Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Marek Grodek posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomościowym. Specjalizuje się przede wszystkim w projektach dotyczących nieruchomości komercyjnych oraz w ich finansowaniu. Doradza instytucjom finansowym i funduszom inwestycyjnym w zakresie projektów nieruchomościowych, a także inwestorom w zakresie umów o roboty budowlane pod klucz (EPC FIDIC contracts). Zajmuje się także sporami sądowymi i arbitrażowymi dotyczącymi nieruchomości, reprezentując w nich deweloperów i inwestorów.
Marek Grodek jest regularnie rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze. Klienci doceniają go za „ogromną wiedzę, zaradność oraz niezrównane umiejętności negocjacyjne” (Ranking Chambers Europe 2018). Marek Grodek został również sklasyfikowany w tegorocznym zestawieniu Hall of Fame opublikowanym przez ranking prawniczy The Legal 500. Lista Hall of Fame wyróżnia najlepszych i najbardziej uznanych na rynku przedstawicieli zawodów prawniczych.
Marek Grodek, przed dołączeniem do Hogan Lovells, kierował praktykami nieruchomościowymi w warszawskich biurach następujących kancelarii: Greenberg Traurig (2012 - 2017), Dewey & LeBoeuf (2010 - 2012), Salans (2003 - 2010). Wcześniej związany z kancelariami Clifford Chance (1996 - 2003) oraz Gide Loyrette Nouel (1992 - 1996).
Marek Grodek zdobył uprawnienia adwokata w 1998 roku. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w 1993 roku oraz studia prawnicze (Master Law Studies at University Paris II-Assas) w 1992 roku. Posługuje się biegle językiem angielskim oraz francuskim.
„Marek Grodek doskonale wpisuje się w profil działalności globalnego zespołu nieruchomościowego Hogan Lovells. Jako uznany na rynku specjalista będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki nieruchomościowej warszawskiego biura Hogan Lovells. Ogromne doświadczenie Marka w zakresie transakcji transgranicznych na rynku nieruchomości będzie dodatkowym atutem dla Hogan Lovells w przypadku projektów przeprowadzanych w Europie przez inwestorów amerykańskich” - powiedział David Gibbons, partner kierujący Globalną Praktyką Korporacyjną w Hogan Lovells.
„Pomimo chwilowych zawirowań, na niektórych rynkach, spowodowanych procesem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, globalne prognozy dla rynku nieruchomości są w dalszym ciągu obiecujące zwłaszcza w kontekście największych i najbardziej złożonych transakcji. Rozbudowane portfolio międzynarodowych klientów Marka Grodka będzie kluczowym czynnikiem rozwoju praktyki nieruchomościowej Hogan Lovells w Polsce oraz na innych europejskich rynkach” - dodała Jackie Newstead, partner kierująca Globalną Praktyką Nieruchomościową w Hogan Lovells.
„Na polskim rynku jest niewielu prawników nieruchomościowych, którzy mają możliwości i doświadczenie w zakresie współpracy z międzynarodowymi podmiotami przy największych projektach. Marek Grodek jest jednym z nich. Jestem przekonana, że dołączenie Marka do Hogan Lovells będzie stanowiło duże wsparcie dla klientów z sektora nieruchomościowego” - powiedziała Beata Balas-Noszczyk, partner zarządzająca warszawskim biurem Hogan Lovells.
Wśród prawników, którzy dołączyli do zespołu nieruchomościowego Hogan Lovells znajduje się również radca prawny Bartosz Clemenz (Counsel), adwokat Stanu Nowy Jork. Bartosz Clemenz posiada ponad 18-letnie doświadczenie w reprezentowaniu i doradzaniu głównym inwestorom w zakresie strukturyzacji projektów akwizycyjnych, deweloperskich i infrastrukturalnych. Bartosz Clemenz był czołowym prawnikiem w kilkudziesięciu dużych transakcjach dotyczących nieruchomości komercyjnych, w tym dużych akwizycjach nieruchomości i projektach deweloperskich w sektorze biurowym, magazynowym, handlowym i mieszkaniowym. Reprezentuje międzynarodowych klientów w nabywaniu sieci hipermarketów i supermarketów.
Obszary ekspertyzy Bartosza obejmują: duże międzynarodowe transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych; doradztwo deweloperom przy dużych przedsięwzięciach budowlanych, umowy najmu i prawne zarządzanie aktywami; strukturyzacja transakcji; koordynacja prac prawników z różnych jurysdykcji w projektach transgranicznych. Bartosz ma również doświadczenie w tworzeniu pionierskich projektów partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce.
Bartosz Clemenz jest regularnie rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze. Klienci doceniają jego „ogromne zaangażowanie przy transakcjach”, jak również z uznaniem stwierdzają, że „(Bartosz) jest zawsze dostępny pod telefonem” (Chambers Europe 2017).
Bartosz Clemenz zdobył uprawnienia radcy prawnego w 2005 roku oraz uprawnienia adwokata Stanu Nowy Jork w 1998 roku.
Bartosz Clemenz, przed dołączeniem do Hogan Lovells, był związany z następującymi kancelariami w Polsce: Dewey & LeBoeuf / Greenberg Traurig (partner, 2010 - 2017), Salans (Counsel, 2003 - 2010), Baker & McKenzie (Associate, 2000 - 2002).
Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w 1997 roku oraz studia prawnicze (LLM, University of Houston Law Center) w 1998 roku.
KONTAKT:
Hogan Lovells (Warszawa) LLP Oddział w Polsce
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Łukasz Jagodziński
tel. +48 22 529 29 00
e-mail: lukasz.jagodzinski@hoganlovells.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.05.2018, 11:22 |
Źródło informacji | Hogan Lovells |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Trzeba chronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go, by był konkurencyjny
Jesteśmy otwarci na zmiany mające ochronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go w takim wymiarze, aby był konkurencyjny - powiedział Michał Jaros, wiceminister rozwoju i technologii podczas debaty „Przemysł cementowy buduje polską gospodarkę” i prezentacji raportu EY Polska „Wpływ przemysłu cementowego na gospodarkę Polski”.- 23.01.2025, 15:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu
-
HOTELEX Shanghai 2025: wspieranie postępu w branży hotelarskiej i gastronomicznej w obliczu gwałtownego rozwoju turystyki
- 23.01.2025, 14:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire