Newsletter

Konin: Przebudowa stadionu przy Dmowskiego wkracza w decydującą fazę

28.03.2023, 01:18aktualizacja: 28.03.2023, 01:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
W 208. dniu największej w ostatnich latach inwestycji w infrastrukturę sportową w Koninie (27 marca) rozpoczął się montaż wież oświetleniowych. Docelowo światłem o natężeniu 500 lux oświetlą one, przebudowywany za 11 milionów zł, Stadion im. Mariana Paska w Koninie - najstarszy tego typu obiekt w mieście.

Stalowe i ocynkowane wieże oświetleniowe składają się z dwóch segmentów o łącznej wysokości 16,7 i 18 m, wynikającej z różnej liczby opraw, związanej z lokalizacją i wymaganym natężeniem oświetlenia boisk, zgodnie z kryteriami licencyjnymi PZPN. Wieże posiadają różne rozwiązania dotyczące podestów obsługowych. Ponad ich poziomem znajduje się uziemienie w postaci iglic odgromowych, co daje łączną wysokość ponad 21 m i 20 m. Uziemione będą również stalowe ocynkowane konstrukcje trybun obu pełnowymiarowych boisk. Po ustawieniu wież, przy użyciu żurawia, podwykonawca branży elektrycznej zamontuje oprawy, które spełniają wszystkie wytyczne zawarte w uzgodnionym z PZPN projekcie.

Na podesty masztów prowadzą systemowe rozwiązania komunikacji pionowej z asekuracją wyposażoną w mechanizm samozaciskowy blokujący upadek na odcinku 14 cm. Jak tłumaczą specjaliści - daje to możliwość rezygnacji z wymaganych przepisami obręczy ochronnych zabezpieczających przed upadkiem z wysokości w przypadku drabin od wysokości powyżej 3 m nad poziomem terenu. Producentem masztów jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ELMONTER OŚWIETLENIE z Zagórowa. Fundamenty w postaci studni zapuszczanych betonowano 29 grudnia ubiegłego roku, a więc beton uzyskał wymaganą pełną wytrzymałość.

Przebudowę Stadionu im. Mariana Paska w Koninie za kwotę prawie 11 milionów zł wykonuje od 1 września 2022 r, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej. Inwestorem jest Miasto Konin, realizatorem koniński MOSiR. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinasowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej o wartości 6.773.300 zł i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Część środków pochodzi z budżetu miasta Konina.

W wyniku przebudowy powstanie nowoczesny zespół boisk wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą obejmujący: dwa boiska o wymiarach: 105mx68m (jedno z nawierzchnią naturalną, drugie ze sztuczną), jedno boisko o nawierzchni naturalnej o wymiarach 95mx45m. Boiska będą miały funkcję treningową oraz meczową.  Po przebudowie obiekt spełni wymogi licencyjne do organizacji rozgrywek ligowych (Ekstraliga kobiet, III Liga mężczyzn). Inwestycja wpłynie na poprawę warunków szkoleniowo – treningowych dla kadry i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz warunków do organizowania rozgrywek i zawodów różnego szczebla w ramach współzawodnictwa sportowego.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.03.2023, 01:18
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii