Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kongres Polityki Miejskiej to największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. W tym roku osoby zainteresowane miejską tematyka spotykają się 14-16 listopada w Kielcach, by porozmawiać o tym, czym ma być i jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce.
Głównemu tematowi będą towarzyszyć sesje tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom tematycznym, takim jak kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Podczas konferencji będzie mowa nie tylko o tym, jak jest, ale też - co warto byłoby zmienić. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w sesjach poświęconych m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowej, elektromobilności, zieleni miejskiej, PPP, smart cities, ruchom miejskim, budżetowi obywatelskiemu, miastom dostępnym dla wszystkich.
Oprócz tradycyjnych paneli i sesji premierę będzie miała „Noc wtop - niełatwe drogi do sukcesu”. Podczas sesji zamykającej pierwszy dzień kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się ze słuchaczami tym, co - najoględniej rzecz biorąc - im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, opowie o perypetiach związanych z wprowadzaniem pierwszej w Polsce strefy czystego transportu (niedawno wycofanej). Z kolei Joanna Erbel, obecnie dyrektorka Biura Innowacji w spółce PFR Nieruchomości odpowiedzialnej za wdrażanie programu Mieszkanie Plus, a wcześniej koordynatorka polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy podzieli się z słuchaczami problemami, jakie stoją przed miastami, które aktywnie chcą działać w obszarze polityki mieszkaniowej.
Kongres Polityki Miejskiej dopełniają wydarzenia towarzyszące: Miejskie Kino oraz wycieczki studialne. Organizatorzy liczą na udział wszystkich, którzy interesują się miastem - ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, a także mieszkańców.
Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju. Formuła kongresu jest kształtowana jako Krajowe Forum Miejskie, czyli wydarzenia organizowane zgodnie z koncepcją Agendy ds. Osiedli Ludzkich ONZ - UN-HABITAT, których celem jest wsparcie programowania i wdrażania krajowych polityk miejskich, które z kolei zostały zidentyfikowane jako kluczowe narzędzie w realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
14-15 listopada - część konferencyjna
16 listopada - wycieczki studialne
Miejsce: Targi Kielce
Wstęp jest bezpłatny.
https://kongres.miasta.pl/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.11.2019, 13:00 |
Źródło informacji | Instytut Rozwoju Miast i Regionów |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu