Newsletter

Lucid Gravity: nowa definicja elektrycznego SUV-a

17.11.2023, 17:05aktualizacja: 17.11.2023, 17:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Lucid Group
PR Newswire/Lucid Group
• Nowy Lucid Gravity zwiastuje nadejście nowej ery dla elektrycznych pojazdów sportowo-użytkowych: bezprecedensowe połączenie właściwości wcześniej niespotykanych w jednym pojeździe i przewidywany zasięg przekraczający 440 mile [1].
• Dzięki innowacjom zastosowanym w Lucid w zakresie technologii pojazdów elektrycznych i pakowności, Gravity zapewnia przestronne, luksusowe wnętrze dla maksymalnie siedmiu dorosłych osób i ich rzeczy, unikając przy tym ogromnego nadwozia i ograniczonej możliwości manewrowania, które często kojarzone są z tradycyjnymi, pełnowymiarowymi, trzyrzędowymi SUV-ami.
• Wyposażony w zupełnie nową platformę SUV i nową generację wielokrotnie nagradzanego, opatentowanego elektrycznego układu napędowego Lucid, Gravity zapewni ekscytujące wrażenia z jazdy.
• Lucid wykazał się już umiejętnościami w produkcji niezwykłego, cieszącego się uznaniem luksusowego sedana z napędem elektrycznym; teraz Gravity otwiera Lucid na znacznie większy rynek SUV-ów.
• Lucid Gravity pojawi się na rynku pod koniec 2024 roku. Podobnie jak w przypadku Lucid Air, ceny Gravity zaczynają się poniżej 80 000 USD [2].

NEWARK, Kalifornia, 17 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- Lucid Group Inc. (NASDAQ: LCID), ciesząca się szerokim uznaniem za podnoszenie poprzeczki w dziedzinie luksusowych samochodów elektrycznych dzięki wielokrotnie nagradzanemu modelowi Lucid Air, który otrzymał nagrodę World Luxury Car Award 2023, po raz kolejny redefiniuje doskonałość, ujawniając przełomowy nowy luksusowy elektryczny SUV Lucid Gravity. Niezwykle wyczekiwany SUV Lucid Gravity opiera się na innowacjach zastosowanych po raz pierwszy w sedanie Lucid Air, tworząc luksusowego elektrycznego SUV-a bez kompromisów: pojazd o wysokich osiągach z miejscem dla maksymalnie siedmiu osób dorosłych i ich rzeczy oraz przewidywanym zasięgiem jazdy przekraczającym 440 mile [1]. SUV Lucid Gravity zostanie publicznie zaprezentowany dziś podczas Los Angeles Auto Show, a jego produkcja rozpocznie się pod koniec 2024 roku.

"SUV Gravity to znaczący krok naprzód w zakresie wiodących na świecie technologii i projektowania Lucid. Klienci będą mogli doświadczyć bezprecedensowego połączenia przestrzeni i łatwości manewrowania, luksusu i wszechstronności, a wszystko to płynnie zintegrowane w jednym niezwykłym samochodzie z wrażeniami z jazdy i zasięgiem prawdziwego Lucid" - powiedział Peter Rawlinson, dyrektor generalny i dyrektor ds. technologii w Lucid. "Innowacyjna, opatentowana przez Lucid technologia układu napędowego EV i nasze holistyczne podejście do inżynierii pojazdów pozwoliły już sedanowi Air na nowo zdefiniować to, co uważano za możliwe w luksusowym sportowym sedanie. W Gravity te innowacje ewoluowały, a nasza technologia nowej generacji została zastosowana z jeszcze większym efektem, czego rezultatem jest elektryczny SUV, który może osiągnąć zasięg ponad 440 mil [1] z akumulatorem nieco ponad połowę mniejszym niż u niektórych naszych konkurentów”.

Projekt SUV-a Gravity: równowaga pomiędzy formą i funkcją

"W Lucid wierzymy w przesuwanie granic projektowania. Bazując na tym przekonaniu, zmaksymalizowaliśmy przestronność, wydajność aerodynamiczną i użyteczność, czego efektem jest elektryczny SUV z niespotykanym dotąd połączeniem wielu właściwości" - powiedział Derek Jenkins, starszy wiceprezes ds. projektowania i parki w Lucid. "Niezależnie od tego, czy jest to SUV o dużej pojemności ładunkowej na rodzinne wycieczki kempingowe, czy też samochód turystyczny o dużym zasięgu, pokonujący setki kilometrów pomiędzy przystankami, Gravity został zaprojektowany z myślą o wszechstronności. Zaangażowanie naszego zespołu w stworzenie SUV-a, który w płynny sposób łączy formę i funkcję, zaowocowało pojazdem, który jest efektowny wizualnie, niezwykle wszechstronny i zapewnia najwyższy poziom luksusu podczas jazdy”.

Zaangażowanie Lucid w doskonałość projektu, przestronne wnętrza i wszechstronność dodatkowo wyróżniają Gravity na tle konkurencji. Rozwiązania w zakresie wyglądu zewnętrznego są wyrazem połączenia w Gravity estetyki i użyteczności. Skupienie się na wydajności doprowadziło do uzyskania docelowego współczynnika oporu powietrza poniżej 0,24 [3], co stanowi profil aerodynamiczny niedościgniony dla innych trzyrzędowych SUV-ów. Imponująca prezencja dzięki dużemu bagażnikowi, smukłemu kształtowi, wydłużonej kabinie, wyrazistym bokom i sportowemu spojlerowi tylnemu, Gravity pokazuje, że jest w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby codziennego kierowcy.

Wewnątrz Gravity imponuje dużą i elastyczną przestrzenią ładunkową. Kabina oferuje przestronne siedzenia, z dodatkowym udogodnieniem w postaci drugiego i trzeciego rzędu siedzeń, które składają się na płasko, odsłaniając ponad 112 stóp sześciennych całkowitej przestrzeni ładunkowej. Przesuwane fotele w drugim rzędzie łączą się ze zintegrowanymi praktycznymi stolikami, dzięki czemu podróżowanie na tylnej kanapie jest jeszcze przyjemniejsze. Wyjątkowa przestrzeń na nogi rozciąga się aż do trzeciego rzędu siedzeń, umożliwiając wygodną konfigurację dla siedmiu pasażerów, dzięki czemu jest to idealny pojazd na każdą przygodę.

Gravity to ewolucja interfejsu użytkownika Lucid, zwanego Clearview Cockpit, z intuicyjnym 34-calowym zakrzywionym i nieprzerwanym wyświetlaczem OLED, który unosi się nad innowacyjną nową kierownicą Gravity, ściśle dopasowaną do linii wzroku kierowcy. Panel pilota Lucid powraca w Gravity z paskiem dotykowym szybkiego dostępu i znajduje się obok nowej szklanej konsoli środkowej, która zgrabnie się otwiera, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania. W SUV-ie wprowadzono również oprogramowanie nowej generacji Lucid z bezprzewodowymi aktualizacjami, zapewniając ciągłe ulepszanie pojazdu.

Osiągi samochodu sportowego i zasięg jazdy Lucid

Wyjątkowe osiągi Gravity bazują na zupełnie nowej platformie, opracowanej od podstaw jako sportowy SUV. Jest ona płynnie zintegrowana z nową generacją opatentowanej, ultrakompaktowej technologii układu napędowego Lucid, w tym z silnikami EV o największej mocy produkowanymi na całym świecie oraz ewolucją architektury elektrycznej 900V. Gravity to nie tylko luksusowy SUV; to prawdziwy mocarz, który przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w mniej niż 3,5 sekundy, zapewniając jednocześnie znaczną ładowność przekraczającą 1500 funtów i dodatkowe 6000 funtów uciągu [4].

W przypadku SUV-a Gravity osiągi wykraczają poza utwardzone drogi, ponieważ Lucid wprowadza Zero Gravity, czyli opcję pakietu udoskonalonego zawieszenia pneumatycznego, które automatycznie dostosowuje się do różnych warunków terenowych, zapewniając płynną i komfortową jazdę na każdej nawierzchni. Ręczne regulacje oferują również możliwość podwyższenia Gravity w celu zmaksymalizowania możliwości terenowych lub obniżenia go w celu zmaksymalizowania wydajności i zasięgu.

„Filozofia projektowania i inżynierii Lucid zawsze priorytetowo traktowała robienie więcej za mniej. W Gravity zastosowano tę zasadę, aby zaoferować klientom więcej tego, czego potrzebują - więcej miejsca, więcej użyteczności i większy zasięg - jednocześnie unikając nadmiaru ogniw baterii, dodatkowych kosztów posiadania i nadmiernej wagi" - powiedział Eric Bach, starszy wiceprezes ds. produktu i główny Inżynier w Lucid. "Wierzymy w przesuwanie granic tego, co możliwe, a dzięki akumulatorowi, który jest o połowę mniejszy niż u niektórych konkurentów, Gravity jest przyjaznym dla środowiska, wszechstronnym pojazdem elektrycznym z duchem supersamochodu”.

SUV Gravity jest nie tylko wydajny; wyznacza nowe standardy dla SUV-ów dzięki mniejszemu, lżejszemu i bardziej zrównoważonemu akumulatorowi, oferując jednocześnie wyjątkowy zasięg, który według prognoz przekroczy 440 mil [1]. W Gravity zastosowano ewolucję znanej architektury firmy powyżej 900 V i ultraszybkie prędkości ładowania, co czyni go jednym z najszybszych systemów ładowania pojazdów elektrycznych na świecie. Klienci mogą zwiększyć zasięg do 200 mil w około 15 minut [5], dzięki czemu zyskują wygodę i minimalizują przestoje podczas długich podróży. Lucid Gravity wyznacza nowe standardy dla SUV-ów, udowadniając, że efektywność, luksus i wysokie osiągi mogą współistnieć.

„Gravity zabierze naszych klientów dalej przy użyciu mniejszej ilości baterii, a tym samym zużywając mniej cennej energii" - dodał Rawlinson. "Mniejszy, lżejszy i bardziej zaawansowany technologicznie akumulator oznacza mniej metali szlachetnych i minerałów, mniej energii do ładowania, mniej zużytej energii elektrycznej, mniejszą presję na sieć, a także lżejszy i bardziej dynamiczny pojazd. Kiedy mówimy, że jesteśmy tutaj, aby rozwijać technologię, to właśnie mamy na myśli - to prawdziwie zrównoważony rozwój w działaniu".

To, czego doświadcza się w Gravity, to coś więcej niż luksusowy wygląd

Doznania w samochodzie Gravity płynące z luksusu są wyjątkowe, zaprojektowane zarówno dla ciała, jak i umysłu. Od skrupulatnie dobranych materiałów, wyjątkowego dopasowania i wykończenia oraz przemyślanych akcentów, każdy aspekt Gravity został wykonany w sposób zrównoważony z intencją i świadomością ekologiczną. Co więcej, holistyczne wrażenia człowieka nie tylko zaspokajają bezpośrednie zmysły, ale także priorytetowo traktują dobre samopoczucie. Wraz z wprowadzeniem interaktywnych funkcji poprawiających samopoczucie, takich jak Lucid Sanctuary i Lucid Spaces, wszelkie doznania w Gravity są przenoszone na nowy poziom. Lucid Sanctuary to rewolucyjny zestaw udogodnień starannie zaprojektowanych, aby wprowadzić spokój w podróży, niezależnie od tego, czy jesteś w drodze, czy zaparkowany na stacji ładowania. Dzięki Lucid Spaces jedno dotknięcie przekształca kabinę w spokojną oazę, zanurzając kierowców w kojącej atmosferze miejsc takich jak jezioro Tahoe lub Joshua Tree. Lucid nawiązał również współpracę z ekspertami z Meditopia, aby zaoferować możliwość medytacji, która zapewnia osobistą przestrzeń, dzięki której można osiągnąć stan świadomości bez wysiadania z pojazdu.

Ceny i dostępność

Z myślą o dostarczaniu najnowszych technologii i najlepszych wrażeń podczas jazdy samochodem elektrycznym jak najszerszemu gronu odbiorców, Gravity będzie dostępny w konkurencyjnej cenie w kategorii pełnowymiarowych SUV-ów klasy premium, która ma wynosić poniżej 80 000 USD [2]. Produkcja ma rozpocząć się pod koniec 2024 roku. Klienci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie modelem Lucid Gravity na stronie internetowej pod adresem www.lucidmotors.com/gravity.

*Gravity znajduje się w fazie przedprodukcyjnej, a powyższe dane techniczne pojazdu mogą ulec zmianie.

Lucid Group

Lucid Group realizuje misję rozpowszechniania użycia energii ze źródeł odnawialnych poprzez tworzenie zaawansowanych technologii i najbardziej urzekających pojazdów elektrycznych, w których doświadczenia człowieka stawiane są na pierwszym miejscu. Jej pierwszy samochód, Lucid Air, to najnowocześniejszy luksusowy sedan o kalifornijskim designie. Lucid Air Grand Touring charakteryzuje się oficjalnym zasięgiem szacowanym przez EPA na 516 mil. Lucid Air, produkowany w fabrykach Lucid w Casa Grande w Arizonie i King Abdullah Economic City (KAEC) w Arabii Saudyjskiej, jest obecnie dostarczany do klientów w USA, Kanadzie, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Kontakt dla mediów

e-mail: media@lucidmotors.com

Znaki towarowe

Niniejszy komunikat zawiera znaki towarowe, znaki usługowe, nazwy handlowe i prawa autorskie Lucid Group, Inc. i jej spółek zależnych oraz innych spółek, które są własnością tychże podmiotów.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejszy komunikat zawiera „wypowiedzi prognozujące” w rozumieniu zasad „Safe Harbor” zgodnie z amerykańską Ustawą o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 r. (Securities Litigation Reform Act of 1995). Na wypowiedzi prognozujące wskazują słowa takie jak: „szacuje”, „planuje”, „przewiduje”, „zamierza”, „będzie”, „oczekuje”, „spodziewa się”, „wierzy”, „będzie się starać”, „ma na celu”, „kontynuuje”, „może”, „być może”, „możliwe”, „potencjalne”, „przypuszcza” lub inne podobne wyrażenia, które przewidują lub odnoszą się do przyszłych zdarzeń lub trendów i nie dotyczą faktów historycznych. Wypowiedzi prognozujące obejmują między innymi wypowiedzi dotyczące planów i oczekiwań Lucid w odniesieniu do Lucid Gravity, w tym ceny, harmonogramu produkcji, wydajności i osiągów, zasięgi i prędkości ładowania, wyposażenia, specyfikacji, potencjalnego wpływu na rynki, oprogramowania Lucid oraz wdrożenia technologii Lucid. Wypowiedzi te opierają się na różnych założeniach, w tym tych, które przedstawiono w niniejszym komunikacje, oraz na bieżących oczekiwaniach zarządu Lucid. Wypowiedzi prognozujące nie stanowią i nie mogą być traktowane przez żadnego inwestora jako stanowiące gwarancję, zapewnienie lub ostateczne stwierdzenie faktu lub prawdopodobieństwa. Rzeczywiste zdarzenia i okoliczności są trudne lub niemożliwe do przewidzenia i mogą różnić się od tych, które przedstawiono w wypowiedziach prognozujących. Lucid nie ma wpływu na wiele rzeczywistych zdarzeń i okoliczności. Wypowiedzi prognozujące są obarczone szeregiem czynników ryzyka i niepewności, w tym czynników omówionych w sekcji „Czynniki ryzyka” w części II, pkt. 1A raportu kwartalnego Lucid składanego na formularzu 10-Q za kwartał zakończony z dniem 30 września 2023 roku, a także w innych dokumentach przedłożonych lub oczekujących na przedłożenie przez Lucid w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jeśli którekolwiek z tych czynników ryzyka się zmaterializuje lub założenia Lucid okażą się nieprawidłowe, rzeczywiste wyniki mogą znacznie odbiegać od wyników sugerowanych w wypowiedziach prognozujących. Mogą również zaistnieć dodatkowe czynniki ryzyka, o których Lucid obecnie nie wie lub które uważa za nieistotne, a które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą odbiegać od przedstawionych w wypowiedziach prognozujących. Ponadto wypowiedzi prognozujące odzwierciedlają oczekiwania, plany lub prognozy Lucid dotyczące przyszłych zdarzeń i poglądów na dzień publikacji niniejszego komunikatu. Lucid przewiduje, że późniejsze wydarzenia i rozwój sytuacji spowodują zmianę jej oceny. Jednakże, chociaż Lucid może zdecydować się na aktualizację tych wypowiedzi w dowolnym późniejszym momencie, wyraźnie zrzeka się wszelkich zobowiązań w tym zakresie. Nie należy polegać na wypowiedziach prognozujących jako odzwierciedlających oceny Lucid z jakąkolwiek datą następującą po dacie niniejszego komunikatu. W związku z tym nie należy bezwzględnie opierać osądów na wypowiedziach prognozujących zawartych w komunikacie.

[1] Szacunki producenta dla najwyższej wersji wyposażenia; zasięg i moc akumulatora zależą od temperatury, sposobu jazdy, ładowania i stanu akumulatora, a rzeczywiste wyniki będą się różnić.

[2] Ceny tylko dla rynku amerykańskiego. Nie zawierają podatku, tytułu prawnego, licencji, opcji, przeznaczenia i innych opłat. Ceny mogą ulec zmianie.

[3] Na podstawie specyfikacji przedprodukcyjnej dla prześwitu wynoszącego 155 mm; może ulec zmianie.

[4] Prognoza producenta dla najwyższego wyposażenia; ładunek, masa wnętrza i wyposażenie pojazdu wpływają na uciąg.

[5] Po podłączeniu do szybkiej ładowarki DC o mocy 350 kW. Rzeczywiste stawki będą się różnić w zależności od wyposażenia pojazdu i warunków ładowania.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2278188/Lucid_Group_Lucid_Gravity_dashboard.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2278189/Lucid_Group_Lucid_Gravity_Electric_SUV.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2278190/Lucid_Group_Lucid_Gravity_all_new.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2278192/Lucid_Group_Lucid_Gravity_interior.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1080273/LucidMotors_Logo.jpg

Źródło: Lucid Group

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.11.2023, 17:05
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ