Newsletter

MC: „Klub Młodego Programisty” w Nysie otwarty! (komunikat)

28.09.2018, 14:32aktualizacja: 28.09.2018, 14:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Ponad 2500 dzieci oraz ich rodzice przez najbliższe dwa lata będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania w otwartym w piątek nyskim Klubie Młodego Programisty.

- Nasz cel to stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom z miast średniej wielkości. Chcemy, by dowiedzieli się, że nie jest to zajęcie dla wybranych, a świetny sposób na wspólne spędzanie czasu – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas oficjalnego otwarcia Klubu Młodego Programisty w Nysie. – Już dziś zachęcam wszystkich do zapisania się na nasze warsztaty. Warto – dodał.

„Klub Młodego Programisty”, czyli co?

Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym (z klas 1-6) będą mogły uczyć się programowania. Za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania. Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra, najczęściej nauczyciele.

Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6) zorganizujemy kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach trudności.

16 Klubów w 16 miastach

Nyski Klub Młodego Programisty jest jednym z 16, które powstaną na terenie całej Polski. W czwartek otworzyliśmy Klub w Siedlcach. Wkrótce ruszą Kluby w Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. Punkty warsztatowe, w zależności od miasta, powstaną w takich instytucjach jak domy kultury, centra nauki, ośrodki edukacyjne, biblioteki, czy świetlice.

- Celowo wybraliśmy takie lokalizacje – miasta średniej wielkości. Ich mieszkańcy, w odróżnieniu od osób z większych ośrodków, do tej pory mieli ograniczony dostęp do tego rodzaju zajęć. Chcemy to zmienić, tym samym wyrównując szanse edukacyjne tutejszych dzieci – mówił minister Marek Zagórski. – Chcemy, aby o zaletach programowania i zabawie, jaka może mu towarzyszyć, wiedzieli wszyscy – dodał.

Siedziba nyskiego Klubu Młodego Programisty to budynek Bastionu Królowej Jadwigi w Punkcie Informacyjno-Turystycznym przy ul. Piastowskiej 19. Podobnie jak wszystkie 16 Klubów, będzie działał przez najbliższe dwa lata – do października 2020 r. W tym czasie zostanie w nim zorganizowanych 215 warsztatów (w sumie 260 godzin) dla minimum 2580 dzieci. Ważna informacja: do Klubów zapraszamy także rodziców.

Zapisz się już dziś

Rodzicu, warto abyś wiedział, że programowanie, poprzez zabawę, uczy Twoje dziecko logicznego myślenia. Rozwija wiele jego kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. Dzięki niemu dziecko nauczy się, jak zadaniowo podejść do stawianych problemów.

Jeśli chcesz zgłosić swoje dziecko na warsztaty, już dziś wejdź na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnij dostępny tam formularz.

Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenia na warsztaty musisz dokonać najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, na podany przez Ciebie adres email, otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia. To jednocześnie potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty.

Więcej o naszym projekcie

Otwarcie Klubów Młodego Programisty to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Więcej informacji o programie warsztatów: www.klubmlodegoprogramisty.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2018, 14:32
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii