Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Połączenie pozwoliło utworzyć jedną spółkę w ramach Grupy Stellantis, która jest obecna w 11 krajach europejskich. Z flotą liczącą 828 000 pojazdów tworzy piąty największy europejski podmiot w sektorze, który ma ambicje uplasowania się na pozycji europejskiego lidera w zakresie usług mobilności. Konsolidacja spółek to upgrade w pełnym tego słowa znaczeniu, oferujący innowacyjne produkty, wysokiej jakości usługi i platformy cyfrowe dla międzynarodowych klientów korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania mobilne Leasys dostępne są dla wszystkich 14 marek Stellantis poprzez różne kanały sprzedaży. Ponadto nowa firma zapewni synergię dla Stellantis i innych spółek w ramach grupy oraz jeden punkt kontaktu.
Rolando D’Arco, dyrektor generalny Leasys, powiedział:
„Mając ambicję stania się jednym z wiodących podmiotów w Europie, opracowaliśmy solidny i odważny plan biznesowy. Jesteśmy pewni, że nasza flota osiągnie do 2026 roku liczbę miliona pojazdów, zwiększając swoją wartość o 50%. Ponadto przewidujemy, że w ciągu najbliższych czterech lat nasza międzynarodowa struktura organizacyjna wzrośnie o około 30%. Te liczby pokazują, że połączenie Leasys i Free2Move Lease nastawione jest na stałą trajektorię wzrostu”.
Wynajem długoterminowy i leasing operacyjny jako „koła napędowe” przejścia na elektryfikację
Globalne nakierowanie na zrównoważony rozwój środowiska wpływa na coraz większy segment sektora wynajmu długoterminowego, ponieważ stanowi on doskonałe rozwiązanie dla wypróbowania pojazdów ekologicznych przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka związanego z kosztami i nieprzewidzianymi sytuacjami oraz zapewnieniu swobodnego dostępu do tego rodzaju pojazdów. Ponadto wszystkie rozwiązania Leasys przeznaczone dla pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych uwzględniają zalety wynajmu z zerową emisją i mogą być dostosowane do potrzeb klienta poprzez wybór z szerokiej gamy produktów i usług ekologicznych. Jako lider w grupie, Leasys wniesie znaczący wkład w przejściu użytkowników na mobilność zrównoważoną.
Innowacyjne i elastyczne produkty oraz usługi
Celem Leasys jest oferowanie w głównych krajach europejskich najszerszej gamy zaawansowanych rozwiązań w zakresie wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą. Takie podejście, wyraźnie zorientowane na klienta dało początek unikalnym w sektorze produktom takim, jak: Be Free - rozwiązanie wynajmu długoterminowego, które pozwala na zwrot samochodu po roku bez kar; Leasys Miles - pierwsza formuła wynajmu długoterminowego pay-per-use, która pozwala płacić tylko za przejechane kilometry oraz Leasys PRO, który oferuje pojazdy użytkowe dostosowane do potrzeb klienta. Ponadto rozwiązania zaprojektowane przez Leasys ułatwiają przejście do transformacji ekologicznej poprzez coraz bardziej zintegrowane i ekologiczne formuły mobilności, czego dowodem jest formuła wynajmu UNILIMITED z nieograniczoną liczbą kilometrów, przeznaczona dla produktów ekologicznych.
Wszystkie rozwiązania Leasys można wzbogacić o zestaw usług takich jak: ubezpieczenie OC, od kradzieży i pożaru, pomoc drogowa, przeglądy zwykłe i nadzwyczajne, serwis opon, samochód zastępczy oraz usługa infomobilności I-Care umożliwiająca zdalne monitorowanie pojazdu.
Dzięki odpowiedniemu zespołowi profesjonalistów, Leasys zapewnia menedżerom flot celowane usługi doradcze, które wspierają ich w zwiększaniu efektywności zarządzania flotą. Platforma cyfrowa MyLeasys pozwala na zdalny, globalny i dynamiczny wgląd w całą flotę pojazdów i zawarte w niej usługi.
Klienci mogą również korzystać z aplikacji Umove, która zapewnia szybki i intuicyjny dostęp do całego ekosystemu produktów i usług mobilnych Leasys. Zarządzanie mobilnością zrównoważoną i elektryczną staje się proste dzięki geolokalizacji stacji ładowania.
To tylko kilka małych, ale znaczących przykładów inwestycji Leasys w proces transformacji cyfrowej. Udostępnione zostały cyfrowe punkty styku, aby zapewnić natychmiastowe, kompleksowe i angażujące doświadczenie zarówno dla klientów prywatnych, jak i menedżerów floty.
- Leasys, specjalizująca się w wielomarkowym leasingu operacyjnym, jest nową spółką w branży mobilności, w której Stellantis i Crédit Agricole Consumer Finance mają po 50% udziałów;
- Leasys to nowa nazwa wybrana dla spółki, która konsoliduje działalność Leasys i Free2move Lease;
- Leasys jest obecna w 11 krajach Unii Europejskiej;
- Leasys działa pod parasolem Stellantis, z wielomarkową ofertą i poprzez różne kanały sprzedaży - sieć Stellantis, niezależni brokerzy, sprzedaż bezpośrednia i kanały cyfrowe;
- Leasys i Free2move Lease z flotą liczącą 828 000 pojazdów tworzą razem piąty, największy europejski podmiot w sektorze, który ma ambicje uplasowania się na pozycji europejskiego lidera w zakresie usług mobilności z docelową flotą miliona pojazdów (do 2026 roku);
- Strategią nowej spółki jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności, które zapewnią klientom najlepsze doświadczenia;
- To właśnie wynajem długoterminowy będzie pełnił rolę „siły napędowej” podczas przejścia użytkowników na pojazdy elektryczne;
- Leasys oferuje szeroką gamę produktów i usług, od najbardziej tradycyjnych po najbardziej innowacyjne, w tym Be free (bezpłatne wyjście z programu po 12 miesiącach), Miles (płatność na podstawie wykorzystania) i Unlimited (nielimitowany przebieg), przeznaczone dla B2B i B2C z podejściem wielomarkowym i wielokanałowym;
- „Wybór Nowej Mobilności” to hasło przewodnie nowopowstałej spółki, to przejrzysta i wiarygodna obietnica marki dla klientów.
Leasys
Leasys, spółka joint venture 50/50 pomiędzy Stellantis i Crédit Agricole Consumer Finance, oferuje rozwiązania w zakresie mobilności, począwszy od wynajmu średnio- i długoterminowego po systemy zarządzania flotą zakładową, które zapewniają wydajną, racjonalną, bezpieczną i zrównoważoną mobilność. Powstała z połączenia dwóch wiodących firm w sektorze - Leasys i Free2Move Lease, nowa spółka zajmuje piątą pozycję w rankingu wiodących podmiotów na rynku europejskim i jest pionierem nowej idei płynnej, zintegrowanej i globalnej mobilności, przeznaczonej dla osób prywatnych, profesjonalistów i firm każdej wielkości. Leasys może pochwalić się początkową flotą ponad 828 000 pojazdów. Działa już w 11 krajach europejskich: we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Portugalii, Polsce, Luksemburgu i Austrii.
Źródło informacji: Leasys
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 06.04.2023, 11:16 |
| Źródło informacji | Leasys |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Wiatr zmian w energetyce wieje od morza: do 2040 r. na polskich wodach Bałtyku powstanie 18 GW zainstalowanej mocy PAP
Potencjał energetyczny polskiej części Morza Bałtyckiego uznawany jest za jeden z największych w Europie, sięgający nawet 33 GW. „Jego wykorzystanie pozwoliłoby na zaspokojenie dużej części zapotrzebowania na energię elektryczną Polski, co z kolei przełoży się na zapewnienie niezależności i bezpieczeństwa energetycznego kraju” - powiedział Janusz Bil, prezes zarządu ORLEN Neptun podczas debaty eksperckiej zorganizowanej przez PAP.- 02.12.2025, 15:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rząd wspiera polski biznes w Brukseli PAP
Polski biznes i przemysł coraz aktywniej uczestniczą w unijnym procesie legislacyjnym, a ich działania wspiera Business & Science Poland (BSP) - związek pracodawców reprezentujący interesy polskiej gospodarki w Brukseli.
„Rząd dobrze rozumie bolączki polskiego biznesu i potrzebę współpracy między polską administracją oraz przedstawicielami firm i organizacji biznesowych na gruncie europejskim” - mówił Bartek Czyczerski, prezes zarządu BSP podczas kongresu Polska Moc Biznesu.- 02.12.2025, 14:49
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Nowa odsłona aplikacji Alior Mobile: prościej niż kiedykolwiek wcześniej PAP
Alior Bank udostępnia klientom nową odsłonę aplikacji Alior Mobile. Zamiana ma na celu ułatwienie codziennego korzystania z usług bankowych dzięki bardziej przejrzystemu układowi i intuicyjnej treści. Na koniec II kw. 2025 r. liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wyniosła w Polsce ponad 26 mln. Wprowadzane aktualizacje są więc bezpośrednią odpowiedzią na dynamiczny rozwój rynku i rosnące oczekiwania klientów detalicznych, dla których aplikacja staje się kompleksowym centrum zarządzania finansami osobistymi.- 02.12.2025, 14:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ