Newsletter

Konferencja USIR: resolution w polskiej branży ubezpieczeniowej świadczy o jej dojrzałości

02.10.2023, 14:28aktualizacja: 02.10.2023, 14:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
„Implementując unijną dyrektywę IRR dotyczącą tzw. resolution w branży ubezpieczeń, BFG podjął się utworzenia systemu restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji borykających się z kryzysem zakładów, którego celem będzie maksymalna ochrona interesów ubezpieczających oraz, przede wszystkim, wszystkich ubezpieczonych. Naszą misją jest także ochrona finansów publicznych poprzez ograniczenie do minimum konieczności korzystania z nadzwyczajnego publicznego wsparcia finansowego” - powiedziała Dagmara Wieczorek-Bartczak, członkini zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Przedstawicielka BFG była gościem specjalnym konferencji Ubezpieczenia, Sprzedaż, Innowacje, Ryzyko - najnowszej inicjatywy zorganizowanej w ramach Projektu Europejskiego Kongresu Finansowego. Pierwsza edycja wydarzenia, w którym udział wzięli wybitni eksperci z Polski i zagranicy, odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Więcej informacji odnaleźć można na stronie EKF.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 02.10.2023, 14:28
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.