Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- ME informuje:
Rozwój KGHM, plany inwestycyjne oraz bieżące wyzwania, jakie stoją przed spółką, to główne tematy poruszone podczas rozmów ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i sekretarza stanu w ME Grzegorza Tobiszowskiego z zarządem spółki KGHM w Lubinie. Podczas pobytu w Zagłębiu Miedziowym ministrowie odwiedzili kopalnię Rudna w Polkowicach. Wizyta odbyła się 9 sierpnia 2017 r.
Kierownictwo resortu energii spotkało się z Zarządem KGHM Polska Miedź S.A. oraz kadrą kierowniczą oddziałów górniczych i hutniczych. – Rozmawialiśmy o planach rozwoju spółki, priorytetach inwestycyjnych, a także o najistotniejszych wyzwaniach stojących przed KGHM oraz całą Grupą Kapitałową – podkreślił minister Tchórzewski. Zwrócił uwagę, że plany inwestycyjne spółki na ok. 15 mld zł w latach 2017-2021 wskazują, iż dzięki temu pozostanie ona jeszcze na dekady czołowym producentem miedzi i srebra na świecie.
Z kolei wiceminister Tobiszowski, jako odpowiedzialny w resorcie energii za górnictwo, wyraził nadzieję, że inwestycje KGHM będą motorem napędowym rozwoju gospodarki i całego regionu. - Liczę, że działalność spółki na nowych obszarach koncesyjnych: Radwanice-Gorzyce, Retków-Ścinawa i Głogów Głęboki, pozwoli myśleć o inwestycjach, które wydłużą funkcjonowanie i działalność KGHM, jako firmy górniczej w perspektywie wykraczającej poza 2050 r. – dodał.
Minister Tchórzewski zwrócił także uwagę, że KGHM to ważna spółka giełdowa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. - Zaangażowanie firm z udziałem Skarbu Państwa w realizację projektów istotnych z perspektywy podnoszenia konkurencyjności oraz innowacyjności gospodarki, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju obszaru energii i całego kraju - powiedział.
Prezes KGHM podkreślił, że zarząd dołoży wszelkich starań, aby zapewnić stabilną przyszłość zarówno samej spółce, jak i całej Grupie Kapitałowej. – Naszym priorytetem są inwestycje krajowe, które są podstawą istnienia i rozwoju KGHM. Proces udostępniania złoża w obszarze Głogowa Głębokiego – Przemysłowego oraz proces modernizacji pirometalurgii przebiegają pomyślnie. Siłą napędową Polskiej Miedzi jest Dolny Śląski i to się nie zmieni. Mamy tu perspektywy rozwoju na rzecz regionu i gospodarki kraju. Inwestycje, stabilna produkcja i rozwój to nasze cele – dodał. Zwrócił także uwagę, że spółka kontynuuje intensywne działania zmierzające do podniesienia efektywności aktywów zagranicznych.
Ministrowie Tchórzewski i Tobiszowski podczas wizyty w KGHM odwiedzili również Zakłady Górnicze Rudna, gdzie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pacyfikację kopalni w 1981 r. Następnie zjechali do najgłębiej położonego oddziału KGHM G-25, gdzie zapoznali się z podziemnym cyklem produkcyjnym oraz warunkami pracy w kopalni miedzi.
# # #
W wyniku zmian organizacyjnych i likwidacji Ministerstwa Skarbu, KGHM Polska Miedź znalazła się pod nadzorem Ministerstwa Energii, które posiada 31,79 proc. udziałów w spółce.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ nmk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.08.2017, 19:22 |
Źródło informacji | ME |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |