Newsletter

MediaTek otworzy centrum badawczo-rozwojowe w Bangalore

20.08.2014, 19:07aktualizacja: 20.08.2014, 19:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MediaTek zainwestuje ponad 200 milionów USD planując tym samym intensywną ekspansję na indyjskim rynku Super-mid.

Xinzhu, 20 sierpnia 2014 r. /PRNewswire/ - Spółka MediaTek ogłosiła dzisiaj powstanie nowej placówki badawczo-rozwojowej (ang. Researche & Development; R&D) w mieście Bangalore w Indiach. Nowa placówka będzie zajmować się opracowywaniem innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie komunikacji bezprzewodowej i zapoczątkuje działalność spółki MediaTek w innych kluczowych sektorach rynku, m.in. w sektorze urządzeń łączności i urządzeń z zakresu rozrywki domowej, co dodatkowo wzmocni czołową pozycję spółki na rynku Super-mid (segment środkowy plus rynku).

Umacniając swoje skoncentrowanie na przemyśle półprzewodników, spółka MediaTek przeznaczyła kwotę rzędu 200 milionów USD na inwestycję w kraju, która ma zostać wykorzystana w przeciągu kilku najbliższych lat. Ta nowa inwestycja podkreśla mocną pozycję, jaką spółka cieszy się w indyjskim środowisku R&D, w otoczeniu biznesowym i infrastrukturze biznesowej będących obszarami o ogromnym potencjale wzrostu i pozwoli w dalszym ciągu ulepszać wysokiej jakości rozwiązania oferowane w przystępnych cenach na rynku Super-mid.

Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat planów ekspansji spółki na rynku indyjskim, prezes Zarządu spółki MediaTek, Ching-Jiang Hsieh, powiedział: "Otwarcie naszego nowego centrum R&D w mieście Bangalore pozwoli nam korzystać z nowych, ekscytujących możliwości, jakie daje cały wachlarz technologii stosowanych przez naszą spółkę i przekazać nasze rozwiązania do dyspozycji milionów klientów. Wierzymy, że dzięki temu, każdy z nas może dokonać niesamowitych osiągnięć i uświadomić sobie swoje możliwości dołączenia do grupy osób, które określamy mianem 'geniuszy w każdej sytuacji'".

W rozmowie o nowej placówce R&D, Akshay Aggarwal, dyrektor generalny MediaTek Bangalore, powiedział: "Cieszymy się, że jesteśmy częścią rozwijającego się ekosystemu technologii Bangalore. Z końcem roku liczba zatrudnionych specjalistów będzie liczyć 100 osób doskonale rozumiejących dobrze prosperującą branżę projektowania układów scalonych (IC). Naszym celem jest także zwiększenie tej liczby do ponad 500 osób w ciągu najbliższych kilku lat. Centrum badań i rozwoju opracuje ciekawe i nowe produkty oraz zastosowania umożliwiając przy tym Indiom wykorzystanie okazji do rozwoju w zakresie nowo powstających technologii jak np. LTE".

Mając na celu wzbogacenie sygnatury klientów z całego świata, w tym z Indii, MediaTek aktywnie stara się zróżnicować swoje działania na obszarach kraju niemających dostępu do infrastruktury łączności komórkowej, zwiększając łączność i segmenty domowej rozrywki. Nowe centrum będzie współpracować z innymi placówkami R&D MediaTek na całym świecie celem zaprojektowania rozwiązań związanych ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem oraz usługami oferującymi klientom bezproblemowy wieloplatformowy dostęp.

MediaTek posiada już jedną placówkę R&D w Noidzie. Centrum w Bangalore będzie drugą główną placówką w Indiach. W rezultacie MediaTek pomogła już wielu producentom telefonów komórkowych w Indiach opracować urządzenia wyposażone w bogate funkcje po przystępnej cenie.

MediaTek Inc.

MediaTek jest pionierem w dziedzinie projektowania półprzewodników oraz liderem rynku nowoczesnych układów SoC (System on Chip) do komunikacji i łączności bezprzewodowej, HDTV, DVD i Blu-ray. MediaTek to twórca pierwszej na świecie platformy smartfonowej wyposażonej w ośmiordzeniowy procesor, łączność LTE i własną technologię CorePilot™, która uwalnia pełną moc wielordzeniowych procesorów mobilnych. Przy pomocy MediaTek Labs™ spółka tworzy światowy ekosystem wspierający opracowywanie nowych urządzeń, aplikacji i usług opartych na produktach MediaTek. Kładąc nacisk na udostępnianie zaawansowanych technologii ogółowi społeczeństwa, a nie tylko wybranym użytkownikom, spółka sprawia, że każdy może zostać "zwyczajnym geniuszem" ("Everyday Genius"). MediaTek [TSE:2454] ma siedzibę w Tajwanie i oddziały na całym świecie.

Więcej informacji na stronie: http://www.mediatek.com.

Źródło: MediaTek Inc.

KONTAKT:

Biuro prasowe MediaTek

e-mail: PR@mediatek.com

2860 Junction Ave

San Jose

CA 95134

USA

-

Kristin Taylor

MediaTek

tel. +1-650-391-5514

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.08.2014, 19:07
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ