Newsletter

Kongres Bankowości Detalicznej 2022: przyszły rok może być przełomowy dla rynku kredytów mieszkaniowych

01.12.2022, 14:10aktualizacja: 01.12.2022, 17:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - kadr z filmu
PAP - kadr z filmu

Wśród wielu tematów poruszanych podczas 14. Edycji Kongresu Bankowości Detalicznej zorganizowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, kluczowym była kondycja polskiego rynku kredytów hipotecznych. Jak przekonywał Przemysław Szczygielski, lider zarządzania ryzykiem oraz doradztwa regulacyjnego Deloitte w Polsce, w pierwszej kolejności należy uporządkować kwestię umów zawieranych między bankami a klientami, aby ograniczyć możliwość ich kwestionowania w przyszłości.

„Na rynek kredytów hipotecznych należy patrzeć jako na produkt zapotrzebowania społecznego. Jest on niezbędny zarówno osobom fizycznym, jak i całej gospodarce, aby mogła się rozwijać. Dlatego trzeba z jednej strony konsekwentnie bronić zasady, że zawartych umów należy dotrzymywać - z drugiej zaś koncentrować się na uświadamianiu konsumentów, że decydując się na kredyt hipoteczny, muszą w pełni zdawać sobie sprawę z podejmowanego ryzyka” - tłumaczył Przemysław Szczygielski.

Jednolity wzór umowy to jedna z dziesięciu rekomendacji zmian systemowych w obszarze kredytów mieszkaniowych, zaprezentowanych podczas wydarzenia.

„Kongres Bankowości Detalicznej to doskonała okazja do podsumowania całego roku spotkań, konsultacji i pracy wszystkich uczestników rynku” - wyjaśniał Przemysław Szczygielski.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 01.12.2022, 14:10
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ