Newsletter

Koordynator EKF na Kongresie Bankowości Detalicznej: naszym celem jest budowa zrównoważonego rynku finansowego

30.11.2023, 13:33aktualizacja: 30.11.2023, 13:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu
„Na projekt Europejskiego Kongresu Finansowego składa się siedem kongresów organizowanych już od kilkunastu lat, których celem jest nie tylko dyskusja o bieżących szansach i wyzwaniach stojących przed szeroko pojętym rynkiem finansowym, ale również wypracowanie konkretnych rekomendacji czy projektów zmian legislacyjnych” - tłumaczył prof. Leszek Pawłowicz z Centrum Myśli Strategicznych, Koordynator Europejskiego Kongresu Finansowego.

Podczas tegorocznej, 15. edycji Kongresu Bankowości Detalicznej, eksperci EKF poinformowali o skierowaniu do zaopiniowania przez najważniejsze instytucje regulacyjne, między innymi KNF i Sąd Najwyższy, autorskiego wzoru umowy kredytowej na mieszkania, która stanowiłaby solidne zabezpieczenie przed podważaniem zaciągniętych zobowiązań wobec banków w przyszłości.
 
Więcej informacji o Kongresie Bankowości Detalicznej i Europejskim Kongresie Finansowym można znaleźć na stronie projektu.   

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 30.11.2023, 13:33
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ