Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Informacja o planowanym przez Lisner zakupie Graala pojawiła się po raz pierwszy w lutym 2023 roku. Kilka tygodni później wniosek o zgodę na transakcję został złożony do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który we wrześniu 2024 roku wydał pozytywną decyzję. 29 listopada br. ogłoszono finalizację umowy.
Tym samym, Lisner Holding Sp. z o.o. przejął kontrolę nad spółką Graal S.A. za pośrednictwem Greenwich Investments, nabywając 100% akcji. W wyniku umowy właściciele Grupy Graal pozbywają się segmentu działalności obejmującej produkcję i sprzedaż puszek rybnych, dań gotowych oraz marynat.
„Połączenie doświadczenia i osiągnięć Lisnera oraz Graala pozwoli nam wzmocnić pozycję na rynku oraz poszerzyć ofertę, jeszcze skuteczniej dostosowując ją do wymagań klientów. Jednocześnie ta transakcja symbolicznie zamyka ważny i długi etap w historii obu firm, otwierając nowy rozdział - wspólnego rozwoju. Zależy nam na kontynuacji współpracy z zaufanymi dostawcami i partnerami, aby razem dostarczać jakościowe produkty stanowiące fundament naszej reputacji. Chcemy skoncentrować się na wymianie wiedzy i doświadczeń między pracownikami, co pozwoli w pełni rozwinąć potencjał ludzi, którzy stoją za sukcesem obu marek” - podkreśla Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.
Lisner prowadzi działalność w Polsce od 1991 roku, będąc obecnie częścią międzynarodowej Grupy Unternehmensgruppe Theo Müller (UTM). Jego siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się w Poznaniu. Druga fabryka, zlokalizowana nieopodal Kołobrzegu, została zakupiona w roku 2016. Od tego czasu Lisner zrealizował tam wiele inwestycji mających na celu modernizację oraz rozbudowę. Firma oferuje miejsca pracy dla ponad 1500 osób, koncentrując się nie tylko na tworzeniu stabilnej i nowoczesnej organizacji, ale również na budowaniu trwałych relacji z otoczeniem biznesowym. Takie podejście pozwala Lisnerowi umacniać pozycję wiarygodnego i odpowiedzialnego partnera w polskiej branży spożywczej oraz stale cieszyć się zaufaniem polskich konsumentów.
Dzięki zapleczu finansowemu Grupy UTM, Lisner inwestuje w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania przyjazne środowisku, zachowując jednak swój lokalny charakter. Umożliwia to kształtowanie kultury organizacyjnej, łączącej klimat rodzinnego przedsiębiorstwa z wysokimi standardami pracy. Takie samo podejście Lisner planuje realizować wobec nowo przejętych zakładów.
„Jako jedyni w Grupie Müller, zajmujemy się produkcją rybną. Dzięki temu mamy znaczną autonomię w kreowaniu strategii rozwoju oraz swobodę w kształtowaniu metod pracy i wartości organizacyjnych, czerpiąc jednocześnie ze wszystkich synergii wynikających z bycia częścią Grupy. Zachowując operacyjną niezależność, możemy elastycznie dostosowywać się do potrzeb polskiego rynku i wspierać lokalne społeczności” - mówi Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.
Źródło informacji: Lisner
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.11.2024, 16:18 |
Źródło informacji | Lisner |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Prawo.pl: zaledwie 30 proc. urzędów gotowych do przystąpienia do systemu e-Doręczeń PAP
Od 1 stycznia 2025 r. ma zacząć obowiązywać system e-Doręczeń, czyli elektronicznych odpowiedników listów poleconych za potwierdzeniem odbioru. Termin ten był już kilkukrotnie przesuwany i podobnie może być również tym razem. Trwają bowiem prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą dla podmiotów publicznych 12-miesięczny okres przejściowy - czytamy na Prawo.pl.- 04.12.2024, 12:29
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
World’s Largest Biometric System for Banks by DERMALOG Protects the Accounts of Over 64 Million Customers
- 04.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS