spółka, Emitent] informuje, co następuje.

W dniu 10 marca 2022 roku, pomiędzy Bankiem Pekao S.A. [Bank] a Emitentem zawarte zostało porozumienie restrukturyzacyjne [Porozumienie].

Emitent jednocześnie informuje, iż jest to ostatnie porozumienie restrukturyzacyjne, które planował zawrzeć z bankami posiadającymi wierzytelności zabezpieczone. Bank, Santander Bank Polska S.A. [Santander Bank Polska], Bank Millennium S.A. [Millennium] oraz mBank S.A. [mBank] są największymi wierzycielami Emitenta i jedynymi wierzycielami Emitenta posiadającymi wierzytelności zabezpieczone, a ich wierzytelności, włącznie z wierzytelnościami zabezpieczonymi, wynoszą około 48% sumy wierzytelności podlegających układowi z wierzycielami [Układ].

Emitent zwraca uwagę, że po zawarciu porozumień nie będzie istniało ryzyko prowadzenia jakiejkolwiek egzekucji z majątku Emitenta oraz Komputronik Biznes, w związku ze zobowiązaniami powstałymi przed dniem otwarcia postępowań sanacyjnych (10 marca 2020 roku). Ryzyko to może się aktywować wyłącznie w przypadku wygaśnięcia lub rozwiązania Porozumień.

Porozumienie, na podstawie którego strony ustaliły sposób procedowania w związku z postępowaniem sanacyjnym, zawiera w szczególności następujące ustalenia:

a] na podstawie przepisów art. 151 ustawy z dnia 15 maja 2015 roku - Prawo restrukturyzacyjne [Prawo Restrukturyzacyjne] Bank wyraził zgodę na objęcie Układem wszystkich swoich wierzytelności zabezpieczonych;

b] ustalono harmonogram spłat wierzytelności zabezpieczonych Emitenta wobec Banku, obowiązujący w okresie od dnia zawarcia Porozumienia do uprawomocnienia się Układu, jaki zostanie zatwierdzony w Postępowaniu Restrukturyzacyjnym Emitenta. Zgodnie z Porozumieniem, Emitent będzie dokonywał spłaty wierzytelności zabezpieczonych, w łącznej kwocie 4,67 mln zł w następujący sposób: przed zatwierdzeniem Układu - w dwóch płatnościach w wysokości ok. 98 tys. zł, począwszy od piątego dnia roboczego, następującego po dniu zawarcia Porozumienia, a po zatwierdzeniu układu -zgodnie z harmonogramem spłaty dotyczącym grupy I zawartym w propozycjach układowych, stanowiących załącznik do Raportu nr 3/2022;

c] niezależnie od powyższego harmonogramu uzgodniono harmonogramy spłat, obowiązujące po, uprawomocnieniu się Układu dla Emitenta, zgodnie z pkt d poniżej, zgodne z odpowiednimi harmonogramami zawartymi w propozycjach układowych stanowiących załącznik do Raportu 3/2022;

d] obowiązujący po uprawomocnieniu się Układu harmonogram spłat wierzytelności przez Emitenta będzie zgodny z harmonogramami dotyczącymi grupy I, i grupy III w propozycjach układowych stanowiących załącznik do Raportu 3/2022;

e] Bank zobowiązał się do głosowania za propozycjami układowymi opisanymi w punkcie d]

f] propozycje układowe Emitenta dla pozostałych banków posiadających należności w stosunku do ww. podmiotów, tj. dla Millennium, Santander Bank Polska oraz mBank, nie będą lepsze niż propozycje układowe dla Banku;

g] określono zasady postępowania z zabezpieczeniami ustanowionymi na rzecz Banku na majątku Emitenta;

Porozumienie weszło w życie w dacie jego podpisania.

Od dnia wejścia w życie Porozumienia, do czasu jego wygaśnięcia bądź rozwiązania, Bank zobowiązuje się nie podejmować czynności egzekucyjnych lub innych czynności windykacyjnych, polegających na zaspokajaniu swoich wierzytelności, w tym z przedmiotu zabezpieczenia, chyba że Porozumienie wygasło lub zostało rozwiązane.

Bank może rozwiązać Porozumienie ze skutkiem natychmiastowym w przypadku niewywiązania się przez Emitenta ze zobowiązań określonych w Porozumieniu lub w przypadku opóźnienia w płatności określonych w Porozumieniu.

Z kolei Emitent ma prawo rozwiązać Porozumienie ze skutkiem natychmiastowym w stosunku do Banku i wszystkich Dłużników jednocześnie, jeżeli nie będzie możliwe zawarcie porozumień przedukładowych z pozostałymi bankami tj. Santander, Millennium oraz mBank w terminie do końca lutego 2022 r. - wszystkie te trzy porozumienia już zostały zawarte i na dzień sporządzenia niniejszego raportu żadne z nich nie zostało wypowiedziane lub rozwiązane.

Z dniem rozwiązania lub wygaśnięcia Porozumienia: i] Porozumienie wygasa i strony, są zwolnione ze wszelkich swoich zobowiązań wynikających z Porozumienia, chyba że w Porozumieniu wyraźnie zastrzeżono odmiennie, ii] Bank będzie uprawniony dochodzić spłaty swoich wierzytelności, iii] całość niespłaconych zobowiązań podlega natychmiastowej spłacie z dniem wygaśnięcia lub rozwiązania Porozumienia, iv] od niespłaconego zobowiązania, w stosunku do którego Porozumienie wygasło lub zostało rozwiązane, zadłużenia Bank naliczy i będzie naliczać odsetki; v] zabezpieczenia wierzytelności Banku pozostają w pełnej mocy.

Pozostałe istotne warunki Porozumienia, w tym odnoszące się do złożonych oświadczeń stron, zobowiązania do równego traktowania Banku oraz pozostałych banków tj. Santander Bank Polska, Millennium oraz mBank, respektowania przepisów związanych z postępowaniami restrukturyzacyjnym przez Emitenta, nie odbiegają od standardowych postanowień typowych dla tego rodzaju porozumień.

Stroną Porozumienia jest Emitent, ponieważ Bank nie posiada wierzytelności wobec Komputronik Biznes Sp. z o.o. i nie istnieją zabezpieczenia rzeczowe ustanowione na rzecz Banku przez podmioty inne niż Emitent.

Emitent informuje, że nie zamierza zawierać podobnych porozumień z innymi wierzycielami sanacyjnymi.

Niniejsza publikacja realizuje nałożony na zarządcę w postępowaniu sanacyjnym obowiązek przekazywania informacji o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy - Prawo restrukturyzacyjne.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.03.2022, 19:14
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii