Newsletter

Biznes i finanse

Kyndryl staje się niezależny od IBM

04.11.2021, 12:15aktualizacja: 04.11.2021, 12:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PR Newswire/Kyndryl
Fot. PR Newswire/Kyndryl
Kyndryl wchodzi na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych jako największy na świecie niezależny usługodawca infrastruktury informatycznej.

NOWY JORK, 4 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Kyndryl ogłosiła dzisiaj zakończenie procesu tworzenia spółki odrębnej od IBM (NYSE: IBM) i wejścia na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych jako niezależna firma pod znakiem „KD”. Symboliczne uderzenie w dzwon otwarcia Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych przypieczętowało przekształcenie Kyndryl w niezależną spółkę giełdową.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że Kyndryl od dziś jest niezależną organizacją, w której pracować będzie 90000 najlepszych, najzdolniejszych specjalistów i która będzie mieć korzystną sytuację bilansową oraz jasno określoną ścieżkę rozwoju - powiedział Martin Schroeter, prezes i dyrektor wykonawczy Kyndryl. - Obserwujemy znaczny i rosnący popyt na usługi transformacji cyfrowej. Nasza niemająca sobie równych na całym świecie wiedza specjalistyczna w zakresie tworzenia, modernizowania i zarządzania najważniejszymi systemami informatycznymi stawia nas w dogodnej pozycji na rynku. Przewidujemy, że rynek ten urośnie do ponad 500 miliardów dolarów do 2024 roku. Patrzymy z nadzieją w przyszłość, ponieważ z firmą o bardziej uproszczonej strukturze organizacyjnej i sprawniejszym działaniu możemy być sercem postępu dla naszych klientów i dla świata”.

Kyndryl rozpoczyna działalność jako największy na świecie usługodawca infrastruktury informatycznej, integrując działania, które rozwijają nowe usługi w sposób bezpieczny i stabilny operacyjnie. Dziewięćdziesiąt tysięcy specjalistów zatrudnionych w zespole Kyndryl świadczy najwyższej klasy usługi doradcze, wdrożeniowe i związane z utrzymaniem złożonych systemów dla ponad 4000 klientów na świecie. Wśród klientów Kyndryl jest 75% spółek z rankingu Fortune 100 oraz wiodące spółki z branż takich jak finanse, telekomunikacja, handel detaliczny, linie lotnicze i motoryzacja.

„Kyndryl wchodzi na rynek jako zaufany partner dla wiodących firm w Polsce, na Litwie, Łotwie i Estonii. Nasz lokalny zespół ma niezrównane doświadczenie i umiejętności techniczne - powiedział Paweł Raczyński, dyrektor zarządzający Kyndryl Polska i Kraje Bałtyckie. - Jestem zaszczycony, że mogę prowadzić organizację Kyndryl, gdzie dostarczamy klientom krytyczne usługi IT na najwyższym poziomie, współpracując z naszymi partnerami”.

Kyndryl rozpoczyna swoją działalność ze stabilną sytuacją finansową, ponieważ posiada 19 miliardów dolarów rocznego przychodu, ocenę kredytową na poziomie inwestycyjnym oraz długotrwałe relacje z klientami. Elementy te gwarantują spółce stabilny strumień przychodów. Spółką Kyndryl kieruje doświadczony zespół zarządzający i zarząd składający się z 10 liderów i liderek. Taki skład zapewnia firmie wielorakie perspektywy i doświadczenie w prowadzeniu biznesu, od technologii i usług finansowych, po współpracę z podmiotami rządowymi i akademickimi.

Wieczorem 3 listopada akcje spółki Kyndryl przekazano akcjonariuszom IBM, którzy otrzymali po jednej akcji Kyndryl na każde pięć posiadanych akcji IBM. Spółka IBM tymczasowo zatrzymała 19,9% udziałów w kapitale Kyndryl po rozdzieleniu akcji.

Kyndryl (NYSE: KD) projektuje, buduje, modernizuje i zarządza najważniejszymi, złożonymi systemami informatycznymi, na których polega cały świat każdego dnia. Blisko 90000 pracowników Kyndryl świadczy usługi klientom w ponad 60 krajach na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.kyndryl.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1678498/Kyndryl_NYSE.jpg

Źródło: Kyndryl

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.11.2021, 12:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ