Newsletter

Biznes i finanse

mBank z eDO App dla klientów bankowości prywatnej

20.09.2021, 12:08aktualizacja: 20.09.2021, 12:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PWPW - mBank z eDO App
PWPW - mBank z eDO App
Osoby zainteresowane kontem w bankowości prywatnej mBanku mogą je otworzyć bez wychodzenia z domu. To innowacyjne rozwiązanie w tym segmencie. Klienci będą mogli uruchomić konto wykorzystując e-dowód i aplikację eDO App lub z pomocą doradcy, który przyjedzie pod wskazany przez nich adres.

Dzisiaj na rynku mamy ponad sześć milionów e-dowodów, czyli dowodów z warstwą elektroniczną i ich liczba szybko rośnie. Tym bardziej, że wymiana aktualnego dowodu na elektroniczny nic nie kosztuje, a korzyści z jego posiadania jest wiele. E-dowód na stałe zagościł m.in. w świecie bankowości. W mBanku możliwości jakie daje ten dokument w połączeniu z aplikacją eDO App wykorzystywane są od lipca 2020 roku w procesie zdalnego otwierania rachunków. Jako pierwsi z takiej możliwości skorzystali klienci firmowi, potem proces rozszerzony został na klientów indywidualnych, a dziś mBank uruchamia go w segmencie bankowości prywatnej.

Aby otworzyć konto potrzebny jest telefon z NFC oraz aplikacja eDO App (pobiera się ją bezpłatnie). Wystarczy wypełnić wniosek na stronie mBanku i wybrać jako formę potwierdzenia tożsamości – automatyczne pobranie danych z e-dowodu. Następnie należy zeskanować w aplikacji eDO App widoczny we wniosku kod QR (lub przepisać numer umieszczony pod nim) i potwierdzić operację PIN-em, nadanym w urzędzie podczas odbioru dowodu. Dalej należy przyłożyć e-dowód do telefonu, co spowoduje pobranie na wniosek danych z warstwy elektronicznej. Na koniec podpisujemy umowę o prowadzenia konta kodem z SMS-a przesłanego przez bank.

Nowy proces powstał we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, twórcą aplikacji mobilnej eDO App. Oprócz potwierdzenia tożsamości, aplikacja przyda się też na przykład przy założeniu profilu zaufanego, składaniu wniosku o wydanie karty tachografowej w serwisie Info-Car czy odblokowaniu lub zmianie PIN-u do e-dowodu.

Klient, który nie ma e-dowodu, może otworzyć konto zdalnie z pomocą doradcy bankowości prywatnej. Wniosek wypełnia na www, a umowę podpisuje tradycyjnie. Doradca przyjeżdża na wskazany przez niego adres. W ten sposób, od dziś, każdy kto jest zainteresowany korzystaniem z usług private banking mBanku może nawiązać współpracę z bankiem bez wizyty w oddziale.

Źródło informacji: PWPW

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.09.2021, 12:08
Źródło informacji PWPW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ